Pomoc u odabiru auta

Pomoc u odabiru auta

Koje auto je bolji izbor ?

  • Renault Scenic 1.9 DCI 75KW 2001 god.

  • Renault Laguna karavan 1.9 DCI 75kW 2003 god


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Član
1.7 dti je vrlo zahvalan po pitanju potrosnje i kvarova (barem u mom slucaju). Doduse moj je bio skoro 5k KM.
Naravno, kome ne smeta sto je lijen.
Nije bas tako udobna kako pricaju, barem meni. Ali to zavisi sa kojeg auta si presao na astru.
 
Član
Roditelji presli 110 hiljada sa 1.7 dti, vuce raga, ne staje, otvorena 4.5-4.7 litara s klimom, gradske 6.2-6.3
Odrzavanje je smijesno, dijelovi stvarno jeftini
Zna alternator zezat, moje je to mucilo par puta, elektro volan i dok alternator krepa auto se gasi za kilometar-dva
Alternator jedva nasao pristojan, ne pase ni od cega drugog
Preko 100kmh je mrtav konj, a i do stotke se potesko dovuce :D
 
Član
Najdraze su mi ove generalizovane prica tipa Laguna je auto koje se kvari... Retardirano.... Svi pricaju a niko vozio nije. Vozio sam Renaulta 6 godina i poznanik mi drzi Renault servis. Laguna mk2 je strašno auto, jedino što trebaš izbjegavati su 2.2 motori, to je smeće nevidjeno. To da stradaju turbine su price za malu djecu, ako je auto redovno servisirano (sto kod Renault podrazumijeva mali servis na 10.000, a ne kako je BOŠNJO naučio na Golfu 2 na 30.000), nema problema nikakvih. Odgovorno tvrdim da je Laguna 2 jedno od najudobnijih auta u koje ces sjesti, prosto nevjerovtano kako omekša cestu i kako te odmornog drzi kad izadjes vani. Ako mozes naci 1.9 dCI sa 79 kW, motor je odlican, u kombinaciji sa 6+R mjenjacem perfekcija. Ovo sto je neko napisao da znaju stradati podizaci, to je tacno, i citac kartica im je boljka (citac je polovan oko 60-ak KM).
 
Član
Najdraze su mi ove generalizovane prica tipa Laguna je auto koje se kvari... Retardirano.... Svi pricaju a niko vozio nije. Vozio sam Renaulta 6 godina i poznanik mi drzi Renault servis. Laguna mk2 je strašno auto, jedino što trebaš izbjegavati su 2.2 motori, to je smeće nevidjeno. To da stradaju turbine su price za malu djecu, ako je auto redovno servisirano (sto kod Renault podrazumijeva mali servis na 10.000, a ne kako je BOŠNJO naučio na Golfu 2 na 30.000), nema problema nikakvih. Odgovorno tvrdim da je Laguna 2 jedno od najudobnijih auta u koje ces sjesti, prosto nevjerovtano kako omekša cestu i kako te odmornog drzi kad izadjes vani. Ako mozes naci 1.9 dCI sa 79 kW, motor je odlican, u kombinaciji sa 6+R mjenjacem perfekcija. Ovo sto je neko napisao da znaju stradati podizaci, to je tacno, i citac kartica im je boljka (citac je polovan oko 60-ak KM).
golfu se ne rade servisi, golf se popravlja sam od sebe
 
Član
Edoze brate, opeli cvjetaju po rubovima ko ruza,tu nema rasprave, moj komsija ima 2004 godinu astre g i sva se rascvjetala ko vijenac, msm volim opel, ali da mu limarija nije mana to bi bilo predobro auto
 
Član
Edoze brate, opeli cvjetaju po rubovima ko ruza,tu nema rasprave, moj komsija ima 2004 godinu astre g i sva se rascvjetala ko vijenac, msm volim opel, ali da mu limarija nije mana to bi bilo predobro auto
U familiji je astra g vec 6 godina, pregazila debelo preko 100k kod nas, satu 300+, ne znam precizno, nisam je odavno vozio :D
Ta cvjetanja su bila rezervisana za astre f, korse b, vektre b prije fejslifta
Kod mene na korsi nema grama hrdje nigdje, a detaljno sam je pregledao i kad sam kupovao a i kasnije kad je bila na dizalici
Ima 1000 mana auto al hrdja nije problem
Mislim, boli me patka, svako ima svoju pricu, moja je bazirana na iskustvu sa dva opela i nekih 150k km ukupne kilometraze
 
Član
Najdraze su mi ove generalizovane prica tipa Laguna je auto koje se kvari... Retardirano.... Svi pricaju a niko vozio nije. Vozio sam Renaulta 6 godina i poznanik mi drzi Renault servis. Laguna mk2 je strašno auto, jedino što trebaš izbjegavati su 2.2 motori, to je smeće nevidjeno. To da stradaju turbine su price za malu djecu, ako je auto redovno servisirano (sto kod Renault podrazumijeva mali servis na 10.000, a ne kako je BOŠNJO naučio na Golfu 2 na 30.000), nema problema nikakvih. Odgovorno tvrdim da je Laguna 2 jedno od najudobnijih auta u koje ces sjesti, prosto nevjerovtano kako omekša cestu i kako te odmornog drzi kad izadjes vani. Ako mozes naci 1.9 dCI sa 79 kW, motor je odlican, u kombinaciji sa 6+R mjenjacem perfekcija. Ovo sto je neko napisao da znaju stradati podizaci, to je tacno, i citac kartica im je boljka (citac je polovan oko 60-ak KM).

Dosta sam gledao bas ovdje po forumu, laguna mi se jako svidja, takodje mi se i skenik svidja i da, u pitanju je motor je 1.9 dci 88kw i scenic 75kw
 
Član
Pa popricino ce svako auto uhvatiti hrdja ako se sa vremena na vrijeme dobro ne ociste obrve sa unutrasnje strane. Ipak, tockovi frcaju kamencice, zimi sol, blato i ako se ne spere eto hrdje.
 
Član
Bas to, na svakom autu je to problem, al Astra u dobrom stanju ne hrdja sama od sebe kao stariji Opeli
 
Top