Pomoc oko maticne

Pomoc oko maticne

Član
Trenutni CPU je petium D 820 2,8 znam samo to nije bas pravi core duo , ostalo nisam u toku hocu reci nerazumijem pa bi zamolio da mi ko objasni koji jaci CPU moze na ovu plocu , posto sam stavio jacu napojnu , vise rama, graficka druga itd. da sada i maticnu nemjenjam nego da li mogu uzeti jaci CPU

radi se ovoj maticnoj
http://www.ascendtech.us/itemdesc.asp?ic=MBDELOPTGX620&eq=&Tp=
 
Član
koki+ je napisao(la):
Trenutni CPU je petium D 820 2,8 znam samo to nije bas pravi core duo , ostalo nisam u toku hocu reci nerazumijem pa bi zamolio da mi ko objasni koji jaci CPU moze na ovu plocu , posto sam stavio jacu napojnu , vise rama, graficka druga itd. da sada i maticnu nemjenjam nego da li mogu uzeti jaci CPU

radi se ovoj maticnoj
http://www.ascendtech.us/itemdesc.asp?ic=MBDELOPTGX620&eq=&Tp=

Odeš na stranicu od proizvođača matične, nađeš tamo CPU support i vidjet ćeš koje sve procerore možeš na tu matičnu ;)

A evo koliko sam ti ja moga naći
According to this page:
http://www.intel.com/products/desktop/chipsets/945g/945g-overview.htm
can run up to C2D on the motherboard of GX620
becose it is a 945 chipset board

Znači možeš Core2Duo procesor da staviš
 
Član
Hvala na pomoci ,

nerazumijem skacenice za te cpu zato sam i pitao da znam koje i sta uopste da ganjam
 
Član
moze i quad... bilo koji 775 proc, Core 2 Duo, quad, jer ploca ti je socket 775 ;) napisi i ostatak konfiguracije, pa uzmes shodno tome i cpu...
 
Član
Graficka je bila Ati x600 ,1 gb rama , a napojna je bila kako sam procitao 175W

dodao sam jos 2 gb rama =3GB
napojna je kako se sjecam sada 550W sa strujom za graficku ( to je i razlog mijenjanja
Graficka je GeForce GTS 250
HDD je isto drugi jer je ovaj u njemu imao ono plavo SATA kablo kao ima i tu razlike neke (taj je valjada sporiji kako su me nasavjetovali

ali kucste je malo kao sto Dell napravi pa moram prebacivati to sve u novo

ali vec ako sve to radim da poboljsam i procesor samo sto se ja nerazumijem bas pa zato sam i pitao ,pogoto skracenice mi neidu nikako :lol: to 945 , 775 , znam da je nesto sa tim jezgrima ali da nezalazim gdje mi nije mjesto

uglavnom Veliko Hvala na pomoci
 
Član
Traži procesor sa socket-om 775, svaki procesor koji je tog socket-a trebalo bi da može, eh sad zavisi i koji ti je BIOS, možeš staviti novi procesor ali treba mu noviji BIOS,pa moraš i bios novi ubaciti da bi ti radio procesor.

Moja preporuka je da nađeš nekoga ko se razumije malo bolje oko svega što treba oko ubacivanja novog procesora i da ti to odradi, nije nikakav to bauk, ali ima fazona oko BIOS-a i tak to...
 
Član
ma uzmi e5700, ili ti ga CPU INTEL DualCore E5700 3.00GHz, 2MB, 800FSB, LGA775, ispod 130km je. tamo gdje uzmes odneses da ti oni montiraju, radi stavljanja paste i toga, ako sam nisi vec radio, a tako i zadrzis garanciju na proc i miran ;)
 
Možeš da probaš ali mislim da ti je plafon neki D940 ili 950 pa sve to onda nema smisla.Uz to, ploča na slici je BTX pa pripazi kod nabavke kućišta.
 
Top