Pomoc pri izboru Akumulatora...

Pomoc pri izboru Akumulatora...

Član
VARTA Silver 77Ah 780A
OPTIMA Red 50Ah 800A-suvi


Uz cond 2F i fabricki alternator na motoru 2.0DTI potrebno je da izdrzi 2 pojacala, za sisteme neki 500WRms i SUB 1-1,5kWRms

Pitanje koji je bolji?
 
EXIDE bilo koji u tom rangu da uzmes neces se pokajati, a bolji je od tih bar 3 puta, skuplji mozda 20-40KM
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
EXIDE bilo koji u tom rangu da uzmes neces se pokajati, a bolji je od tih bar 3 puta, skuplji mozda 20-40KM

i moja preporuka za EXIDE, mislim da je najbolja civilna baterija, mene nikad nije iznevjerio, a koki ce ti bolje reci ipak je on strucnjk za akustiku, a to povlaci i za dobru struju
 
Član
ja znam da kod koga god sam vidio, na benzinjarama su bili ti od 45-50, a na dizelima 72, 74. nisam znao da mogu i ti slabiji, ali eto :icon_biggrin:
 
Član
Pitao sam za Exide al ga nema u ponudi...uglavnom ova dva su oba nova i oko 200KM sa 3-4 godine garancije!

Za paljenje je bitan onaj pocetni kick a ova OPTIMA ga ima ko i VARTA
Plus za vartu je sto je 77Ah a za OPTIMU sto je SUVI,a i Ameri ga hvale po svim sajtovima!
inace Gabaritno u auto ne moze stati nista vece!

P.S. Ako neko ima u ponudi EXIDE da moze parirati ovima neka ponudi!
 
vesprom u Sarajevu, dostava ti dodje cca 10KM i miran, za 200KM ja prosle godine uzeo 76Ah, sad su vjerovatno i jeftiniji
 
Član
bio je nekih 209KM sada neznam jer cijene trebaju na gore skociti

Exide Premium 77Ah 760A drzi dobro napon
http://www.exide.hr/hrv/?page=akumulatori&act=item_details&item=6

imao sam ga pa mogu reci da se jako dobro pokazao

ako hoces mogu se raspitati i za ovaj sto je kod mene bio da li je na prodaju, jer sam ga ja koristio samo 3-4 dana i odrzavan je Ctek punjacem

a ima i polovan PC 3000 samo moram provjeriti da li otisao on, bi ti dosao nekih 150€
znaci 95Ah i 3.000A
 
Član
Pa posto je sada izbor za auto,a treba mi novo sa garancijom i servisom koji je blizu ako nesto nedaj boze ne bude u redu,treba mi acu iz BL,kontao sam ici na 100Ah,al nemoze stati :icon_cry: !
A dodatni ako bude trebao to cu ganjati nesto poput PC3000 polovno iduce godine.
Ja sam dobio ponudu za ova dva,znam da je Varta ok,al zanima me ovaj OPTIMA posto je suvi ako je iko imao da prenese iskustva? :icon_question:
 
Član
trebas isto gledati koji bolje napon drzi , da li sad 75 ili 100Ah ...

imas i exide u BL
http://toscana-bl.com/exide.html

nije ti varta izbor ako ces muziku neku kacati

za optime znam za zute da nisu lose ali ti to nije u tvom trenutnom rangu, a za ovu vrstu nebi ti znao nesto posebno reci
 
Član
EXIDE Premium 12V 77Ah 760 EN
215KM sa dostavom iz Sarajeva
kakav bi bio onda ovaj u odnosu na optimu?
i ima neki Exide 12V 80Ah Exel izvedba al sa 600EN:icon_question:
Ganjao danas toskanu po BL i ne nadje je,sad vidim da ima jos jedna ulica prekoputa sa istim nazivom, a papak iz servisa u blizini nije htjeo reci :icon_mad:
 
Top