Pomoć: Peugeot 307 ili Megane II

Pomoć: Peugeot 307 ili Megane II

Član
Pozdrav društvo....
Znam da je sve stvar ukusa i održavanja, ali bih vas zamolio konkretno o ova dva auta da mi date par savjeta i informacija....
Zanimaju me ova dva motora:
307- 2.0 66kw bez fapa
Megane- 1.9 88kw

Koje su prednosti a koji nedostaci ova dva motora, udobnost, potrošnja, limarija i održavanje... Hvala
 
Član
vozio sam oba auta i rekao bih da je to sve u 5 deka, francuska udobnost u oba auta, sto je najbitnije. Drug ima megana sa tim motorom i prezadovoljan je, nikad problema nije imao. I dizajnom mi je ljepsi, da se ja pitam odabrao bih megana;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
vozio sam oba auta i rekao bih da je to sve u 5 deka, francuska udobnost u oba auta, sto je najbitnije. Drug ima megana sa tim motorom i prezadovoljan je, nikad problema nije imao. I dizajnom mi je ljepsi, da se ja pitam odabrao bih megana;)

Hvala drug... Čuo sam da su dizne kod Megana osjetljive na naše gorivo, e sad da li je to istina???
 
Član
Megan dvojka je dobro auto 1.9 dci nisu imali nekih većih problema Neki su imali problema sa pumpom goriva ali ni to ništa nije strašno spram onoga što nudi Bogatiji je opremom od konkurencije čak i u osnovnom paketu Dobro se vozi Jedino dizajn onakvi guzovi se baš i ne sviđaju svakome ;)
Drugo - ako baš budeš gledao to auto traži da je kupljen u BiH Da se naći kvalitetnih primjeraka - Jednostavno manja kilometraža ima porijeklo oca majku itd isl Jeftinije je mjenjati dijelove ovjesa zbog loših puteva nego dijelove motora zbog velike kilometraže ;)
 
Član
Megane ima luđački dizajn, ljepši je za voziti od 307-ice. Pug je udobniji, kvalitetnija unutrašnjost, po mnogima ljepši.

Što se tiče motora, 2,0 hdi je jednostavniji izdržljiviji motor. Dci manje troši i generalno je bolji i suvremeniji motor.

Sve u svemu, nećeš pogriješiti u izboru sa oba auta. Traži onoga u boljem stanju;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Megane ima luđački dizajn, ljepši je za voziti od 307-ice. Pug je udobniji, kvalitetnija unutrašnjost, po mnogima ljepši.

Što se tiče motora, 2,0 hdi je jednostavniji izdržljiviji motor. Dci manje troši i generalno je bolji i suvremeniji motor.

Sve u svemu, nećeš pogriješiti u izboru sa oba auta. Traži onoga u boljem stanju;)

Hvala ;)
 
Član
niksa je napisao(la):
Jedino dizajn onakvi guzovi se baš i ne sviđaju svakome

Upravo tako, meni je ono odvratno, ja ga nikad ne bih kupio samo zbog onoga, naprijed mi je baš fin, ali nazad užaš, ali naravno, to je stvar ukusa.

@melvin
Mogu samo dodati za Pežoa da sam ja zadovoljan, i ako nađeš dobar primjerak ne bi trebao imati problema, samo gledaj da to bude 2004 godina ili noviji.
 
Član
mara- je napisao(la):
niksa je napisao(la):
Jedino dizajn onakvi guzovi se baš i ne sviđaju svakome

Upravo tako, meni je ono odvratno, ja ga nikad ne bih kupio samo zbog onoga, naprijed mi je baš fin, ali nazad užaš, ali naravno, to je stvar ukusa.

@melvin
Mogu samo dodati za Pežoa da sam ja zadovoljan, i ako nađeš dobar primjerak ne bi trebao imati problema, samo gledaj da to bude 2004 godina ili noviji.

Ma jasno je meni druže da je sve stvar ukusa, ja koliko sam uspio shvatiti otprilike su tu negdje... ma vidjet ćemo šta će na kraju biti.... jedino me još ineresuje održavanje i cijena dijelova?????
 
Član
Mogu ti ovoliko reći što se tiče 307-ice. Veliki servis me je koštao 570 u ovlaštenom, i to je bez permanta koji se izgleda trebao zamjeniti, ali oni su to previdjeli i španera na alternatoru, on se mjenja samo po potrebi, i to dvoje je dodatno još 100KM. Mali servis sam radio van ovlaštenog, i to me izašlo 230 maraka (ulje Total, filter ulja, zraka, klime, nafte, ruke). Ovaj nafte košta 80km, koji se mjenja svakih 50.000, mada ću ja najvjerovatnije svakih 30.000 s obzirom na naše gorivo, tako da ti bez toga dođe mali servis 150 sa rukama. A veliki sam radio u ovlaštenom zbog originalnih djelova, jer se na 1.6 motorima, ovim novim, mjenja svakih 180.000 pa nisam htio da rizikujem sa djelovima, dok ovaj 2.0 koji ti razmatraš ide na svakih 120.000. Još što sam ja radio kada sam ga tek kupio je zamjena reglera i remenice, 300km sa rukama, grijače nafte zamjenio, 120km četiri koštaju. I kupio šipku za ulje, 20km, ***** ih, plastična pa pukla. :lol: Tako je mene zapalo, jer auto je sad 6. godina, i samo su mu redovni servisi rađeni, a znaš kako stranci, prodaju kada dođe vrijeme malo ozbiljnijim ulaganjima u auto. Imaj na umu da ovaj 1.6 je malo skuplji na djelovima, na primjer termostat košta 120km jer se u paketu mjenja sa kućištem dok je za stariji model nekih 30-40Km. Možda je i sličan slučaj sa filterom nafte.
 
Član
ja se dvoumio izmedju ista dva automobila i izabrao megana. prijatelj je imao 307 pezoa pa i njega donekle poznajem, mogu ti reci da sam ja preprezadovoljan sa cijenama, evo npr kod mene je 1.6 benzin plin, i dijelovi za veliki servis su me izasli 250 KM ( kvalitetniji) a oni "manje kvalitete" sam mogao kupiti za 200, najcudnije mi je bilo kad sam kupovao letvu volana 190 KM sa godinom garancije.. pogledaj koje su cijene kod drugih automobila istih godina, kugle, krajnice, spone sve od 20 do 30 KM, plocice mislim da su oko 80 KM, kod benzinaca su mana bile fabricke bombine a zamjenske su 75-80 KM BERU ili VALEO ( citaj bolje ) ma uglavnom pitaj ako te sta interesuje ..
 
Član
Aha, hvala momci jos jednom znaci samo trenutno je samo stvar ukusa i onoga na šta naletiš.Trenutno ne mogu reći kupujem megana ili pežao jednostavno koji bude u boljem stanju a pristupačniji cijenom.
Samo me je zanimalo da saznam da li ima nekih mana oko ovih motora a vidim da je sve ok. ;)
 
Top