pomoc u vezi farova

pomoc u vezi farova

Član
ljudi pomazite miii,na autu mi je ljepljena maska za farove,wurth-ovim crnim silikonom,e sad odvojio sam masku,al kako da skinem taj silikon,a da ne ostetim plastiku farova??
 
Član
Ne vjerujem da ce grijanje ista uraditi silikonu ako ga ne ugrije toliko da osteti i far ali ne znam ajde nisam probao da grijem silikon.

Bolje guli polako rukama otkidaj po komadic i skinuces sve bez ostecenja.

Ili ako je far stakleni odnosno otporan na razredjivac, mislim da ces ga prije razredjivacem skinuti.

A fenom se grije ono fabricko ljepilo kojim je sastavljen far kad hoces da rastavis far, odnosno skines staklo sa njega.
 
Član
ne smijem fenom,strah me da ne ostetim far,jer je plasticni,a nema sanse da ogulim,jer nije mekan silikon,nego twrd,to je onaj sto se stavlja na dihtung glave motora,jao ne znam sta da radim??
 
Administrator
moj ti je prijedlog da uzmes nesto tanko, poput skalpela, neku jacu plastiku i polako skidaj... a ako ostetis nije problem ispolirati plastiku ;);)
 
Član
Šta mislis da nađeš onaj jači mašinski konac pa da sanjim polahko zujanjem siječeš silicon???
 
konac za ciscenje zubi zvuci smijesno ali ima, ne puca lahko tanak ne steti nista a reze samo zategnes i povlaci ja skidao oznakesa auta s time :icon_biggrin:
 
Top