Pomoc!! Problem sa mjenjacem alfa 147!

Pomoc!! Problem sa mjenjacem alfa 147!

Član
Vozdra raja.
U pitanju je 1.6 TS 77kw i imam problem prilikom saltanja u rikverc ,znaci prilikom gotovo svakog saltanja u rikverc struze, ali nije to sve u toku voznje kad dotaknem papucicu kvacila imam osijecaj kao da lupka nesta u papucicu (trese) to me buni ,treca stvar kad je hladan motor prilikom saltanja cim pritisnem kvacilo isto kao da nosac mjenjaca nije uredu ono osijecaj kao da udari nesta ,a danas mi se desilo da nisam mogao niti u jednu brzinu ubaciti i izbacilo mi na bordu gresku kao "engine pressure " nesto tako ne mogu tacno da se sjetim sta je pisalo .
E sad ako ima neko da je upoznat sa ovim simptomima pomagajte !
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Moguce korpa kvacila..Ne odvaja kako treba i zato krci..Kad ubrzavas iz nizih obrtaja trese li auto?

nista ne trese pri ubrzavanju samo prilikom saltanja imam ovih problema .
usput koliko je para set kvacila ?
 
Član
vjerovatno ti je korpa pri kraju? a tebi treba set lamela , potisna, druk lezaj ? vidi u Velasu Valeo set ti je prva ugradnja alfe ;)
 
Član
meni to mirise na druk lezaj jer sam imao slicno iskustvo prije nego sto je auto stalo i nisam mogao na kraju ubaciti ni u jednu brzinu.

Kako ti ide saltanje kada je motor ugasen? ako ide lagano bez problema onda ti je to najprije do druk lezaja
 
Član
Druk ležaj.;)

Usput, biće sve gore, probija korpu 99% i tad ostaješ na cesti. Set kvačila novi i miran si narednih ihahahaj kilometara.;)
 
Član
Kada trebaš ubaciti u rikverc ugasi auto i ubaci u rikverc. Drži stisnuto kvačilo kada ponovno pališ auto i kreći:icon_biggrin:

Ubrzo će ti lamela riknuti. I sam mučim iste muke.
 
Član
Mirsado je napisao(la):
vjerovatno ti je korpa pri kraju? a tebi treba set lamela , potisna, druk lezaj ? vidi u Velasu Valeo set ti je prva ugradnja alfe ;)
hvala drug otici cu pogledati


emirEX_sa je napisao(la):
meni to mirise na druk lezaj jer sam imao slicno iskustvo prije nego sto je auto stalo i nisam mogao na kraju ubaciti ni u jednu brzinu.

Kako ti ide saltanje kada je motor ugasen? ako ide lagano bez problema onda ti je to najprije do druk lezaja

kad je ugaseno saltanje je ok a i tokom voznje je normanlo samo dok je hladan motor zeza nesta

Mirsado je napisao(la):
Ma odi do Hote neka ti pregleda pa ce ti tacno reci dali je druk ili potisna ;)

koliko li ce uzeti za ruke on je zara sto se tice cijena ruku :icon_question:

OggyBoy je napisao(la):
Druk ležaj.;)

Usput, biće sve gore, probija korpu 99% i tad ostaješ na cesti. Set kvačila novi i miran si narednih ihahahaj kilometara.;)

tako ce i biti izgleda , samo da vidim koja je cijena :icon_smile:

ZELA GTI je napisao(la):
Kada trebaš ubaciti u rikverc ugasi auto i ubaci u rikverc. Drži stisnuto kvačilo kada ponovno pališ auto i kreći:icon_biggrin:

Ubrzo će ti lamela riknuti. I sam mučim iste muke.

pokusat cu nesta a najvjerovatnije zamjena seta
 
Član
Ja sam kod Hote mijenjo lamelu na svojoj 156 i ruke su 150km samo da znas ima cijeli dan zajebancije mora i idruvnu da skida zbog mijenjaca mislim da je neka ok cijena a set ti vidi gdje ti je najpovoljije ili pitaj njega koja je cijena ?
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Ja sam kod Hote mijenjo lamelu na svojoj 156 i ruke su 150km samo da znas ima cijeli dan zajebancije mora i idruvnu da skida zbog mijenjaca mislim da je neka ok cijena a set ti vidi gdje ti je najpovoljije ili pitaj njega koja je cijena ?

vidio sam u motorex-u oko 500 km izade druk,lamela i potisna cini mi se da je luk proizvođac , e sad preporuka dali da uzimam u motorex-u ovaj luk-ov ili da vidim jos negdje ..
 
Tako je i meni bilo , zamjenio set kvacila , sve okej sad :) To sto ti lupka vjerovatno nosac motora , i kod mene je tako , nisam ga jos zamjenio :D
 
Član
_polo 6n_ je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
Ja sam kod Hote mijenjo lamelu na svojoj 156 i ruke su 150km samo da znas ima cijeli dan zajebancije mora i idruvnu da skida zbog mijenjaca mislim da je neka ok cijena a set ti vidi gdje ti je najpovoljije ili pitaj njega koja je cijena ?

vidio sam u motorex-u oko 500 km izade druk,lamela i potisna cini mi se da je luk proizvođac , e sad preporuka dali da uzimam u motorex-u ovaj luk-ov ili da vidim jos negdje ..

Rekao sam ti Velas oni imaju VALEO set to ti je prva ugradnja ALFE.
 
Član
Prva ugradnja alfe je VALEO, poslije zamjene dobijes izuzetno meko kvacilo iskrena preporuka od mene! Provjeri i kod AutomercSkoro u Kiseljaku ili Sarajevu (bivisi NOSE).
 
Top