pomoć oko pravljenja kutija

pomoć oko pravljenja kutija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
htio bi napraviti dvije odvojene kutije za sub-ove Kenwood W 3011 400 W RMS
Pošto se kod mene radi o zatvorenom gepeku (sedan), interesuje me jeli bolje praviti kompresione kutije ili bass-reflex?
u specifikacijama za navedene zvučnike prilikom pravljenja kutija stoji da je -za kopresiju preporučeni volumen 1.25 (cu.ft)= 35,4 L gdje su i navedene dimenzije kutije ali piše da je sa 1.75 (cu.ft) dublji bass
-za bass-reflex preporučeni volumen 1.50 (cu.ft)=42.5 L gdje su takođe navedene dimenzije kutije i porta te da je na volumenu 2.0 (cu.ft) dublji bass
Pošto za volumen 1.75 i 2.0 (cu.ft) nisu navedene litraže i dimenzije kutija, molio bi pomoć oko proračuna za navedeno, takođe me interesuje da li se povećavaju dimenzije i za port
Kutije će služiti za slušanje a praviti će se od MDF 22 mm
hvala unaprijed
 
Član
[hvala drug, ako možeš naći mjere od tih 306 mislim da bi odgovarale pa mi javi na PM,hvala još jednom, mislio sam da će biti još post-ova za pomoć pošto sam vidio na forumu da ima ljudi koji se razumiju oko toga, izgleda sam se prevario, hvala još jednom
 
Član
Joj drug i ja sam imao negdje mjere od svoje kutijesine gdje mi je 306 unutra,ako nadem postam ti odma............
 
Član
Kod mene je 306-ca u gepeku u bass reflex kutiji...dimenzije su ja mislim 48x44x45 ili tu negdje...ako bas niko en bude imao tocne mjere, sutra cu premjeriti svoju pa ti napisem sigurne mjer ei litrazu :)
 
Član
hvala svima na post-ovima, cijenim vaš trud, nadam se da ću, naravno uz vašu pomoć, napokon udomiti svoje kenwood-e
 
Član
znam za to nego kontam o onome što si napisao da li da uzmem 18 mm MDF hoće li biti dovoljno
 
drug javi se meni na msn ima kod mene sve vec izracunato i ima i nacrt kojeg sam dobio od jednog momka.Kutia je napravljena za 306c :D pa eto ako hoss izvoli aggroazad@hotmail.com
 
Član
htio bih da se zahvalim svima koji su mi se javili na post te na bilo koj način pokušali da mi pomognu oko pravljenja kutija, posebno bih s zahvalio Vedi "Montoya" koji mi je pomogao da riješim problem u potpunosti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top