Pomoc: Savjet za video nadzor i alarmni sistem

Pomoc: Savjet za video nadzor i alarmni sistem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Stavio sam u ovaj podforum, ako admini misle da je mjesto negdje drugdje prebacite

Stvar je jednostavna, ne znam koliko vas ima iskustva s ovim stvarima ali svaki je savjet dobrodosao. Rijec je o jednom prostoru, koji bih trebao da obezbijedim video nadzorom i alarmnim sistemom. Koga biste mi preporucili za taj vid posla, stvarno nisam imao iskustva s ovim stvarima, ne zelim puno da lutam, da me ljudi peru za odredjene sume novca, kako najbezbolnije i efikasno rijesit ovaj problem. Volio bih kada bi mi to radio neko sa Ze-Do kantona, cisto zbog odrzavanja i drugih stvari, jer je prostor u Zavidovićima. Unaprijed zahvalan svima koji budu ucestvovali u diskusiji
 
Član
problem je sto nismo ze-do kanton, ali imam buraza /firma sto bi ti mogli odraditi
znaci video/alarm nadzor,LED rasvjeta , i ostale elektro instalacije

http://www.facebook.com/pages/VBT-Vienna-Building-and-Trading/309804112366619?fref=ts
 
Član
ja imam alarm, kinez neki, sam sebi ugradio, platio oko 250 KM
bežični je sistem
centralna jedinica povezana sa mojim telefonom, cim se alarm aktivira centrala iz kuce mene zove na moj mobilni telefon ( ako se javim imam prenos zvuka iz te sobe gdje je centralna jedinica .
druga prednost sve je bezično , lahko za ugradnju
i jedna mana je što svaki 5 mjeseci moram promijenit bateriju u ona dva senzora ( hodnik i ulazna vrata )
 
Član
Na koji sistem bi isao za alarm, koliki je prostor otprilike koliko senzora? Dali bi isao na fiksnu tel.liniju ili GSM modul koji je dosta sigurniji,mada i on ima svoje mane.
Vezano za video nadzor isto tako koliko kamera, sa IR senzorima unutra ili vani. Mislis li raditi kombinaciju sa DVR snimacem ili PCI kartica na racunar?
 
Član
namikbh je napisao(la):
Na koji sistem bi isao za alarm, koliki je prostor otprilike koliko senzora? Dali bi isao na fiksnu tel.liniju ili GSM modul koji je dosta sigurniji,mada i on ima svoje mane.
Vezano za video nadzor isto tako koliko kamera, sa IR senzorima unutra ili vani. Mislis li raditi kombinaciju sa DVR snimacem ili PCI kartica na racunar?

sto se tice alarma senzori mi trebaju na vratima i na prozorima, nema puno, max 6 senzora mi treba ja mislim, znaci imam dvoja vrata, i jos na 3 mjesta po prozor dva, ono sastavljeni, ne znam koliki je domet senzora, al ugrubo receno jedno 6 komada. Sto se tice ovih modula to bih se savjetovao striktno s onim ko to bude radio, evo ti se izgleda bas razumijes oko toga pa me savjetuj ako nije problem. Sto se tice kamera isto tako ne znam na koliko bi isli, i tu bi me neko morao savjetovat, unutra mi ne treba, eventualno 1 kamera, ostalo vani. U pitanju je hala jedna, tj buduca firma koju otvaramo uskoro. Znaci prostor je trenutno go, da se tako izrazim, prostor u kojem ce se radit nije velik pretjerano, ali kao sto rekoh ne bi mi trebalo vise od jedne kamere unutar prostora. Ako ti nije problem da me savjetujes malo, mozes i na pp svejedno je. Znaci ono sto mene zanima jeste koliko to okvirno kosta, ko mi to moze odradit i ostale stvari

