Pomoć oko sijalica

Pomoć oko sijalica

Pozdrav svim članovima! Želio bih da znam kakve su ovo sijalice i da li mogu na farove od auta i treba li neki poseban džek, pošto su mi neki govorili da su one samo za maglenke :) I ujedno kolika im je vrijednost? :cool:
IMG_20131106_155824.jpg

IMG_20131106_155830.jpg

IMG_20131106_155837.jpg

IMG_20131106_155843.jpg
 
to su ti kratka svijetla na novijim autima tipa Golf 4 i tako ta vozila koja imaju odvojene sijalice tj. lece
 
Član
Sve zavisi od auta.. kod mene su na BMW-u i duga i kratka H1 sijalice i to nema veze u koji far idu sve su to 55W h1 sijalice su to.
Cijena tih sijalica na benzinskim pumpama, obicna znaci sijalica nista specijano ni proizvodjac ni nista dodje 2.5 km ove kao malo bolje i kvalitetnije dodju oko 4-5km komad ;)
 
Član
Isto na Passat delfin idu ove sijalice na kratko i dugo svjetlo samo sto su ti ove kod tebe na slikama ojacane ja sam isto trazio ojacane al mi rece jedan prodavac dijelova da to ne stavljam bez nekakvog relea, vremenom ako njih koristis duze kontakti na ablenderima griju se i napravi problem a sto se tice sijalica ja sam dosad nalazio samo OSRAM -ove 55w 10 -tak KM malo kvalitetnije sa bjeljim svjetlom od ovih obicnih zutih :)
 
Top