pomoc Pojacalo

pomoc Pojacalo

drug mi uzeo pojacalo na pijaci (neznamo marrku jer ne pise nista osim da je 600W )
i kad ga spojimo "-" na minus. + na plus...i remote sa cd ili sa plusa direkt..opet..desava se ista stvar..samo se upali i ugasi odma..tj lamica power samo trepne , zvucnici "hlupe" i ugasi se...
pojacalo je sa 4 izlaza i ulaza..
unutra djeluje dobro..nista ne smrdi i djeluje dosta novo..i sve ispravno..
sad NEMAM NEKOG ISKUsTVA MNOGO S OVIM..SAD JE LI GRESKA..STO SPAJAO SAM GA DIREKTNO SA AKUMULATORA SA OBICNOM ZICOM OD 2MM SAMO DA PROVJERIM JEL RADI
INACE AKU JE DOBAR I JAK..
OSIGURAC ISPRAVAN , KONTAKT OCISCEN,,
ISTO SE DESAVA I KAD ZVUCNIKE ODPOJIM
ako ko zna, da postoji sta..bio bi zahvalan
evo slike i neka ko usput objasni sta je sta +,-, RMT?? (da budem siguran da sam dobro skopco)
2m5dpo1.jpg
25slylj.jpg
inwcjp.jpg
 
Član
+12v je + sa akomulatora
RMT je remote kojeg uzimas sa playera
GND je masa...nju uzmes sa sasije negdje...

Meni se isto desavalo i zezala je masa...a ja mislim da je tebi do kablova nek me neko ispravi ako grijesim...
 
ma eto..tako sam i spajao kako si rekao
no nece, samo kad se upali oglase se zvucnici i zagasi se :D
a pitam se jel moguce da se to desava AKO NAPON SA AKUMULATORA NIJE DOVOLJAN (MADA TO MI NEMA LOGIKE KAD JE AKU SKORO NOV I DOBAR)
MOZDA JE DO ZICA , TJ TREBA MNOGO DEBLJA (OVO JE KOPCANO VANI NE U AUTU) pa koristio sam obicne zice (2mm)
 
Član
naravno da moze bit i do zica, mada ako nisi pravio nikakvo opterecenje na njeg tj. nisi pokusavo pustat nikakvu muziku, cak i ta zica bi trebala posluzit da ga upali na par sekundi ... s obzirom da tebi pukne kad ga upalis, moze bit problem sa masom a isto tako moze bit i problem sa samim pojacalom ... najlakse bi ti bilo da ga isprobas sa debljom zicom ili ako nemas deblju, podebljaj tu sto imas tako sto ces iskoristit vise tih od 2mm za + isto tako i za - a rmt ti nije tolko bitan sto se tice debljine ... ako i dalje budes imo isti problem, pojacalo mora na servis, il u kantu za smece :D ...
 
odnio danas kod majstora za ovo..nasao negdje spoj i zbog toga se gasilo..uzeo mi BAŠ 13 Km za popravak hahahahah :D gdje nadje one 3 km :D
al et
sad radi kako treba ;)

hvala svima koji su pokusali pomoci ;)
 
Član
Pozzz svima. Imam problem kao i "black__anegllll". U pitanju je pojačalo JVC 1000W 4 kanalno. znači pojacalo se samo pali i gasi tj zelena lampica. Pojačalo je radilo u autu do neki dan i odjednom je stalo. Mislio sam da su kablovi u pitanjili osigurač sve sam provjerio i sve je u redu. Pojačalo sam nosio majstorima jedan je rekao da su izlazi izgorili naručio nove izlaze ali opet isto. Drugi majstor je nešto govorio kao lemovi oslabili zbog pregrijavanja popravio i to ali ništa i dalje se isto dešava.
Na ploči od pojačala nema tragova izgaranja kondezatora ili bilo ćega drugog.
Da li neko zna ima li slučajno na pojačalu neki kondezator za pred paljenje da može oslabit ili nešto slično.
Unaprijed hvala. :icon_question:
 
kod mene je kvar bio 13 KM - KUCISTE OSIGURACA OTISLO
gdje se osigurac stavlja..na ploci se lem otkino..i valjda kuciste osiguraca nije dobro bilo..i to promjenio ..sad radi :D
pa vidi..
 
Top