Dzeniii je napisao(la):
ja imam alarm, kinez neki, sam sebi ugradio, platio oko 250 KM
bežični je sistem
centralna jedinica povezana sa mojim telefonom, cim se alarm aktivira centrala iz kuce mene zove na moj mobilni telefon ( ako se javim imam prenos zvuka iz te sobe gdje je centralna jedinica .
druga prednost sve je bezično , lahko za ugradnju
i jedna mana je što svaki 5 mjeseci moram promijenit bateriju u ona dva senzora ( hodnik i ulazna vrata )

dzeni hvala ali na takve stvari ne pomisljam, velika je vrijednost masina unutar prostora tako da mi se nije igrat s tim, hocu nesto provjereno;)

koki+ je napisao(la):
problem je sto nismo ze-do kanton, ali imam buraza /firma sto bi ti mogli odraditi
znaci video/alarm nadzor,LED rasvjeta , i ostale elektro instalacije

http://www.facebook.com/pages/VBT-Vienna-Building-and-Trading/309804112366619?fref=ts

koki dobio sam broj od tvog buraza, zlaja mi ga je odma preporucio. Vidjet cu mozda ga i kontaktiram, ako nista cut cemo se pa da mi daju ponudu, da se ja malo izvagam, da vidim gdje sta i kako, posto nisam imao doticaja s ovim stvarima, nisam imao ni potrebe iskreno
 
Član
ako imas net u prostoru ili od koga blizu da smijes uzeti mrezu onda pogeldaj i ip kamere wireles, u tom slucaju ti netreba ni dvr , stalno ces imati dostupnost prostoru

razmisli sta hoces tacnije imas opcija dosta
 
Član
konkretno danas sam napismeno dobio neke ponude od odredjenih ljudi, pojedine sume su me bas iznenadile

recimo za alarmni sistem sa minimalno 4 senzora, i video nadzor koji se sastoji od 4 kamere mi traze 2700km, drugi mi trazi 1300km samo za alarmni sistem
jos uvijek cekam neke predracune pa cu da se skontam

volio bih kada bi i ja vidio cjenovnik nekih dijelova, da vidim koliko me zele uzet, posto sam siguran da me lopataju

koki vidjet cu sutra sta cu, na telefonu imam broj tvog brata pa cu i njega vjerovatno kontaktirat sutra, mozda licno navratim u srebrenik u petak, trebam za brcko da idem pa cu vidjet
 
Član
bolji ti je ovaj koki nego neko sa ze-do kantona i potrudi se da niko ne zna da si uradio alarm.

nazalost zivimo u takvoj sredini u kakvoj zivimo i znam za par slucajeva gdje su likovi tipovali stanove u kojima su ugradili alarm ... kao ima kod njega svega para tehnike mi mu ugradili alarm ... a ti alarmi u principu svi mogu biti "prevareni" ... vazno je da si ti korak ispred lopova i da ne znaju da ga imas ...

ako je u pitanju kuca ne stedi na glass breakerima i kontaktima, ako ti prostor nije uradjen tj gotov predvidi da uradis alarm prije zavrsnih radova znaci da ti instalacija ne ide po zidu kanalicama nego da je u zid "ustemas" ...

gsm modul je danas nesto obavezno, jer ce ti komsije gledat kako ti neko obija kucu nece te nazvat tako da bar sam znas sta se desava ....
 
Član
mozes dosta tih dzidza jeftino u Kini kupiti www.dx.com dostava je dzaba al se ceka dugo
 
Član
dobio sam dosta konkretnih odgovora na pp, ovim putem se javno zahvaljujem svima koji su me savjetovali, posebno kolega zen3dom, velika hvala
nadam se da cu vec danas dobiti predracune i da cu to rijesit cim prije

GaRGa je napisao(la):
mozes dosta tih dzidza jeftino u Kini kupiti www.dx.com dostava je dzaba al se ceka dugo

dobra ti ova stranica drama, ima extra stvari, hvalaa;)
 
Član
Jutros sam dobio predracun od jedne firme cijeg vlasnika i privatno poznajem, posao ce u naredna dva dana bit gotov, skuplje je nego li sam ocekivao ali sto se mora nije ni tesko.

Konkretno alarmni sistem je marke Paradox, a video nadzor Sony sa dvr-om od 500GB, mislim da ce to bit ok. Jos jednom hvala svima koji su mi pomogli u ovoj temi

moze LOCK
 
Član
paradox je i kod mene, ja konto to neki kinez al sam u zadnja dva dana saznao da su medju najboljim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top