pomoc oko struje

pomoc oko struje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Samo kazem iz svog iskustva sta se prvo radi jer imam 2 kenwood bassa 1200w - 400 ili 500w rms i pojacalo magnat od 1KW i kablove dobre ni kondenzatora ni nista i nemam problema samo kad sam ih tek stavoi muzika mi je izvukla aku za 10-30sec sto je radila a nije auto upaljeno bilo, a to sa 2aku brate to je extreme bash kad imas 5 basova ne znam nikog ko je na 2-3 basa stavio josh 1 aku tu bi i trebao duplo jaci alternator(+kondenzator 2x) da puni ta dva aku jer nebi dobio nista sa 2 aku samo bi se malo sporije praznili al jako dugo punili i to bi bilo pufff dva udarca bassa i prddddd to je koliko ja znam o muzici u autu i struji........ :)
pozzzzzz

Tako sam i uradio otišla pojačala , našao sam altenator od E34 oko 90AH i od Muhe uzimam aku exide x-tra od 75 AH jer mi nepaše veci u auto i sada sam bez pojacala pa cu uskoro doci u Sa. da vidim taj magnat
 
Član
Ne znam buraz al ja tako radim od kad sam poceo voziti auta prije jedno 9god. promjenio sam ih 3-4, i u svakom sam muziku imao i sve prodavao auta sa muzikom i sve svaki put na novo i nikad nisam imao problema ni sa pojacalima ni sa strujom ako radim pogresno neka me neko ispravi... al buraz 3 pojacala budi sretan sto nisi planuo to je malo previse, ne znam jos spomenuo si sve ali nisi osigurace nigdje ne znam jesi li njih imao na navedenom setupu ako nisi eto ti razloga kvara...
a exide x-tra ti je extra aku. i mislim da sa njim i kondenzatorom i bez alternatora neces imati problema, kad budes dolazio ne moras kupiti pojacalo dodi da vidis kako radi sve i bez kondenzatora i jaceg alternatora, samo kablovi buraz dobra inatalacija ti je 30% muzike to je sto ja znam i sto sam se uvjerio pozzzz...
 
Član
Ne znam buraz al ja tako radim od kad sam poceo voziti auta prije jedno 9god. promjenio sam ih 3-4, i u svakom sam muziku imao i sve prodavao auta sa muzikom i sve svaki put na novo i nikad nisam imao problema ni sa pojacalima ni sa strujom ako radim pogresno neka me neko ispravi... al buraz 3 pojacala budi sretan sto nisi planuo to je malo previse, ne znam jos spomenuo si sve ali nisi osigurace nigdje ne znam jesi li njih imao na navedenom setupu ako nisi eto ti razloga kvara...
a exide x-tra ti je extra aku. i mislim da sa njim i kondenzatorom i bez alternatora neces imati problema, kad budes dolazio ne moras kupiti pojacalo dodi da vidis kako radi sve i bez kondenzatora i jaceg alternatora, samo kablovi buraz dobra inatalacija ti je 30% muzike to je sto ja znam i sto sam se uvjerio pozzzz...
 
Član
sto se tice osiguraca nisam imao problema nije mi ni jedan skocio samo je problem aku , jesam pustao muziku dok auto nije bilo upaljeno , ja sutra u Sa dolazim ako ti nije sta da mi posaljes broj Tel. na PM
 
Član
koki+ je napisao(la):
sto se tice osiguraca nisam imao problema nije mi ni jedan skocio samo je problem aku , jesam pustao muziku dok auto nije bilo upaljeno , ja sutra u Sa dolazim ako ti nije sta da mi posaljes broj Tel. na PM

dobro to jesi li stavio osigurac na instalaciju kablova za muziku???
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
koki+ je napisao(la):
sto se tice osiguraca nisam imao problema nije mi ni jedan skocio samo je problem aku , jesam pustao muziku dok auto nije bilo upaljeno , ja sutra u Sa dolazim ako ti nije sta da mi posaljes broj Tel. na PM

dobro to jesi li stavio osigurac na instalaciju kablova za muziku???

jesam nemam pojam koliko je 30 ili 40AH
 
Član
koki+ je napisao(la):
Bekir_SA je napisao(la):
koki+ je napisao(la):
sto se tice osiguraca nisam imao problema nije mi ni jedan skocio samo je problem aku , jesam pustao muziku dok auto nije bilo upaljeno , ja sutra u Sa dolazim ako ti nije sta da mi posaljes broj Tel. na PM

dobro to jesi li stavio osigurac na instalaciju kablova za muziku???

jesam nemam pojam koliko je 30 ili 40AH

Ne znam na tri pojacala i tri basa 40AH po meni je to malo ja na dva bassa i jedno pojacalo sam stavio 80AH pa skino na 60AH, opet kazem ne znam... pitaj muhe za te osigurace on ti najbolje zna...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top