pomoc oko kutije...

pomoc oko kutije...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovako raja...u gepeku imam pioneer 306-icu koji se nalazi u kutiji koja je po mom misljenju prevelika za njega..ne znam mozda grijesim...uostalom ima slika...
e sad bih htio malo ljepsu manju kutiju i sa kosinom...

ili..... da stavim 2 wufka 10"(najvjerovatnije cu uraditi) i bil moglo moje pojacalo us blaster 1000W da gura ta dva wufka......
 
Član
nokke je napisao(la):
ovako raja...u gepeku imam pioneer 306-icu koji se nalazi u kutiji koja je po mom misljenju prevelika za njega..ne znam mozda grijesim...uostalom ima slika...
e sad bih htio malo ljepsu manju kutiju i sa kosinom...

ili..... da stavim 2 wufka 10"(najvjerovatnije cu uraditi) i bil moglo moje pojacalo us blaster 1000W da gura ta dva wufka......

1000W bi trebalo da gura 2 10-ke bez problema, a sto se tice kutije, pre prevelka je za tako slabasan woofercic, najbolje ti je javi se vedi (montoya) da ti on proracuna kutiju i sve, ti samo kasnije napravis je (imas isto tako i caraudio, oni ti mogu uradit isto) .... eto tako .... pozzz
 

IGY

Član
kutija je poveca, mozes pokusati litrazu smanjiti tako sto ces staviti piramidalnu spuzvu nazad, a i dobices kosinu koja ti treba, bar iznutra, to za prvu pomoc, za drugu fino proracun i sklepaj to da valja

a amp moze odlicno gurati ta dva suba
 
Član
IGY je napisao(la):
kutija je poveca, mozes pokusati litrazu smanjiti tako sto ces staviti piramidalnu spuzvu nazad, a i dobices kosinu koja ti treba, bar iznutra, to za prvu pomoc, za drugu fino proracun i sklepaj to da valja

a amp moze odlicno gurati ta dva suba

ej sorry na OT-u al sto si ti sad crven a bio si cini mi se ljubicast?! ....
 
Član
ja sam konto novu kutiju praviti... za dvije 10....htio bih da mi zauzme sto manje prostora, lijepa a i da fino udaraju.......
da bude sto uža ako me razumijete...
 

IGY

Član
moze se napraviti, uza-duza-visocija

edo promjenili samo boju slova, sve je ostalo isto, ona gay nije nesto bila simpa za admine:lol:
 
Član
nokke je napisao(la):
ja sam konto novu kutiju praviti... za dvije 10....htio bih da mi zauzme sto manje prostora, lijepa a i da fino udaraju.......
da bude sto uža ako me razumijete...

da se to druze napravit da izgleda i ko tvoj golf samo moras znat kako hehe .... eeee a zamisli fakat .... rore da budu odusci, a gume da budu wooferi, i da izgleda identicno kao tvoj golfac samo manje i stoji u gepeku (gledano iz profila) .... hahahaha masta i poliester, onda su i cuda moguca :cool::cool::cool::cool: ....

dodatak: cccc a tam gdje dodje hauba, napravis udubljenje ispod, a haubu da se moze otvarat, i pod nju strpas pojacalo, a ovamo gdje dodju farovi stavis dva kromirana hladnjaka da hlade pojacalo a preko njih stavis komadic stakla, i isbusis rupice da zrak moze izlazit/ulazit (znaci jedan da gura zrak unutra, a drugi da ga gura napolje tako da zrak konstantno cirkulise i hladi amp) .... jao brate mili vidi ideja, a popio sam tek pola litra crnog vina .... hahahahaha javim ti se sa jos ideja dok zavrsim flasu, ak ne zaspim u medjuvremenu ....

IGY je napisao(la):
moze se napraviti, uza-duza-visocija

edo promjenili samo boju slova, sve je ostalo isto, ona gay nije nesto bila simpa za admine:lol:

hahahahha a bas ste bili lijepi onako ljubicasti .... sad mi djelujete dosta ozbiljnije pa mi se neda zajbavat ko prije .... ajd valjda je tako bolje a evo iskreno igy da sam ja bio admin a ti budalaso nolko ko ja i pravio se budala bio bi mi banovan do marsa i nazad, al eto, ja sam i dalje tu i trudim se da pomazem kolko mogu a da pri tom nikom ne udaram u zivac ;) .... pozzz i sorry jos jednom za eno prijasnje ponasanje :cool: ....
 
Član
eto keno, izbaci zadnju klupu da mozes golfa u golfa ubacit.i naravno, plati edi masne pare da ti to uradi hehehhe :lol:
 
Član
Uz woofer si dobio fabricke spec za kutiju koliko znam(a moze se i sa neta skinuti)

A za kvalitet PRORACUN.
 
Član
nokke je napisao(la):
hahaha edo koja si budaletina..bez uvrede :D:D:D al dobra ideja ;)

e al ruku na srce fakat bi bila furka uradit nesto ovakvo .... mozda ne za gepek, al nako za kod kuce .... moracu vidit mozda i napravim sta slicno nekad pa na aukciju prodam za milion (jbga golf je to), a kad bi napravio GTI-ja mogo bi dobit mozda milion, al u evrima cojce hahahahahahhaha ....
 
Član
da ne otvaram novu temu
kako se proracunava velicina kutije
kako pogoditi frekvenciju auta
 
Član
gaga je napisao(la):
da ne otvaram novu temu
kako se proracunava velicina kutije
kako pogoditi frekvenciju auta

ako je u pitanju muzika za slusanje sto i predpostavljam da jeste, obicno proizvodjac dadne kolika kutija treba da bude (govorim o litrazi, a veoma cesto dadnu i konkretne dimenzije) .... a sto se tice frekvencije, to se ne pogadja, nego imaju programi koji ti u tom pomazu, a jedan od ajmo reci boljih i najcescih je BassBox Pro 6 .... et tako .... pozzz
 
Član
eddo je napisao(la):
gaga je napisao(la):
da ne otvaram novu temu
kako se proracunava velicina kutije
kako pogoditi frekvenciju auta

ako je u pitanju muzika za slusanje sto i predpostavljam da jeste, obicno proizvodjac dadne kolika kutija treba da bude (govorim o litrazi, a veoma cesto dadnu i konkretne dimenzije) .... a sto se tice frekvencije, to se ne pogadja, nego imaju programi koji ti u tom pomazu, a jedan od ajmo reci boljih i najcescih je BassBox Pro 6 .... et tako .... pozzz

hvala
evo skidam program :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top