Pomoc pri izabiru Akku-a i alternatora za DB

Pomoc pri izabiru Akku-a i alternatora za DB

Član
Pozzz drugovi...
Danas testirao svoj setup za iducu sezonu radi se p Pioneerima TSW121SPL 2 komada te o Hifonicsu Atlas AX4000D.
E sad,auto je golf2 ,,kablovi su GZ ofc 35 kvadrata.(to ce ici na 2x 50 kvadrata)
Znaci spojeno sve,no na prvi test ugasi mi se Hu...
Ajd kontam dok se uigraju momci ;)
Ali nazalost struje nema ni u prici.Cak mi je pojacalo otislo u protect.
Izmjerim punjenje,a ono na 11.80 :O...(MUZIKA NE RADI)
Kad upalim muziku,pada na 10.60...
Znaci alternator je rika.
Kontao sam da kupim Exide akku 100 Ah ili Exide od 77Ah i da ubacim dodatni alternator.No koliko smijem imati jak alternator?
Mislio sam 2 po 120 Ah...No da li to predstavlja problem za instalaciju?
I zanima me da li je za ovaj setup dovoljan i ovaj Exide od 77Ah..ipak je izmedju njega i ovog od 100AHh razlika 90 km?
 
Član
Za to što imaš za početak ti je dovljan exide od 77Ah, alternator skini taj fabrcki i ugradi neki drugi ,nema potrebe dva stavljati,da se od drugih auta napasati uz malo prepravki, na dizel motorima je inače alternator jači ugradi neki od 100-130A
Ili ganjaj neki polovan power cell akumulator to ti je za dB prava stvar ;)

Ako možeš u startu kupi taj od 100 Ah vidi ti može stati na mjesto gdje fabrički ide aku
 
Član
To je vec odradjeno i rjeseno bar 10 puta!
TDI alternator i bog da te vidi!
;) i ima li direct leads sa akkua ili je ground u gepeku i da li si uradio cuvenu trojku ?
 
Član
dobro je Davor reko, pojačaj masu, pojačaj kablove od alternatora do akua za + i masu, pojačaj direkt sa mase aku-a negdje na šasiju... Nabavi neki exide ko što Adi reče... Mislim da ti ne treba neki jači alternator... Stavi sebi voltmetar i ne zajebaji se ;) mislim da će ti dobar exide držat napon, jer ipak ideš samo na brp, nećeš slušat vazda.

Ovo što te Davor pita je da li imaš direktno masu sa aku-a do gepeka, što nemaš... uradi big tree, imaš na netu i miran... nabavi exide, uradi dobre stopice i to je jako bitno ;) Ne trebaju ti 2 alternatora, to je bespotrebno za tvoje potrebe. mislim da će i bez mijenjanja tvog postojećeg... oprobaj, ako ne bude punio, nabavi neki od 100+A i eto.
 
Član
Bas to sto zlaja rece njemu nije tesko pisati ;)
Prvo iskoristi to sto imas koliko moze a ako onda vidis da to treba jace onda alternator od tdia ako se ne varam je 120a
 
Član
da da... možeš bacit pare za alternator, a mogo si proć i sa dobrim akuom i dosta kablova i kvalitetnim spojevima... lahko je kasnije natakarit alternator. To mijenjanje alternatora ide kad hoćeš 150+ :D koji su samo gubici kad se ne urade spojevi kako treba, kad se to sfušeri... presuj nove stopice, dobro ošmirglaj i stegni sve. Uradi po PS-u i to će ti dati dosta.
 
Član
Ja sam u Pandi imao FABRICKI alternator i sa njim redovno punio 2 komada Power Cell-a...Moj ti je savet da stavis sto deblje kablove,pojacaj sto vise masu i stavi taj Exide od 77Ah...Nemas potreba da bacas novce za jaci alternator...
 
Top