pomoc oko ugradnje plina?

pomoc oko ugradnje plina?

Član
Meni je ovak nesto rekao za lovato kakav je on sta mislite? I kao kad ga palim moze na benzin da pali i onda ga "opalim" malo po gasu i preko 2000-2500 obrtaja da prebaci na plin...
Moze se to napraviti na bilo kojem sistemu. Moj prijatelj je na fiatu imao obicni plin i samo napravljen prekidac sto prebacuje benzin-plin. Taj prekidac je oko 15KM
 
Eee ovako, ako može informativno ?
Kontali smo plin ubaciti u Fiat Punto 1.2 8v 44kw 2ooo multipoint sistem ( poluinjection )
Možda smiješno, tipa što će na tako malom motoru plin ali ne planiramo auto još prodavati, kod nas je već 5 godina i sve što je bilo za zamjenu, zamjenjeno je. Stalno je u pokretu, brat na posao ( security je pa tu su stalno neke utakmice, diskoteke, svadbe bla bla... A ja po takmičenjima i tako da bi nam plin dobro došao )
Sad pitanje, koji plin ubaciti ( planirali smo neki zafrkan :D 7oo-8oo-9oo KM ), proizvođač, grad...
Autoru se izvinjavam jer pišem ovdje, nadam se da se neće ljutiti.
Hvaaala.
 
Član
Eee ovako, ako može informativno ?
Kontali smo plin ubaciti u Fiat Punto 1.2 8v 44kw 2ooo multipoint sistem ( poluinjection )
Možda smiješno, tipa što će na tako malom motoru plin ali ne planiramo auto još prodavati, kod nas je već 5 godina i sve što je bilo za zamjenu, zamjenjeno je. Stalno je u pokretu, brat na posao ( security je pa tu su stalno neke utakmice, diskoteke, svadbe bla bla... A ja po takmičenjima i tako da bi nam plin dobro došao )
Sad pitanje, koji plin ubaciti ( planirali smo neki zafrkan :D 7oo-8oo-9oo KM ), proizvođač, grad...
Autoru se izvinjavam jer pišem ovdje, nadam se da se neće ljutiti.
Hvaaala.

Markogas ili darkom
talijanske sisteme gledaj...mada u principu atiker nije losa solucija isto
 
Na tom Fiatu je full injection a ne poluinjection tj MPI a ne SPI,tako da samo sekvent ide.Najisplativiji ti je atiker,pogotovo jer je taj motor nezahtjevan po pitanju plina.Mislim da imas u Zenici ljude koji ugradjuju,prijatelj je ugradjivao kod njih u passata 5 i zadovoljan je.
 
Član
Ljudi kakav atiker. Uzmi druze opremu da valja a da imas garanciju i da te slusa. Isparicas tomaseto dizne HANA racuna AC STAG

to ima da leti za 900km. Italiju u bosni niko ne zna nastimati. To cijenim da je tako.
ATIKER JE SMECE NAJVECE NA TRZISTU. ZAOBICI
 
Član
Dizne smece. Softver na racunaru smece. Njihov isparivac je ravan katastrofi. Treba li jos sta.
 
Član
Kupi dobru opremu, a sto se ugradnje plina tice ako imas nekog prijatelja koji se razumije u to nek ti sredi proci ces jeftinije. Moj prijatelj je kupio sve sto mu treba i sam sebi ugradio i prosao je punooo jeftinije. Skoro smo bas pricali o plinu pa kad sam mu rekao koliko se ugradnja plina krece on kaze ma daj ba pa to je preskupo. Znaci isplatnije je kupiti odabranu i kvalitetnu opremu i naci nekog ko radi sa tim da ti privatno upakuje...
 
Član
Licno iskustvo. Kakva pijaca. Ako sam nesto napisao stojim iza tog. A ako nisam od poverenja onda prelistaj malo forume sa plinskom opremom. Razlika u parama je vrlo mala. A sta nudi hana dizna a sta nudi atiker dizna

Procitaj malo o hana,dragon, barakuda, keihin injektorima. Procitaj malo o lpg tech,ac stag i zenit pro

Pa malo prelistaj slike softvera...pa onda uzmi i pogledaj atikera i uporedi mogućnosti.

Od atikera jedino toro boca je ok...
 
Član
e vako radim ugradnju plina i sa svim tim sistemima sam se susretao..
atiker ne ugradjujem vise jer su mu lose dizne i isparivac je katastrofa,sto se tice ostalog ok je.
ac stag je jedan od boljih sistema trenutno kod nas u bih,tomasetto isparivac,valtek dizne i ok kombinacija.
jedini u sa radim sa lovato sistemima i oni su za klasu iznad svih ovih navedenih sistema..
lpg tech je po svemu isti kao i stag,tomasseto ili toreli isparivaci idu uz njih,isti map senzor koriste i dobro odradjuju svoj posao.. to je sto se tice sekvent sistema
a ventturi sistemi tu je samo bitno kakav je isparivac postravljen i mikser dal je adekvatan za taj motor..
lovato vakumac za svakog golfa je ekstra isparivac i sluzi odlicno,brc i zavoli po najbolji..od centrala za prebacivanje samo bjezati od atiker centrala svako malo im relej strada i zakuje ili na plin ili na benz i ne mozes da prebacujes..
to je neko moje licno iskustvo oko ugradnje.pozz
 
Top