Pomoc podesavanje pojacala

Pomoc podesavanje pojacala

Treba mi pomoc kako da izmjerim volte na izlazima na pojacalu unimerom,posto spajam u bridzu sada na izlazima treba da imam isto V naizmenicne struje ako bud razlike na izlazima mogu da spalim woofer,a spajam na 4kanalno pjacalo a woofer mi je 2x2ohm sada spajam na dva izlaza jednu spulnu od woofera u bridz a druga dva na durugu spulnu od woofera
 
Član
U 99% slucajeva to sto ti zelis da napravis nije preporucljivo nikako. Teorija izgleda lagana ali praksa je sasvim drugacija i ono kako pojacalo matematicki pokazuje snagu u praksi varira uvjek. Taj tvoj woofer mozes samo spojiti ili na 1ohm ili 4ohma a to tvoje spajanje ce ga garant pokvariti sto ti u prevodu znaci da ti treba 4ohm pojacalo koje ima Wrms kao woofer i sve ce raditi kako treba ili pojacalo koje je 1ohm sposobno. A ako stavis pojacalo u bridge koje daje npr 200W na 4ohm ako takav bridge spojis na 1 par konektora od tvog woofera onda u njega pustas 400W jer je 2ohma a ne 4ohma cime stetis prvo amp jer je upitno da li je 2ohm stabilano a sa druge woofer jer mu previse snage dajes. Ako kanale ne bridgujes na ampu onda su oni sposobni i na 2ohm tj. samo uzmes CH1 i spojis ga na par konektora, tako da ako je 100w na 4ohm bice u tvom slucaju 200w na 2ohm sto te dodje kao bridge.Treba prvo pregledati detaljno specifikacije ampa da bi se moglo utvrditi sta je moguce, a da pozelis da to sve probas spojiti imas brdo stvari i koraka koje moras ispostovati pa da se uvjeris radi li ili ne i opet ce upitno biti dokle, jer je sve to riskantno.
 
Član
nećeš time ništa dobit, spoji na jednu zavojnicu i gotovo... sa 2x2oma imaš mogućnost spajanja na 4 i 1 om, pa vidi kako ćeš spojit... da imaš 2 komada mogo bi, a ovako spoji tu jednu zavojnicu na izlaz i to je to, drugu ostavi slobodnu ;) DVC je napravljen da možeš lakše nać amp i mijenjat impedansu woofera... Spoji u bridž i na jednu špulnu/ zavojnicu i to je to ;)

nisam ni ja baš skonto, ali ne smiješ miješat izlaze, kao da uzmeš plus sa jednog i minus sa drugog pa da dobiješ duplo više snage... zato imaš bridž... To je spajanje 2 kanala u 1.
 
Top