Pomoć pri kupovini skutera

Pomoć pri kupovini skutera

Super Moderator
to mjenjanje rolnica, remena, oprugica, lamela onih, je izrazeno na novijim skuterima. ovi stari tipa runner 2001-2002 godiste bez ikakve potrebe da se mjenja ista napravi se 20 000km - provjereno. moj drug ima runner 50 2002 sa skoro 20000km tada, a ja sam imo novi NRG sa 6-7000km i rolnice su otisle moro sam mijenjati a kod njega isto nove, i jos plus sto je taj runner bolje iso od nrg-a.. tako da je to ko i s autima novim, na svemu se stedi itd
 
Član
Pa dobro,ima i do kvalitete rolica i ostalih gluposti,znam da je moja SRka poslije nekih 2 godine oslabila sa vučom i krajnjom brzinom,nešto sitno ali svakako sam primijetio.Ipak je to potrošni materijal i trebao bi se mijenjati.
 
Evo da i ja napisem nesto i sam vozim skuteri moj predlog ti je yamaha aerox ja je sam vozam i motor je full delova imas kao i za golfa dvicu ali bukvalno pun ih je pik i imas ih dosta bez papira pojeftino us olidnim stanjima masina im je ista kao i kod aprilie sr 50 do 2003 godista :D Cijena ti zavisi od kvaliteta dijelova kao i za auta npr ja sam klip menjao na aeroxu platio 25km i obradu i kineski klip evo vec sam 5000 presao samo pun gas.Drug ima isto seriskog aeroxa evo 45000 presao samo menjanjao dva tri puta rolnice i remen i dalje ga guli.
 
Aprilia sr50 i yamaha aerox (minarelli masine) su po meni zakon ali njima je cena malo veca imas i malaguti f12 isto minareli masina delova za nju svugde ima a ima ih po 600km u dobrim stanjima, Potrosnja im je malo veca nego kod kineza al idu za sve pare :D
 
Član
Ovako , 2t skuteri trose vise nego duplo od 4 taktnih , ako je rastelovan karburator,dovod zraka i zajebancije zna trositi i 10l , imao sam svakakvih motora tako da bi gledao nesto 4taktno , ali jedino mozes naci kineza nekog jer neces 125ccm
 
Ja vozim CPI aragon od 2008 godine ..sad mu je na satu oko 15 000 jednom sam ga vozio majstoru crkla eletronika 40KM zamjena...nikad nista drugo nisam promijenio..iso je na redovne servise dok je bio pod garancijom jer je kupljen nov...Znaci solidan motoric...
 
Eh ovako
Svi spominju brendirane scootere i sve to stoji ali ja kao majstor koji se bavi popravkom istih ne vidim neki razlog za trcanjem za nekim brendom jer vidio sam svega i svasta popravljo sve i svasta u sustini imam musterija s kinezima koji dolaze a svi kvarovi su samp ma instalaciji na mptoru samom nemam sta da radim jer su barem do sada dolazili sve 4T kinezi
A ovih 2T yamaha pežoa i slicnih vjerujte da nema njih nebi imo sta jest ;) jer to mo je glavna klijentela
Svi misle samo sipaj i gas al pitanje je sta sipas u 2T masinu
Prvo sto vozac nekog scootera treba da zna je koje ulje treba kupit a ne daj mi dvotaktola 1litar za 2.5KM :D
Licno sam vlasnik Yamasaki 150cc za predjenih 11 000 zamjenjene samo karike i lanac podizaca ventila svega 50KM dijelova na samu masinu potroseno remen 2 puta zamjenjen za tu kilometrazu i sad je na njemu sve stock sto se tice karburatora variomata rolnica i ostalih tuning gluposti jer ja sa ovim sto on ima na sebi 100km/h idem bez problema obilazim kamione i slabije aute
Izvuci sebi iz ovog mog texta najbitnije i sam odluci sta zelis ;)
 
Top