Pomoć oko uzemljenja pojačala

Pomoć oko uzemljenja pojačala

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ako ima neko kopetentan da mi pomogne oko uzemljenja auto pojačala. znači sve sam prikopčao i sve šljaka, samo ostala mi je ta žica od uzemljenja neznam gdje da je spojim? :icon_question: Jel' se kopča negdje na šasiju ili.....?

Ako neko zna, molim pomoć!? HITNO je. ;)
 
Član
na sasiju, moze na ono mjesto kod pojas gdje se sarafi ili negdje u gepeku sao dobro ismirglaj to mjest gdje ces kacat masu.
 
Član
digni tapacirung u gepeku..i vidjet ces ima rupica...taman za saraf..i tu zasrafi slobodno..Ja sam tako i sve funkcionira..
 
Član
Kod mene je ugradbeno pojačalo sa ekvilajzerom, znači ide u kokpit, a ne u gepek, ali nebitno. U nedoumici sam samo imam 2 kabla crveno i plavo koje ide na plus i jedno crno deblje koji ide na karoseriju kao minus i sve šljaka OK. Međutim ostaje mi još jedan tanji crni kabl na kome piše SOURCE GROUND.....

Jel' njega kačam zajedno sa ovim debljim crnim kablom???? :icon_question:
 
Član
to je garant star uredaj. nekada ti sklopovi nisu bili usavrseni kao sada pa se lako desavalo da sve zuji. to rijesavalo tako da se sve spajalo na jedno mjesto ili se tom zicom spajalo na izvor siglana da bi se izjednacili potencijali.

kako god akp ne zuji nema potrebe spajati tu zicu.
 
Član
Faris_D je napisao(la):
to je garant star uredaj. nekada ti sklopovi nisu bili usavrseni kao sada pa se lako desavalo da sve zuji. to rijesavalo tako da se sve spajalo na jedno mjesto ili se tom zicom spajalo na izvor siglana da bi se izjednacili potencijali.

kako god akp ne zuji nema potrebe spajati tu zicu.

upravo tako, znaci zasarafi bilo gdje na sasiju, na nekoliko mjesta u autu imas zasarafljene kablove mase za sasiju (crni kablovi) gdje to nadjes slobodno samo za isti saraf stavi, ili ako ne nadjes onda bilo gdje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top