pomoć oko tapacirunga,pomagajte

pomoć oko tapacirunga,pomagajte

Dugo vremena sam trazio uske tapacirunge na vratima za golfa keca ispod stakala;nisam uspio naci ispravne i ovaj drug jedan na otpadu mi dadne djabe ali su ispucali vidjet cete na slikama pa bih pitao da li neko zna da li se mogu oni zakrpiti mislim na pukotine i presvuci karbon foliom? Evo dvije slike da se vidi o cemu se radi...

<script src='http://img52.imageshack.us/shareable/?i=s7000698.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

<script src='http://img42.imageshack.us/shareable/?i=s7000700.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>
 
Član
Poliester kit jedan kupis i lagano to njime presvuces i polijepis s unutrasnje strane,iskitujes,spirckitujes i one ostale operacije i onda u svakoj prodavnici boja lakova imas da kupis kao i boju za auto boju mat akrilnu sa texturom te njome ofarbas i to izgleda kao novo ;)
 
Chuza je napisao(la):
Poliester kit jedan kupis i lagano to njime presvuces i polijepis s unutrasnje strane,iskitujes,spirckitujes i one ostale operacije i onda u svakoj prodavnici boja lakova imas da kupis kao i boju za auto boju mat akrilnu sa texturom te njome ofarbas i to izgleda kao novo ;)

meni je ispucalo samo sa vanjske strane a iznutra je kao neka tanka šper ploca pa sam mislio dali da mozda onim vlaknastim kitom popunim i da ako je moguce presvucem karbon foliom
 
Legend
mirsadgolf je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
Poliester kit jedan kupis i lagano to njime presvuces i polijepis s unutrasnje strane,iskitujes,spirckitujes i one ostale operacije i onda u svakoj prodavnici boja lakova imas da kupis kao i boju za auto boju mat akrilnu sa texturom te njome ofarbas i to izgleda kao novo ;)

meni je ispucalo samo sa vanjske strane a iznutra je kao neka tanka šper ploca pa sam mislio dali da mozda onim vlaknastim kitom popunim i da ako je moguce presvucem karbon foliom

jbg git je krut,ali nema neke viskoznosti,sto znaci da bi lako odmah pri montiranju napuknuo i opet nemas nista,....kako je chuza predlozio.....s unutrasnje strane predjes poliesterom , i to sto sirom povrsinom ....obavezno dobro odmastiti prije,a nakon toga onda ili s vana gitaj pa lakiraj mat lakom , ili vec carbon foliom kako god volis
 
Napominjem da sa unutrasnje strane je tanka šper ploca koja nije pukla,samo je sa vanjske strane ispucalo od sunca.Neznam kojim materijalom sa vanjske strane da uradim pa da bih mogao zalijepiti carbon foliju.Da li trebam sa vanjske strane lijepiti sa vlaknima ili nekim kitom jer sa unutrasnje strane nemoze se uraditi.Najbolje ako neko hoce da mi to uradi da platim da ja nista ne pokusavam.
 
Ma mora moci sa unutrasnje, vidi da skines tu plocu unutra, da nesto iskombinujes i onda poliestorom to sve fino polijepis, zagitujes i ofarbas s vanjske, i preko lijepis foliju ili sta ti je volja ;)
 
Član
Sorry,al dali je tebi pukao samo ovaj vanjski sloj? Kolko primjecujem ,vanjski dio tog skaja je pukao a nosiva plastika izgleda citava... Ako ti je do toga da drzis do orginalnosti ostavi kako je i uzmi malo ljepila i pritisni dvije ispucale strane da se spoje kolko mogu ili prevuci novi sloj skaja:icon_rolleyes::icon_smile:
 
Nemora biti ovo originalno,ja bih najvise volio to pokrpiti i polijepiti karbon foliju.Jedini problem je sto ja nisam nikad lijepio tu karbon foliju i najbolje bi bilo kad bi neko ovo uradio da platim.
 
Nemas sta placati, nije to uzivanje... Zalijepiti bilo kakvu foliju, posebno na tim povrsinama bez uglova i prelamanja je maciji kasalj ;)
 
mirsadgolf je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Nemas sta placati, nije to uzivanje... Zalijepiti bilo kakvu foliju, posebno na tim povrsinama bez uglova i prelamanja je maciji kasalj ;)

hajd mi ti uradis a ja ti platim

U frci sam ja vazda, vidi s Limpijem ili nekim drugim iz Zenice, znam da su radili sebi, pa bi mogli i tebi ;)
 
Top