Pomoć! Pitanje?

Pomoć! Pitanje?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav,

Radi se o Ford Ka na kojem se odjednom pokvario mjenjac.
Radi se o tome da moze u prvu i drugu brzinu da presalta ali nece u ostale brzine. Išao sam kod par majstora i oni su rekli da trebam kompletan mjenjac mjenjati...
Da li neko zna o cemu se radi ovde, da li je samo neki dio otisao ili se mora kompletan mjenjati i imal neko mjenjac za Ford Ka:icon_question:

Hvala ;)
 
Lingo Sporting je napisao(la):
Pozdrav,

Radi se o Ford Ka na kojem se odjednom pokvario mjenjac.
Radi se o tome da moze u prvu i drugu brzinu da presalta ali nece u ostale brzine. Išao sam kod par majstora i oni su rekli da trebam kompletan mjenjac mjenjati...
Da li neko zna o cemu se radi ovde, da li je samo neki dio otisao ili se mora kompletan mjenjati i imal neko mjenjac za Ford Ka:icon_question:

Hvala ;)
shift cables , clutch slave ili viljuska na mjenjacu
 
Član
Otvoriti mjenjac i vidjeti sta je otislo.

Fol je da vecinu komponenata za mjenjac moras nove uzimati, pa ti dodje jeftinije da uzmes novi polovan mjenjac.
 

IGY

Član
a provjeri i ulje, da nije zaribao
meni se desilo, jbg majstor kad je mjenjao lamelu trebao je i ulje da promjeni, medzutim ispustio je staro ulje, nop novo nije dosuo, i nakon 15-tak dana mi je zaribao mjenjac, i ja odsleapm auto na reklamaciju, i vidili sta je odmah skontao, nasuli ulje i nesto neki vazelin ili tako nesto za mjenjac i evo ga vec godina dana radi ko sat
 
Član
veoma moguce da ti je otisao set lamela,druk lezaj i potisna ploca,to kad ode nece da ubacuje u brzine i krci mjenjac,a ako ti mozes ubaciti u brzine a pritom krci to su sinhroni,ali znas sta moguce je ipak da je salteblo kao sto je vec neko napisao,imaju plastikice na salteblu koje vode viljusku i one popuste i nemozes da saltas kako treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top