pomoc skidanje vrata

pomoc skidanje vrata

Član
sinoc sam vrata normalno zatvorio i ona su zablokirala (radi se o vazacevim vratima )
centralna radi (znaci dize se pipak) ali vrata se ne otvaraju, skidao tapacirung ali ne mogu doci do brave tj do onog mehanizma koji zakljucava vrata.
jeli neko zna kako skinuti vrata ili bravu dok su zakljucanja i zna li neko moze li se prici prednjim sarafima preko blatobrana i bili to sta pomoglo.

hvala unaprijed
 
Član
pozzz,
probaj plitkom rukom pljuskat oko brave(isto kad lupnes na sto plitkom rukom) i otvaraj bravu u iso momentu ,moguce de se moze otvorit vrata ,provjereno na nekoliko vw modela...
 
Član
dejane 16v kao sto vidis na slici radi se o seatu ibizi i nadam se da sad imas neki savjet.

335i ne znam drug na sta mislis kad kazes plitkom rukom ali mislim da nece uspjeti jer sam lupao na sve moguce nacine u svakom slucaju hvala ti puno na savjetu.pozzz
 
Član
Dobro nemoj se ljutiti, mozda si od svalerke uzeo auto pa zaglavilo!:lol:
Zezuto druze, vidjecu sutra sa drugom imao je slican problem na golfu mk4, pa ti javim sta je uradio, ako nerjesis u medjuvremenu!;)
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Dobro nemoj se ljutiti, mozda si od svalerke uzeo auto pa zaglavilo!:lol:
Zezuto druze, vidjecu sutra sa drugom imao je slican problem na golfu mk4, pa ti javim sta je uradio, ako nerjesis u medjuvremenu!;)

nije od svalerke moje je ;) i tako sam se maloprije namucio da mi je doslo da ih isjecem tako da izvini zbog nervoze ( ubila su me vrata ) a sutra sam mislio skinuti blatobran pa pokusati skinuti prednje sarafe ako je neko nesto slicno pokusao neka javi da ne skidam bezveze.
 
Član
adi6 je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Dobro nemoj se ljutiti, mozda si od svalerke uzeo auto pa zaglavilo!:lol:
Zezuto druze, vidjecu sutra sa drugom imao je slican problem na golfu mk4, pa ti javim sta je uradio, ako nerjesis u medjuvremenu!;)

nije od svalerke moje je ;) i tako sam se maloprije namucio da mi je doslo da ih isjecem tako da izvini zbog nervoze ( ubila su me vrata ) a sutra sam mislio skinuti blatobran pa pokusati skinuti prednje sarafe ako je neko nesto slicno pokusao neka javi da ne skidam bezveze.
Ma jebeno je to to je zadnja solicija, mozes li zavuci neku sipku izmedju stakla i tapacirunga, pa malo se igraj mozda ubodes jezicak!
 
Član
pa isto kad nekome samar klepnes u takom slucaju nesta ,mene se desilo na golfu pa sam tako otvorio vrata
 
Član
tapacirung skidao i nema sanse odatle mu prici a ni lupanje jer sam to pokusao i nista e posto je ibiza sa dvoje vrata kad se skine zadnji tapacirun imaju sarafi koji drze taj mehanizam za zatvaranje medjutim saraf je uvrnut u lim bez matice pa ne znam bili mogao tako jeli neko to pokusavao :icon_smile:
 
Član
saraf ti je sa prednje strane uvrnut,tako da ga samo mozes odvrnut kad su ti vrata otvorena
 
probaj, otkljucaj vrata i prvo ih gurni unutra dok skljocne i onda otvori

a drugo imao sam isti problem na golf mk4, ja mislim da su iste brave, e sad kad povuces steku vidjeces na njoj da ima jedan plasticni klin sa sajlom i njega ti je bitno da izvadis - povuces i otvorit ces vrata :icon_smile:
 
prijatelju jel ti mozda naknadno ugradjen alarm?u mene je se to desilo ja imam otkljucavanje i zakljucavanje originalno na kljucu a ima i posebno ugradjen alarm pa ima aotkljucavanje i zakljucavanje .na otkljucavanju originalnom na kljucu ja sam mislio da nista ne radi ni otkljucavanje ni zakljucavanje tako da koristim ovo od naknadnog ugradjenog alarma (otkljucajem i zakljucajem)i jednom mi je se desilo ja da otkljucam nece ,isto se podigne onaj pipak sve kao da je otkljucano a nece da se otvore vrata dok nisam probao da otkljucam onim otkljucavanjem na originalnom kljucu i uspjelo je.nadam se da razumijes o cemu pricam :icon_smile::icon_smile:
 
Član
elektricar je napisao(la):
probaj, otkljucaj vrata i prvo ih gurni unutra dok skljocne i onda otvori

a drugo imao sam isti problem na golf mk4, ja mislim da su iste brave, e sad kad povuces steku vidjeces na njoj da ima jedan plasticni klin sa sajlom i njega ti je bitno da izvadis - povuces i otvorit ces vrata :icon_smile:

otkljucavao i gurao naprijed nije uspjelo a klin taj cu sutra provjeriti mozda je to to. hvala na pomoci

vlado_jaje80 je napisao(la):
prijatelju jel ti mozda naknadno ugradjen alarm?u mene je se to desilo ja imam otkljucavanje i zakljucavanje originalno na kljucu a ima i posebno ugradjen alarm pa ima aotkljucavanje i zakljucavanje .na otkljucavanju originalnom na kljucu ja sam mislio da nista ne radi ni otkljucavanje ni zakljucavanje tako da koristim ovo od naknadnog ugradjenog alarma (otkljucajem i zakljucajem)i jednom mi je se desilo ja da otkljucam nece ,isto se podigne onaj pipak sve kao da je otkljucano a nece da se otvore vrata dok nisam probao da otkljucam onim otkljucavanjem na originalnom kljucu i uspjelo je.nadam se da razumijes o cemu pricam :icon_smile::icon_smile:

da razumijem imao alarm ali sam ga skinuo podavno tako da sam pokusavao sa orginalnim kljucem koji takodje zna zablokirati ali nikad se nije desilo da iznutra zablokira znaci vrata zakljucana iako radi centralna i dize onaj pipak,
 
Top