POMOC - poliranje felgi

POMOC - poliranje felgi

Član
malo sam prelisto teme ali nista konkretno nisam naso (malo me mrzi ida trazim)

hocu malo rubove da sredim :),
- cime i kako da skinem onaj prvi zastitni sloj?
- koje papire da kupim?
- i koju pastu za kraj?

ostalo prepustite meni :lol:
 
Ja sam uzeo neku kao kiselinu za skidanje laka, namazes ono digne lak, i saperem vodom(jakim pritiskom)
Pa sam uzeo vodobrusni od 500, pa sve do 2000, kad sam to sve presao, uzeo sam obicni glatki papir pa presao ponovo snjim i toplom vodom...I onda nakon toga ocistio nitrom sve lijepo..Masina i kreda(za poliranje), i nakon toga sam uzeo purol pastu s njom presao....I zavrsno sonax pastu za aluminijum :););)

To je ukratko ono sto treba ;)
 
Član
hvala care;)

nemam masine, nemam ni krede......pa cu to preskociti.....pa cu vidjeti kako ce da ispadne

a ta kiselina je pretpostavljam "skid boja", ima u prodavnicama boja i lakova


gdje u TUZLI da kupim te paste???
 
Član
ma ne ocekujem da bude staklo, kako god samo da bude cisto i uredno


postavicu slike felgi u toku dana
 
Eto sto rekose vec..Idi u BBL Chromos (kod obdanista na Slatini, poslije poste) kupi Desol..Kosta 11 KM 1 KG..To je "zelatinska" masa..Kupi usput i jednu cetkicu od 1 cm..Trebat ce ti i vreca od smeca jedna veca..Nanesi desol na rub cekickom, stavi felgu u kesu, i zamotaj..Ostavi jedan sat da stoji tako..Onda WAP i operi to (stavi "naocare" da ti ne prsne u oci vode u kojoj ima otrova pa ces da migas :D ) Ako ne skine dovoljno, ponavljaj postupak nekoliko puta dok ne skine sve..Kad zavrsis ako nisu ostecene pretjerano, kreno od 120 (podigni jednu stranu auto, stavi klocnu, povuci rucnu, zategni felgu (jedan tocak mora biti na zemlji), usaltaj u drugu i pusti ga da vrti..Stavi papir na rub i ne stisci pervise polako..Ides dalje redom 180, 240, pa predjes na vodu 360, 400, 600, 800, 1200, 1500, 2000, 2500..Onda uzmi purol i pamucnu krpu nanesi purol i opet isti proces, stisni krpu da zulja..Kad zavrsis ocisti felgu razredjivacem..Ako ti treba krede, javi mi se dat cu ti ja..Eto to je to manje vise, sve u svemu trebas zivaca, volje i dosta osjecaja..Nemoj preskakati granulacije pa da ima riseva..Ne stisci pretjerano papir pa da napravis riseve..Dobro bi bilo da imas slauf i konstantni lagani mlaz vode da kvasi papir da ne lijepi..
 
Član
e hvala ti na detaljnom objasnjenju, ali ja danas kupio tu neku skid boju da pokusam skinuti ovaj prvi sloj i kupio papir 1000, 1500, 2000.....jer nema mi puno ostecenja, djejuje kao da je samo onaj prvi sloj los....sta mislis hoce li moci ovako?
ili jel moram uzeti i grublje gradulacije?

hoce li mi moci pomoci ova skid boja u skidanju prvog sloja?
 
Član
skid boja kako god okrenes nece od prve djelovati..pogotovo ako su plastificirane felge :), moj savjet ti je ujutru porani i lagano jednu po jednu :), strpljenje je najbitnije :)
 
Skid boja je nezgodna jer je rijetka i cjedi svuda..Desol je dobar jer je zelatinska masa i mozes "upravljati" njime..Sa 1000 da krenes neces nista postici..Kreni od 360 ako nisu ostecene previse.
 
Top