Pomoc u odabiru auta

Pomoc u odabiru auta

Koje auto je bolji izbor ?

  • Renault Scenic 1.9 DCI 75KW 2001 god.

  • Renault Laguna karavan 1.9 DCI 75kW 2003 god


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Član
Pozdrav, ovako treba mi pomoc pri kupovini novog auta, u pitanju je neko porodicno auto, e sad budzet je nekih 4000 KM.
Trenutno se dvoumim izmedju Renault Scenic 1.9 DCI 75kW 2001 god. ili Renault Laguna Karavan 1.9 DCI 75kw 2003 god.
Interesuje me sve vezano za njih, od odrzavanja, potrosnje, sigurnosti, udobnosti itd., a automobil bi se koristio svakodnevno, kao i za duze puteve.
Sve preporuke i savjeti dobro dosli.
 
Član

Sto se tice odrzavanja skuplje od konkurencije. potrosnja otvoreno 6 grad 8 zimi hoce i 9,5, auto je sigurno sto se tice crash testova (upravo sad pogledao jer to ne znam nisam je nigdje slupao ni ovaj drug), auto je udoban kao i svaki iz te klase iako je ova sto sam ja vozio bila na 17(govorim o laguni vazi i za scenica ) Sad na pitanje sto pa ima problema sa elektronikom, cesto se desi da se podizac stakla sjebe, ima problema sa turbom i kad ode turbo povuce ulje u sec i onda nasradaju leteci lezajevi da skratim unisti se motor, pa i dizne znaju da zezaju, klima isto, pa i kartica kod lagune mislim da je u scenica kljuc, selen bokovi vrlo cesto idu generalno osjetljiv ovjes ima, onda plastike u unutrasnjosti bas znaju da zivciraju i sto se tice unutrasnjosti ima fino osvijetljenje. :D

Da napomenem ona 2.2dci je jos gora :D
 
BHT Ovisnik
Znam par vlasnika laguna i nitko nije imao nekih znatnih problema. Ja sam rođaku iz Zenice uzeo u Mostaru lagunu prije 6 godina. Dosta je stvarno vozao i imao je taj problem s letećim prosle godine te je uradio generalku (1000 i koja KM). Ali opet ne zali s obzirom koliko je kod njega i koliko je presao, to je uradio i dalje ne misli da je prodaje. Podvozje je smijesno jeftino za održavati, a auto je udobnije od bilo kojeg novijeg auta premium klase, stvarno je brod. Kolega je isto kupio prije 4 godine i nije imao nikakvih problema, pa je godinu nakon njega uzeo i brat mu kao obiteljsko auto. Oba su je prodali ove godine kako su otisli vani. Bili su zadovoljni.
Scenic je vise obiteljski, jako praktičan auto. Ova prva linija ima siceve udobne do bola, prostora isto na pretek za 5 odraslih putnika u autu. Do tebe je sad koji ti tip auta vise treba. Laguna je prostran karavan s ogromnim gepekom, dok je ovo monovolumen.
 
Član
Ma i ja bih lično bježao od tih automobila..previše godina imaju za jednog nježnog renaulta. To su trusine u koje ćeš nonstop nešto ulagati,popravljati a nisu nešto ni jeftini za održavat. Proguglaj o iberturažama i vidjećeš da se ti njihovi turbodizelaši najviše spominju,tj. kad motor povuče ulje. Niko ne kaže da možda ti nećeš naletit na neki solidan i očuvan model..ali su daleko veće šanse da ćeš naletit na ohrdinu. Sretno :)
 
Član
Na tvoje pitanje je moja preporuka Laguna, zbog dizajna ljepseg, pristupacnih dijelova i broja tog modela kod nas, udobnosti, itd. a vjeruj mi za tvoje misljenje mozes dobiti 1000 preporuka ZA i 1000 preporuka PROTIV, pa se nemoj puno obazirati na to, jer ti si odlucio i to je to. Da postoji auto bez mana i kvarova, ja bih ga uzeo, pa koliko god da kosta! Ali nemaaa...
 
Član
Na tvoje pitanje je moja preporuka Laguna, zbog dizajna ljepseg, pristupacnih dijelova i broja tog modela kod nas, udobnosti, itd. a vjeruj mi za tvoje misljenje mozes dobiti 1000 preporuka ZA i 1000 preporuka PROTIV, pa se nemoj puno obazirati na to, jer ti si odlucio i to je to. Da postoji auto bez mana i kvarova, ja bih ga uzeo, pa koliko god da kosta! Ali nemaaa...

Cijena sve govori kako se koje auto pokazalo a6 2.5tdi dzabe ga mozes uzet isto kao lagunu, ta auta jednostavno ne valjaju i lose su se pokazala
 
Član
Da par ljudi kazu da je dobro par da ne, takodje neki govore da i ford mondeo karavan 2.0 2003 nije los, neka preporuka za automobil ?
 
Član
za te pare, naci kakvu dobru Astru G karavan, a za to auto ti niko nece reci NE, imaju problema sa rdjom, ali kad redovno garaziras, peres od soli i slicno, zastitis dobro bitumenom i to, onda neces imati problema
Zasto Astru pitas se ?
Udobnija, zastupljenija, jeftinija za odrzavanje, manje se kvari, jednostavnije auto sto se tice svega
 
za te pare, naci kakvu dobru Astru G karavan, a za to auto ti niko nece reci NE, imaju problema sa rdjom, ali kad redovno garaziras, peres od soli i slicno, zastitis dobro bitumenom i to, onda neces imati problema
Zasto Astru pitas se ?
Udobnija, zastupljenija, jeftinija za odrzavanje, manje se kvari, jednostavnije auto sto se tice svega
Ali samo sa 2.0 dti motorom, 1.7 i 2.2 ni najgorem dusmanu :D
 
Član
1.7 je isto ok, osim sto je lijen, kome ne smeta moze posluzit
Naravno, ako ne pomijesa tekucine i ako se odradi reparacija elektronike bos pumpe :D
 
Top