pomoc oko struje

pomoc oko struje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kao prvo da napisem odma da nisam neki sto se tice struje u autu .

radi se o tri pojacala Pioneer je sve

GM-X802 *2
GM-X952 *1

Wooferi

TS-W307D2 *3

kondezator 1F


Akumulator 75 Ampera i radilo mi je sve dva dana ( otiso aku)

Mozeli mi ko reci sta da radim dalje ( veci aku ili veca dinama ??? )
 
Član
Veci akumulator ce ti samo duze trajat prije neg se istrosi i duze ce mu trebat prije nego se napuni.
Treba ti jaci alternator.
 
Član
syncro je napisao(la):
Veci akumulator ce ti samo duze trajat prije neg se istrosi i duze ce mu trebat prije nego se napuni.
Treba ti jaci alternator.

Ako bi vecu dinamu ubacio da li ce smetati ostalim stvarima u autu ??
 
Član
Kod mene bio fabricki 55A pa su riknuli lezaji skroz, ja uzeo polovan 90A, radi bez problema, samo je veci :D
 
Član
pa i kontam da uzmem veci samo koliko dugo ce trajati , mislio sam na onaj
EXIDE X-TRA 95 Ah ,
 
Član
koki+ je napisao(la):
pa i kontam da uzmem veci samo koliko dugo ce trajati , mislio sam na onaj
EXIDE X-TRA 95 Ah ,

Pretpostavljam da je ovo neki akumulator, a syncro je rekao da je zamijenio alternator, a ne akumulator za jaci. :) Trebas jaci alternator, trenutni nema snage da napuni akumulator i pogoni ta pojacala, i zato ti akku vrisne.
 
Član
Prvo nek coek zamjeni akumulator, da ne baca pare za alternator, al mislim da tu ima josh zajebancija oko struje ne smijes dopustiti da ti muzika svira 10sec ako nije auto upaljeno to ti govorim iz svog iskustva inace celije akumulatora ce ti izgledati kao ona metalna zica za pranje sudja, s tri pojacala je to malko prekovise. Ja bi radje uzeo jedno pojacalo 1600w ili vise, dobre kablove, kondenzator imas i ima da gura 3 bassa ko iz puske jos ti jedan izlaz ostane slobodan...
 
Član
Faris_D je napisao(la):
stavi veci alternator i sto veci akumulator. i nemoj slusati muziku glasno bez a ti auto radi.

Altenator mjenjati u tome je problem, koliko veci smijem staviti od sadasnjeg a da mi ne pobrka ostalu struju u autu ??
 
Član
koki+ je napisao(la):
Faris_D je napisao(la):
stavi veci alternator i sto veci akumulator. i nemoj slusati muziku glasno bez a ti auto radi.

Altenator mjenjati u tome je problem, koliko veci smijem staviti od sadasnjeg a da mi ne pobrka ostalu struju u autu ??

Ali stani samo malo nesto mi nije jasno, imas kondenzator al ti se opet auto gasi, da nekim slucajem nije bio neki potrosac upaljen u autu pa ti izvukao akumulator a auto nije radilo a muzika ti izvukla kondenzator... ne ide mi to nesto ako imas kondenzator i ako je "pun" nebi trebao imati problema sa muzikom ili da umjesto mjenjanja alternatora stavis jos jedan kondenzator koji ce gurati dva pojacala a taj st imas ostavi na jednome...
 
Početnik
malo se razumijem oko muzike i vjeruj mi kad ti kazem da ti je najbolje staviti jaci alternator i DVA akumulatora. nebi lose bilo da stavis bar jos jedan kondenzator na to sve. onda vjeruj da neces imat nimalo problema sa strujom. znam da tu ima dosta prepravki i da se treba potrosit dosta para, al jbga cejf je cejf i on je jako skup. pozzz
 
Član
Samo kazem iz svog iskustva sta se prvo radi jer imam 2 kenwood bassa 1200w - 400 ili 500w rms i pojacalo magnat od 1KW i kablove dobre ni kondenzatora ni nista i nemam problema samo kad sam ih tek stavoi muzika mi je izvukla aku za 10-30sec sto je radila a nije auto upaljeno bilo, a to sa 2aku brate to je extreme bash kad imas 5 basova ne znam nikog ko je na 2-3 basa stavio josh 1 aku tu bi i trebao duplo jaci alternator(+kondenzator 2x) da puni ta dva aku jer nebi dobio nista sa 2 aku samo bi se malo sporije praznili al jako dugo punili i to bi bilo pufff dva udarca bassa i prddddd to je koliko ja znam o muzici u autu i struji........ :)
pozzzzzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top