Pomoc oko laptopa

Pomoc oko laptopa

Član
Zdravo,imam problem s laptopom,danas sam bio u zurbi,tako sam sam ga ugasio na dugme,nisam isao start,turn off vec jednostavno drzis dugme par sekudni i on se ugasi.
Veceras kada sam pokusao da upalim dodje do welcome screena i restartuje se,izbaci neku gresku na plavoj podlozi.Pokusao sam ubaciti cd-e xp i napraviti novu particiju,sacuvati naravno sve sto je na hdd,ali tako ne moze,izbacuje mi da moram formatirati disk.Kao sto sam vec rekao,trebam sacuvati fajlove sa hdd,kako je najbolje do uraditi,kako spojiti recimo laptop na racunar pa prebaciti sve,il sta da radim.Hvala svima;)
 
Član
pokusaj izvaditi hard disk pa ga ponove staviti i onda ga upali a ako to neuspije najbolje ti je da odneses laptop nekome ko se razumije u to ,,,i jell ti hard disk podjeljen na parcijale ????????????
 
Član
ta greska na plavoj podlozi je poznatija kao blue screen :D nije na dobro :icon_twisted:
 
Član
meni se to desilo ili nesto slicno nemogu ovako znati...znaci dok sam brisao laptop slucajno pritisnem nekoliko dugmadi zajedno s onim sto se pali...i zakovo skrozm upalim nista samo pise eror..uzmem cd sto sam dobio uz njega i uradim repair sistem i od tada mi sve fercera samo hd krenuo o nule oet dakle sve lost...tesko ces to spasiti mislim:icon_rolleyes:
 
Član
Jeste podijeljen,na dvije...Pokusao sam napraviti novu,trecu,pa tako s nje sistem samo pokretati,ali ne moze,kaze mi da moram formatirati c:
Da li postoji mogucnost spojiti lapt na komp kako,ili hdd pa da samo prebacim fajlove
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Jeste podijeljen,na dvije...Pokusao sam napraviti novu,trecu,pa tako s nje sistem samo pokretati,ali ne moze,kaze mi da moram formatirati c:
Da li postoji mogucnost spojiti lapt na komp kako,ili hdd pa da samo prebacim fajlove

hdd da ali laptop cisto sumljam............:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
I meni se desila slicna stvar,ali nisam jos uvijek spasio podatke...
Prva solucija ti je da nadjes ako ti koji prijatelj ima Externu HDD ladicu za 2,5" HDD iz laptopa,pa onda to sve snimis na komp...to je po meni najbezbolnije rjesenje...
Druga solucija je da instaliras XP na particiji na kojoj nisu podaci!Na kojoj particiji su podaci?Npr. imao sam Home edition na kojem nisam mogao birati particiju,ali sad imam Home sa kojim mogu odabrati particiju....
 
Član
Podijeljen je vec na dvije particije,i kada pokusam napraviti novu javlja mi da moram formatirati c :
tako da ne znam sta cu,sutra cu izvaditi hdd pa pokusati kako spojiti na komp,nadam se da ide sata kablo,za napajanje imam
 
Član
Pa ne vjerujem da mozes napraviti trecu,ako je sav prostor podijeljen na dvije!!Trebao si probati instalirati XP na onu particiju na kojoj nisu bitni podaci...nakon toga ces tu particiju formatirati,pa instalirati XP pa kad sve to zavrsi,pristupiti podacima...al ako si se vec snasao za spajanje na comp,odlicno.... ;)
 
Član
evo pokusajem nesto pa javim;)

Napravio sam sve,uredu je sada,znaci pomocu ova dva kabla prebacio podatke,poslije samo nabacio novi sistem
9c1e7e85.jpg

050cbcee.jpg
 

Eko

Član
To sto ti je bilo se zove "DUMP" , pretezno je do sistema a i moze biti da memorija nije uredu, kod tebe je vjerovatno bilo to prvo ... a mogao si i drugacije sacuvati dokumente... ali dobro si se snasao :)

LP
 
Top