pomoc raja.. traka!

pomoc raja.. traka!

gdje mogu naci traku, ne znam ni kako se zove, al ide oko izduvne grane?
cijena? evo slika

traka.jpg


traka2.jpg
 
Član
A druze i ja trazim tu traku da kupim ako ko na gdje ima kupiti nek javi :icon_smile:

Unaprijed zahvalan :123::123::123:
 
Član
Mozda ima u Taxi bar, vidite sa njima. Samo ta traka, odgovarajuca nije bas jeftina, tesko cete granu omotati ispod 100 KM...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Mozda ima u Taxi bar, vidite sa njima. Samo ta traka, odgovarajuca nije bas jeftina, tesko cete granu omotati ispod 100 KM...

Ne treba meni citava grana samo cijev koja ide sa turba na auspuh :) ok sad cu ih fakat pitati.
 
Član
Ove trake ne koriste azbestne ili neke druge kancerogentne sastojke jer je to vec davno zabranjeno!
Smrde prvi put kad se koriste dok ne "odgore" zastitnu impregnaciju.

Za koju svrhu tebi treba ova traka inace? Jeli pokusavas smanjiti razvoj temperature ispod haube, ili stitis ostale komponente ili iz nekog drugog razloga?

Jeli za turbo ili atmosferca?
 
Član
Sambo je napisao(la):
Za koju svrhu tebi treba ova traka inace? Jeli pokusavas smanjiti razvoj temperature ispod haube, ili stitis ostale komponente ili iz nekog drugog razloga?

Jeli za turbo ili atmosferca?

Kod mene turbo posto sam prepravljao kompletan turbo sistem sad mi izduvna cijev dodze odma pored cilindra za kocnice moram na neki nacin da snizim teperaturu da se ne bi istopile gumice na cilndru za kocnice!!
 
Član
madmono je napisao(la):
Sambo je napisao(la):
Za koju svrhu tebi treba ova traka inace? Jeli pokusavas smanjiti razvoj temperature ispod haube, ili stitis ostale komponente ili iz nekog drugog razloga?

Jeli za turbo ili atmosferca?

Kod mene turbo posto sam prepravljao kompletan turbo sistem sad mi izduvna cijev dodze odma pored cilindra za kocnice moram na neki nacin da snizim teperaturu da se ne bi istopile gumice na cilndru za kocnice!!

Aha kontam moraz zastiti

Ja bih uradio taj omot ili bih stavio neki reflektivni stit izmedju od poliranog sjajnog aluminijuma ili nekog slicnog materijala da zastiti od svjetlosne toplote

Ali pazi sta uzimas jer jeftini omoti su jeftini zbog jednog razloga..... Raspadnu se!

Kvalitetniji mogu trpiti do 1100* C i taj jedino moze izdrzati temperature povezane sa turbo sistemima!

Ali kostaju oko 140 KM ovdje u Engleskoj. Ako ti zapne i nemozes tu naci javi mi ja mogu ponijeti naredni mjesec
 
Član
Sambo je napisao(la):
madmono je napisao(la):
Sambo je napisao(la):
Za koju svrhu tebi treba ova traka inace? Jeli pokusavas smanjiti razvoj temperature ispod haube, ili stitis ostale komponente ili iz nekog drugog razloga?

Jeli za turbo ili atmosferca?

Kod mene turbo posto sam prepravljao kompletan turbo sistem sad mi izduvna cijev dodze odma pored cilindra za kocnice moram na neki nacin da snizim teperaturu da se ne bi istopile gumice na cilndru za kocnice!!

Aha kontam moraz zastiti

Ja bih uradio taj omot ili bih stavio neki reflektivni stit izmedju od poliranog sjajnog aluminijuma ili nekog slicnog materijala da zastiti od svjetlosne toplote

Ali pazi sta uzimas jer jeftini omoti su jeftini zbog jednog razloga..... Raspadnu se!

Kvalitetniji mogu trpiti do 1100* C i taj jedino moze izdrzati temperature povezane sa turbo sistemima!

Ali kostaju oko 140 KM ovdje u Engleskoj. Ako ti zapne i nemozes tu naci javi mi ja mogu ponijeti naredni mjesec
Hvala druze vec sam rijesi problem i našao sta mi treba hehehe i 10 metara toga vise nego dovoljno da zastiti sve kompomente :icon_smile:
 
Top