Pomoc oko kutije

Pomoc oko kutije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pozz raja,imam woofer kenwood kfc w3011 400 w rms-a,i sada me interesuje kakvu kutiju da mu napravim,zanima me samo bas sto dublji i jaci,sada mi svira u kompresionoj kutiji bez aeroporta i nisam nesto zadovoljan basom,pa ako nije problem da mi neko napravi dimenzije kutije kolika bi trebala da bude ali u cm jer se ne kuzim u te litre bas i pretvaranje,evo i specs woofera
# 12" subwoofer with 4-ohm voice coil
# stainless steel-coated polypropylene cone with rubber surround
# power range: 50-400 watts RMS (1,200 watts peak power)
# frequency response: 25-800 Hz
# sensitivity: 90 dB
# mounting depth: 6-3/4"
# sealed box volume: 0.8 - 1.75 cu. ft.
# ported box volume: 1.0 - 2.0 cu. ft.
 
Član
dobar si sto dublji i jaci ... sta ti znaci dublji a sta ti znaci jaci ... ako hoces dubok bass ide se na nizak tuning i tu nemas onog kick udarca, dok opet ako hoces da imas jaci kick, onda radis kompresiju ILI kutiju sa portom i malo visocijim tuningom ... al to sve naravno zavisi prvo od woofer-a pa tek onda od kutije ...
 
eddo je napisao(la):
dobar si sto dublji i jaci ... sta ti znaci dublji a sta ti znaci jaci ... ako hoces dubok bass ide se na nizak tuning i tu nemas onog kick udarca, dok opet ako hoces da imas jaci kick, onda radis kompresiju ILI kutiju sa portom i malo visocijim tuningom ... al to sve naravno zavisi prvo od woofer-a pa tek onda od kutije ...

fino sam napisao da imam kompresionu kutiju i da mi ne zvuci kako treba,procitaj post.i treba mi dubok bas,znaci koliko sam ja cito da je bolji bas iz kutije sa aeroportom a za woofer sam poslao specifikacije i mjere u slikama i izgled i model i to ima u postu,sve sam objasnio.znaci dubok bas a ne ostar.
 
eddo je napisao(la):
izvini molim te nisam te prepozno ;) ...

Nemoj se zahebavat,fino te pitam,rekao sam da se ne razumijem kolika bi mi trebala kutija s portom za ovaj zvucnik eto imas spec u prvom postu,ako ti nije mrsko napisati dimenzije da mogu otici napraviti negdje,znaci za malo dublji bas ne ostar iz te kompresione kutije?
 
Po ovim podacima gore kaze da kompresija ide od: 22.5L do 49.5L, a bass reflex ili ti ga BR ide od: 28.3L do 56L eh sad po mom misljenju ako hoces dublji bas idi na sto vecu kutiju, mozda neka zlatna sredina bi bila oko 50L, vjerujem da bi port oko 10cm promjera bio ok, a duzinu odredis kako ti pase kad budes slusao, vjerovatno oko 20-30cm.. ;)
 
SoundLunatic je napisao(la):
Po ovim podacima gore kaze da kompresija ide od: 22.5L do 49.5L, a bass reflex ili ti ga BR ide od: 28.3L do 56L eh sad po mom misljenju ako hoces dublji bas idi na sto vecu kutiju, mozda neka zlatna sredina bi bila oko 50L, vjerujem da bi port oko 10cm promjera bio ok, a duzinu odredis kako ti pase kad budes slusao, vjerovatno oko 20-30cm.. ;)

superiska to me je interesovalo to s tim portom koliki treba da bude,a mjeru cu ja onda nekako da fino legle u gepek puno hvala;);)
 

IGY

Član
moze ili jace ili dublje, to su dva razlicita pojma
a kako ti je i sond rekao 50 l kutija, malo zakosena lezda kutije port i rezi pravi :)
 
