pomoc oko premotavanja wofera

pomoc oko premotavanja wofera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam pioneer ts-w307d4, i bio je izgorio, ja sam ga premotao i sve je bilo dobro, radio je odlicno jedno vrjeme. zavojnice sam lakirao dvokomponentnim lakom koji se koristi za farbanje auta. problem je nastao kad sam ga pustio malo duze vremena da radi, a bio je bas pojacan i desilo se to da su se namotaji raspali. koliko sam uspio saznati taj lak sto sam ja koristio trpi temperaturu do 80stepeni, a namotaji se bas griju i on ne moze da izdrzi vecu temperaturu. da li mi neko moze reci sta da koristim za namotaje?
evo i slika

http://imageshack.us/photo/my-images/27/...12135.jpg/

nasao sam neku smolu, kazu da je bolja od laka, ali se treba peci na temperaturi od 140stepeni, 3-4 sata, a kako da ispecem namotaje kad je membrana od gume i plastike?
unapred hvala.
 
Član
moraš naći lak koji trpi visoke temperature i dobro ispeći zavojnicu posle lakiranja...
ne stavljaš cijeli woofer već samo zavojnicu i nosač da se peče pa je posle toga montiraš... ;)
 
Član
nasao sam i lak i smolu, razlika je u temperaturi pecenja, a i u fleksibilnosti, ali sam cuo da je bolja smola, muci me to pecenje, ne bi bas da rastavljam taj nosac od woofera jer je bas bas zaljepit i sumnjam da bi ga mogao rastaviti,a da ga ne ostetim. e sad imam jos jednu mogucnost, a to je da namotam zavojnice na drugi kalup na koji bi stavio aluminijumske folije, pa kad bi se osusila smola skinuo bi namotaje sa tog kalupa, zapekao bi ih i zaljepio na woofer.
sta mislis o tome, da li bi to valjalo??:icon_question:
 
Član
ne kužim te...
paju je baš lako složiti...
ne moraš uopšte rastavljati zvučnik,samo skineš kalotu i iščupaš staru zavojnicu i nosač,malo proširiš rupu i nova komplet sa nosačem lako ide unutra...
evo kako je izgledala zavojnica koju sam ja slagao za paju 256

DSC01578.jpg
 
Član
ja sam ga vec rastavio, ali sam skidao membranu i spajder evo slika

http://imageshack.us/photo/my-images/27/p1812112135.jpg/

ali sam mislio da ne rastavljam nosac od membrane i spajdera, ali sad cu rastaviti, samo reci mi cime ljepis kasnije taj nosac za spajder i membranu, jel epoxy dobro ljepilo?

ne znam oces li moci vidjeti sliku.
 
Član
za lijepljenje koristiš epoxy dvokomponentno ljepilo...
napravio si sebi dosta nepotrebnog posla...
evo nisam bio lijen pa sam našao fotke kako je kolega iz HR to složio...
tu imaš sve detaljno...

net4zd3.jpg


net6ci9.jpg


net9im0.jpg


net12rg6.jpg
 
Član
ok. hvala, vidio sam ja kako je ovaj gore uradio jos prije, kao sto se vidi on je potrgao to kuciste gdje se motaju namotaji pa je napravio novo i na njega namotao,samo od cega ga napravi nemam pojma. svejedno hvala svima probacu iscupati ovaj dio na koji se motaju namotaji a da ga ne ostetim pa je onda lakse jer sam vec namotavao prije i odlicno je ispalo, samo je centriranje malo teze, ali da se i ti odraditi.
 
Član
to je radio tommek iz HR...ti pajoti su dosta jednostavni za slaganje ako imaš volje samo...
pogledaj ovu fotku koju sam ti ja stavio kako sam ja složio zavojnicu,materijal koji sam koristio za nosač zavojnice je prešpan papir,koristi se kod transformatora i sl.,svaki bolji majstor koji vinkluje motore bi ga treba imati...
centriraš tako što staviš namotaj na njegovo mjesto onda sa unutrašnje strane stavljaš tanke limove ili komade ovog prešpan papira (tako sam ja radio) ravnomjerno sa svake strane i ostaviš tako dok se ljepilo ne osuši,kasnije to povadiš i trebalo bi biti ok...
 
Član
ok, hvala ti na pomoci, uspio sam ja rastaviti sad moram kupiti smolu i zicu i pocinjem motati.
evo slika.


Uploaded with ImageShack.us


imam volje, a i prvi put sam namotao i bilo je ok, samo nisam koristio dobar lak i zbog toga su se raspali namotaji.
u pravu si nije nesto tesko, samo treba biti strpljiv i polako motati.
 
Član
pripazi samo na centriranje nosača zavojnice a i spajdera jer si ga čitavog rastavio...
nije loša ni ta tvoja varijanta jer vidim da si uspio spasiti čitav stari nosač zavojnice ;)
 
Član
woofer je premotat,;) imao sam malih problema kada sam motao. ova smola sto sam kupio ne steze se na maloj temeperatura nego tek kada se pece. Kada sam motao drugi sloj, onaj prvi sloj na kraju mi se rasipao pa me je malo namucio. sve sam sastavio i radi normalno za sad. nisam ga nesto opterecavao za to sto je ljepilo jos svjeze i bojim se da se nebi odljepio. kod centriranja koristio sam film od starog fotoaparata i odlican je za centriranje. Hvala svima na savjetima. pozdrav!
 
Član
da jos dodam da sam ga danas bas testirao i citav dan je svirao, sve je u redu, nigdje ne zapinje bass razvaljuje auto. ova smola sto sam kupio, kad se ispece kao beton je.
evo napravio sam i neku kutiju za probe (od starog ormara, iverica) i prezadovoljan sam sa bassom.
mislio sam kupovati medjapan pa od njega praviti kutiju, ali sad necu jer je ova exstra. za koji dan cu je tapacirati i srediti kako treba, a evo kako izgleda za sad, ova kutija je pravita prema parametrima woofera.
 
Član
na kojoj snazi ti sada radi?
edit: jesi provjeravao kakva je situacija sa grijanjem kad ga duže slušaš?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top