POMOC spustanje Fiat Stillo

POMOC spustanje Fiat Stillo

Član
Pozdrav ljudi,imam Stilla 1.9 JTD..stvar je u tome da mi je nazad previsok,napred spusten..valjda mu je tezak motor..Pa me zanima mogu li se rezati opruge kod njega ,ili?Mozda netko ima sportske da prodaje???:icon_confused:
 
Član
ma gdje ces rezati opruge bolan, mani se toga....
ne kontam kako ti naprijed drasticno spusten u odnosu na nazad, osim ako nisu napred neki drug amortizeri (sport ili plinski)...
rijesenje ti je zamjena opruka ili drugi amortizeri :)
 
Član
ma nije sad neka velika razlika,al se osjeti..iskreno nisam ne gledao kakve su opruge napred,mislim da su iste ali eto...diesel motor je tezak pa zato:icon_sad:
 
Član
koliko znam nije velika razlika ali eto ako bas upada u oci pogledaj prednje kakvi su ...eventualna zamjena njih ako su losi ..
 
Član
Mislim da je svaki stilo JTD takav, i moj je isto ali nista pretjerano nego je blago visociji zadnji kraj od prednjeg tako da je i malo agresivniji :)

p.s. amortizeri su mi u extra stanju!
 
Član
AnDel je napisao(la):
ma gdje ces rezati opruge bolan, mani se toga....
ne kontam kako ti naprijed drasticno spusten u odnosu na nazad, osim ako nisu napred neki drug amortizeri (sport ili plinski)...
rijesenje ti je zamjena opruka ili drugi amortizeri :)

Amortizeri nemaju nikakve veze sa tim.
 
Član
Vidi kod muhe caraudio.ba mozda mozes narucit samo zadnje neke sportske opruge il uzmi set ...

Mada je naprijed zastita motora nisko postavljen apa zakaca i onaktako da spustanje uz ove nase ceste i nije bas preporucljivo :icon_rolleyes:

ne znam kak se zove clan foruma ima crvenog stila daje sportske opruge za obicne pa mos zamijenit
 
Član
stvarno ej prenizak napred..mozda su mu lose opruge,ili sta vec..uglavnom sutra ide na pregled,pa cemo vidjeti...
 
Član
treba biti naprijed spustenij nego nazad to ti je "napadacki stav" :D samo ga cuvaj preko dzombi da mu ne odvalis karter ;) posto mu je motor nisko postavljen.....
 
Član
kod me stoji isto nema razlike naprijed i nazad...pogledaj ti kod majstora da ti nije puko kakav kvar :D
 
Top