pomoc oko rutera

pomoc oko rutera

Član
Pozdrav narode ....


Tanak sam oko ovih stvari a i stvarno mi nije jasno ... Znaci trebam da udjem u ruter i da promjenim ono sto je prvi vlasnik dirao,ime , sifru , htio bih da zakljucam ga i slicno ... ali medjutim kad ukucam 192.168.1.1 pojavi mi se nesto sto trazi pasvord i korisnicko ime ... i pise mi stranica zahtjeva korisnicko ime " speedtouch "

STA DA RADIM nista mi nije jasno ?


Usput ruter je THOMSON SpeedTouch 585 v6
 
Član
badboy je napisao(la):
Pozdrav narode ....


Tanak sam oko ovih stvari a i stvarno mi nije jasno ... Znaci trebam da udjem u ruter i da promjenim ono sto je prvi vlasnik dirao,ime , sifru , htio bih da zakljucam ga i slicno ... ali medjutim kad ukucam 192.168.1.1 pojavi mi se nesto sto trazi pasvord i korisnicko ime ... i pise mi stranica zahtjeva korisnicko ime " speedtouch "

STA DA RADIM nista mi nije jasno ?


Usput ruter je THOMSON SpeedTouch 585 v6
Trebao bi imati neku malu tipku nazad za reset, a nakon 10 sekundi držanja iste šifra i username bi trebali biti admin admin, a onda u postavkama mijenjaš po želji...
 
za taj ruter nije to IP


Default IP address: 192.168.1.254
Default admin username: Administrator
Default admin password: (blank)

Nakon toga ulazis u ruter i mjenjas sta hoces ;)

evo i manual

http://www.speedtouch.com.br/st585v6/aqvst585v6/manuais/user_guide_ST585v6.pdf
 
Član
Zendom : Ukucam ovaj IP gore i nemoze da mi otvori stranicu ... pise mi problem sa ucitavanjem stranice ---


sta sad
 
vjerovatno ti je neko izmjenio mu IP defaultni, resetuj ga na dugme i probaj,,,,

a pokusaj i na 192.168.1.1 unijeti samo korisnicno ima Administrator i sifru ostaviti prazno pa vidi hoce li uci,,,

eto imas manual tu ti je sve objasnjeno ;)
 
Član
ako nece da udje na stranicu, odi u local area connection i desni klik odi na svojstva, zattim odi na internet protocol version 4 i odi na svojstva, i u zadani pristupnik ukucaj 192 168 1 1 i moras ti pristupiti stranici ;) a modem samo admin admin pretezno ;)
 
Top