Član
dewillrock je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
Po ovim podacima gore kaze da kompresija ide od: 22.5L do 49.5L, a bass reflex ili ti ga BR ide od: 28.3L do 56L eh sad po mom misljenju ako hoces dublji bas idi na sto vecu kutiju, mozda neka zlatna sredina bi bila oko 50L, vjerujem da bi port oko 10cm promjera bio ok, a duzinu odredis kako ti pase kad budes slusao, vjerovatno oko 20-30cm.. ;)

superiska to me je interesovalo to s tim portom koliki treba da bude,a mjeru cu ja onda nekako da fino legle u gepek puno hvala;);)

dewillrock je napisao(la):
pozz raja,imam woofer kenwood kfc w3011 400 w rms-a,i sada me interesuje kakvu kutiju da mu napravim,zanima me samo bas sto dublji i jaci,sada mi svira u kompresionoj kutiji bez aeroporta i nisam nesto zadovoljan basom,pa ako nije problem da mi neko napravi dimenzije kutije kolika bi trebala da bude ali u cm jer se ne kuzim u te litre bas i pretvaranje

meni je to bilo pomalo smjesno ... a sad aj ovako:

kutija:
sirina 65
visina 40
dubina 35
port:
okrugli obicni (od kanalizacije recimo)
10 centi sirok, 20 centi dug
ili ako se odlucis za aeroport
10 centi sirok, 22 centa dug

i jos nesto, gore si napiso da hoces dubok i jak bass, a ja sam te pito sta ti to znaci i ujedno ti objasnio sta to MENI znaci, a ti si onda dol nesto pametovo a to ti nevalja, nebudi drzak bezveze svejedno cu ti pomoc samo polako samnom jako sam osjetljiv po prirodi ;) ...
 
eddo je napisao(la):
dewillrock je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
Po ovim podacima gore kaze da kompresija ide od: 22.5L do 49.5L, a bass reflex ili ti ga BR ide od: 28.3L do 56L eh sad po mom misljenju ako hoces dublji bas idi na sto vecu kutiju, mozda neka zlatna sredina bi bila oko 50L, vjerujem da bi port oko 10cm promjera bio ok, a duzinu odredis kako ti pase kad budes slusao, vjerovatno oko 20-30cm.. ;)

superiska to me je interesovalo to s tim portom koliki treba da bude,a mjeru cu ja onda nekako da fino legle u gepek puno hvala;);)

dewillrock je napisao(la):
pozz raja,imam woofer kenwood kfc w3011 400 w rms-a,i sada me interesuje kakvu kutiju da mu napravim,zanima me samo bas sto dublji i jaci,sada mi svira u kompresionoj kutiji bez aeroporta i nisam nesto zadovoljan basom,pa ako nije problem da mi neko napravi dimenzije kutije kolika bi trebala da bude ali u cm jer se ne kuzim u te litre bas i pretvaranje

meni je to bilo pomalo smjesno ... a sad aj ovako:

kutija:
sirina 65
visina 40
dubina 35
port:
okrugli obicni (od kanalizacije recimo)
10 centi sirok, 20 centi dug
ili ako se odlucis za aeroport
10 centi sirok, 22 centa dug

i jos nesto, gore si napiso da hoces dubok i jak bass, a ja sam te pito sta ti to znaci i ujedno ti objasnio sta to MENI znaci, a ti si onda dol nesto pametovo a to ti nevalja, nebudi drzak bezveze svejedno cu ti pomoc samo polako samnom jako sam osjetljiv po prirodi ;) ...
hehe skontao sam ja da si ti i previse osjetljiv ali cinilo mi se da me zezas,a stvarno nevolim kad me neko zeza zbog toga sto se slabo u nesto razumijem,ali eto nema veze nisam imao namjeru biti drzak sorry.i usput hvala za dimenzije fino napisano.pozz;);)
 
TDi Power je napisao(la):
Ma eddo ti je mehlem od covjeka :lol::lol::lol::lol:

hhaa nesmijem nista reci :D:D :lol::lol: i da usput stvarno je dobar ovaj tvoj woofer al me nesto pojacalo handri malo malo pa se zapusi iz njega il mi osigurac stopi,al dobro je sluzi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top