Pomoc pri ugradnji xenona

Pomoc pri ugradnji xenona

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Molim za pomoc pri ugradnji xenona.
Imam ove xenone (ballast 55w i sijalica je H7):


Uploaded with ImageShack.us

i ovo upustvo:


Uploaded with ImageShack.us

Milsio sam da samo treba napajanje sijalice spojiti na balaste i to je to, ali ovo upustvo me zbunjuje, kao treba preko releja ili tako nekako.
Nemam iskustvo u ovome pa molim za pomoc.
 
Član
taj gore kabl sa zutom gumom utakni u balast u crni djek, a te iz sijalice sto izlaze dvije crvena i crna, utakni u djek originalni sa instalacije, crna je minus, crvena plus ;)
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
taj gore kabl sa zutom gumom utakni u balast u crni djek, a te iz sijalice sto izlaze dvije crvena i crna, utakni u djek originalni sa instalacije, crna je minus, crvena plus ;)
Hvala na brzom odgovoru, da li to znaci da ne moram ici preko releja, kao sto pise u upustvu?
Poz :icon_question:
 
Super Moderator
samo ustekaj plus i minus (te dvije zice) u plus i minus na dzeku od tvoje sijalice vec postojece i to izoliraj ;)
 

IGY

Član
nisi uopste naveo koje je auto u pitanju, da li je potreban canbus ili ne :icon_question:
 
Član
IGY je napisao(la):
nisi uopste naveo koje je auto u pitanju, da li je potreban canbus ili ne :icon_question:
u pitanju je audi A4 B6, vec sam postavljao to pitanje prije nabavke xenona i vecina kaze da ne treba (ALLROAD, BRUMBRUM...), ako mi slucajno bude izbacivalo gresku, odmah skidam i dajem kolegi (prodam, ali za iste pare :icon_biggrin:), on isto ima A4 B6( nema board komp) i sebi nabavljam CAN BUS.
 
Član
to da li ima ili nema bord comp nema veze uopste da li ima can bus ili ne kod mene nema borad comp pa ima can bus tako da vecina novijih auta ima taj protokol a drugo nije ti potreban nikakav relej mozes pojit po principu plag and play sistem ako sta zapne pitaj:))
 
Član
MEDOLF je napisao(la):
to da li ima ili nema bord comp nema veze uopste da li ima can bus ili ne kod mene nema borad comp pa ima can bus tako da vecina novijih auta ima taj protokol a drugo nije ti potreban nikakav relej mozes pojit po principu plag and play sistem ako sta zapne pitaj:))

OK, hvala! :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top