Pomoc oko mobitela!

Pomoc oko mobitela!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle imam sony ericsson c902,i prije par dana me je neko nazvao i od tada ne radi vise,jednostavno steka,tipke kao da ne rade.Tu preko google sam nasao da bas taj model ima tu manu,i da se popraviti moze tako da se uradi update service,to sam i uradio,mada pisalo mi je da je u njemu posljednji softver,radilo je pola sata mozda i opet isti problemi,skeniranjem sam pronasao 3 virusa,mislio sam da je to toga ali nista opet.
Sta sljedece probati ? kako popraviti,cuo sam da ima neki hard reset,ja sam obicni preko setings napravio ali nije ni to pomoglo!
Pozz ;)
 
Član
Joj i ja imam slican problem sa Sony Ericson G900 isto sve pokusavao ali nista izgleda da moramo sacekat novi Software update kod mene kaze da mi je najnoviji software na mobilnom i ako mobilni pravi probleme da uprkos svemu uradim update. Ali dzabe isto steka izgleda im je software smece.:icon_sad:
 
Član
Sto se tice virusa, to si preko racunara slucajno posejao na mob... Ne znam za ostalo, ali ti virusi se nalaze na njemu kao na stiku, konkretno telefonu ne mogu nakoditi jer su napravljeni za Windows platformu. Postoje virusi za smartphonove samo sto su jako retki i debilni, uglavnom se prenose bluetoothom, a opet tvoj telefon nije smartphone tako da je dijagnoza sa virusom iskljucena.
Ponesi mob u servis da ga preflesaju iz temelja, ti fabricki tool-ovi za update te samo mogu zeznuti jos gore. Plati profesionalcima da ti ga rese...
Voleo bih da ti konkretnije pomognem ali nisam najbolje upoznat sa Sony Ericssonima, samo znam da ih izbegavam zbog cestih bugova na softveru.
Sretno!
 
Član
ja bi ti rijesio probl da si negdje iz Sarajeva ili okoline i, naravno da imam vremena, a i sam mozes surfanjem pronaci rjesenje a to je flashovanje telefona, kod SE-a je moguce sa obicnim kablom koji se dobije uz telefon, potrebno ti je samo skinuti jednu aplikaciju i firmware, par klikova, vadi-vrati bateriju i radi 100%


pa ajd, da ti pokusam objasniti kako se flashuje, potrebno je da downloadujes aplikaciju: XS++ ;
nakon toga downloaduj firmware (software) svog telefona po mogucnosti sa oznakom istom koja ti se trenutno nalazi na sadasnjem firmwareu ;

Sada, kad otvorish taj program potrebno je da prethodno ugasis telefon, onda na xs++u kliknes na connect, i dobijes 30 sec, za tih 30 sec trebas uraditi sljedece, drzati tipku ''C'' na telefonu i za to vrijeme gurnuti kabl u njega, pricekas par sekundi da prog odradi svoje, nakon toga u donjem desnom izborniku programa odaberi 'Flash', dobit ces novi screen gdje je potrebno da ides na browse-ubacis firmware sa lokacije na kojoj ti je snimljen na compu, ispod toga odaberes language pack koji ti dodje sa firmwareom i picis na flash :D

uostalom sve ti sam XS++ objasnjava na engleskom tako da je prejednostavno, prije sam uzimao po 20 KM za flashovanje, 10 KM za ubacivanje patcheva, flash menija i ostalih zaebancija i po 10 KM za ubacivanje jezika po zelji a sve to sam naucio za 1mj rada u servisu (sezonski) + dosta surfanja itd :D

znaci, nema potrebe da ides na servis i da te gule radi maksimalno 10 min posla da ti uzmu recimo 20ak maraka ili vise kad sve ovo mozes samu uraditi

sretno
 
Član
mozes mi prvo objasniti sta je to fleshovanje?
skinuo sam program xs ali ne mogu nigdje da nadjem firmware c902
http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateserviceapplication/c902?lc=hr&cc=hr
ja sam to ovako pokusao,on provjeri najnoviji softwer , i ubaci,ali kao sto sam vec rekao,pise da je posljednja verzija u njemu;)
 
Član
flashovanje telefona ti je recimo isto sto i formatiranje compa, znaci sve greske koje su se u medjuvremenu pojavile nestaju kao i sve ostale nesuglasice software-a medjusobno i nakon fleshovanja telefon ti je faktički nov kada je u pitanju software, ovo sa sony ericsson sajta ne pomaze iz prostog razloga sto nikada nisu bili odani svojim kupcima pa tako ni sa updateom softwarea jer smatraju da je ono sto su dosad uradili savrseno.

