POMOC / Savjet HID

POMOC / Savjet HID

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Zanima me dali je imao neko iskustvo prilikom ugradnje xenona, a radi se o sljedecem:

Imam H7 sijalicu koju nemam za sto pricvrstiti, jer orginalna H7 halogena ima svoje kuciste koje se uklopi u onaj spoljasni dio sjenila.

Izgleda da mi je jedina opcija da zaljepim H7 za far kako bih je fiksirao na mjestu.

Ako imate nekih ideja bujrum.
 

IGY

Član
zavari je :lol:

heh salim se ako nista pokusaj sa onim dvokomponenentnim ljepilom
samo kako kasnije skinuti tu sijalicu
 
Legend
Hehe, prerovio sam net, nije mi bilo logike da je moram ljepiti, ali eto.. kupio sam onaj super ljepak, pa probacu sa tim, mada svakako idem u servis da mi postave pa vidjecu mozda imaju neko jace ljepilo. Al kako mi je glup ovaj sistem, to je cudo.. :icon_mad:
 
Legend
moja topla preporuka ti je da to ne radis, jer ove xenon sijelice imaju kratak vijek (2500 sati - okvirno) i sta poslije, moras sjebat far da bi promjenio sijalicu ?

a kao druga stvar, i sam znas da far bez sociva jako lose reflektuje xenon svijetlost , tak da neces nish dobit..

moja preporuka ti je da uzmes neke after market farove, i rijesis svoj problem ;)
 
Legend
.nOKe je napisao(la):
moja topla preporuka ti je da to ne radis, jer ove xenon sijelice imaju kratak vijek (2500 sati - okvirno) i sta poslije, moras sjebat far da bi promjenio sijalicu ?

a kao druga stvar, i sam znas da far bez sociva jako lose reflektuje xenon svijetlost , tak da neces nish dobit..

moja preporuka ti je da uzmes neke after market farove, i rijesis svoj problem ;)

Ja sam xenone imao na Audiju, koji hajd sto nema lecu, nego nije ni kristalni far. Druga stvar, prodao sam nekoliko vec xenona na druge Fordove, i vec se uvjerio kako radi, malo je rec da je super. A super ljepak se da skidatd, vec sam to radio na Audiu, samo mi sama pomisao zvuci papanski, al sta da radim.
 
Legend
uzmi samo na dva kraja tokni malo topljene plastike i ono ce stojat,ako se poslije bude skidala sijalica nece biti problema...
 
Član
:) uzmi abro dvokomponentno ljepilo epoxy metal takozvan, jedna tuba bjela i siva masa, nemoj nista smirglat samo zaljepi nemoj previse da stavis za 5 minuta ce se uhvatit i stvrdnut za sat vremena imas cvrstu masu koju mozes busit busilicom, sijalice ce bit fiksirane, a posto nisi smirglao niti pripremao nista, kad ti ode sijalica, samo uzmi ostar djepni noz i napravi pritisak tamo gdje se spaja ljepilo sa farom, odljepit ce se na jaci pritisak kao vosak... tecna plastila se topi pri nekoj toplpti, xenon iako ne proizvodi vecu toplotu od halogene sijalice ipak je proizvodi, a silikon smrdi, ovo je najbolje rijesenje bar po meni i isprobano, te neostecuje farove niti bilo sta.

toliko.
 
Član
Daki mozes zalijepit super ljepkom al ujedno racunaj da xennoni stvaraju veliku toplotu i da postoji mogucnost da ti se ljepilo zagrije i odljepi:icon_question:
 
Legend
Tako ce i da bude, sutra cu da slikam, i onda kratki brain storming, da vidmo mozemol rijesiti nekako ovaj moj problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top