Evo ti linkovi za firmware (pise ti oznaka koja je pa provjeri odgovara li ti mada mozes koji hoces instalirati):

MAIN :
Kod:
http://www.4shared.com/file/82773970/e88066e7/C902_R3DA028_MAIN_GENERIC_AO_RED52.html?s=1

FS:
Kod:
http://www.4shared.com/file/91432571/a077061d/C902_R3DA028_FS_WESTERN-EUROPE_RED52.html?s=1

i CUSTPACK:
Kod:
http://tinyurl.com/1201-0077

a evo ti link gdje ti tačno piše kojim redosljedom šta raditi u xs++ programu:
Kod:
http://myforum.lasyk.net/showthread.php?t=37879



EDIT: Jednostavno je al' ako se bojis i ako si nesiguran jbg, onda idi u servis nek ti pogledaju.
 
Član
ovako kod mene rodjak jednom pravio nesta flash na sek800i i skine on update i shebe shebe se njemu softver....on lijepo fino u servis plati 10 maraka..oni reinstaliraju softer....trebas probati...mobitel ti bude ko nov...ne steka.....a nista ti se ne pobrise.....i kod njeg je prije stalno steko....i problem je rijesen...et ako sam kako pomogo....
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
ovako kod mene rodjak jednom pravio nesta flash na sek800i i skine on update i shebe shebe se njemu softver....on lijepo fino u servis plati 10 maraka..oni reinstaliraju softer....trebas probati...mobitel ti bude ko nov...ne steka.....a nista ti se ne pobrise.....i kod njeg je prije stalno steko....i problem je rijesen...et ako sam kako pomogo....

pa da, to mu i ja govorim, moze sve sam uraditi al ako se boji nek ide na servis mada je i tvoj rodjak mogao sam to popravit jer oni nisu nista astronomsko obavili vec uradili isto sto i on samo sa malo vise paznje (radio sam u servisu :D)
 
Član
ibizasa je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
ovako kod mene rodjak jednom pravio nesta flash na sek800i i skine on update i shebe shebe se njemu softver....on lijepo fino u servis plati 10 maraka..oni reinstaliraju softer....trebas probati...mobitel ti bude ko nov...ne steka.....a nista ti se ne pobrise.....i kod njeg je prije stalno steko....i problem je rijesen...et ako sam kako pomogo....

pa da, to mu i ja govorim, moze sve sam uraditi al ako se boji nek ide na servis mada je i tvoj rodjak mogao sam to popravit jer oni nisu nista astronomsko obavili vec uradili isto sto i on samo sa malo vise paznje (radio sam u servisu :D)
ma jarane nisam ja mislio na to flashovanje....on je htio da uradi flash menu na k800i idi na google pa vidi....a neka proba sam...ne kosta ga nista...uvijek telefon moze u servis odnijeti da se napravi....
 
Administrator
ibizasa je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
ovako kod mene rodjak jednom pravio nesta flash na sek800i i skine on update i shebe shebe se njemu softver....on lijepo fino u servis plati 10 maraka..oni reinstaliraju softer....trebas probati...mobitel ti bude ko nov...ne steka.....a nista ti se ne pobrise.....i kod njeg je prije stalno steko....i problem je rijesen...et ako sam kako pomogo....

pa da, to mu i ja govorim, moze sve sam uraditi al ako se boji nek ide na servis mada je i tvoj rodjak mogao sam to popravit jer oni nisu nista astronomsko obavili vec uradili isto sto i on samo sa malo vise paznje (radio sam u servisu :D)
kad je tako jednostavno i sigurno, nek tebi plati 10KM i ti mu flesaj mob. i garantuj za isti :lol:
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
ma jarane nisam ja mislio na to flashovanje....on je htio da uradi flash menu na k800i idi na google pa vidi....a neka proba sam...ne kosta ga nista...uvijek telefon moze u servis odnijeti da se napravi....

znam, radio sam to mali milion puta :D

nismo je napisao(la):
kad je tako jednostavno i sigurno, nek tebi plati 10KM i ti mu flesaj mob. i garantuj za isti :lol:

već sam napisao da bih to uradio, pogledaj gore iznad, al sam transport telefona do Sarajeva bi ga kostao vise
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top