Pomoc oko kutije i kopcanja....pls

Pomoc oko kutije i kopcanja....pls

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
E ovako, uzeo sam neki woofer Mac Audio 12", 180w RMS; i pojacalo 4-kanalno Philips,tu je negdje rms ko i woofer..znaci ne treba mi nista prejako,samo da ga imam...eh sad ako bi neko bio ljubazan da mi kaze koliku kutiju da pravim za taj woofer,reflex ili kompresionu? I kako ga spojit na pojacalo, znam da nesta treba bridge,sta li :D
 
Član
Znas li tacan model woofera ?
Ide li to tvoje pojacalo uopste u bridge,pogledaj tamo kod konektora za zvucnika
 

IGY

Član
napravi kompresiju od nekih 30-tak litara
provjeri jeli pojacalo moze raditi u bridge modu, i ako da spoji prvi i drugi kanal u bridge, chinceve naravno stavi na ta dva kanala,
smanji gain na pojacalu do kraja, pojacaj muziku na playeru do max, i onda dizi gain, kad pocne woofer ruzno da svira(krci, lupa itd) vrati malo gain i to bi bilo to
i da ne zaboravi namjestiti low pass filter na pojacalu
 
Član
ako mozes nabavi tubu za taj zvucnik:D:D
magnat i mac audio ima predobar zvuk u tubi i djeluju puno jaci nego sto ustvari jesu;)
 
Član
znznznzn edoze wtf ??
za sta tubu radi cega tubu ??? daj dobar primjer zasto da ovaj woofer ili bilo koji drugi stavlja u fuckin TUBU ???
 
Član
zato sto woofer magnat u tubi koji je bio 120KM nov,svira dublje,glasnije i bolje od sonija,koji je bio 230KM
sony je u kompresiji
sony je osrednja marka,al za tu razliku u cijeni,nevjerovatna razlika u zvuku
jesi slusao nekad magnat il mac audio u tubi?
zvuk mi se vise svidio nego u pioneera 307d4
moje iskustvo
 
IGY je napisao(la):
napravi kompresiju od nekih 30-tak litara
provjeri jeli pojacalo moze raditi u bridge modu, i ako da spoji prvi i drugi kanal u bridge, chinceve naravno stavi na ta dva kanala,
smanji gain na pojacalu do kraja, pojacaj muziku na playeru do max, i onda dizi gain, kad pocne woofer ruzno da svira(krci, lupa itd) vrati malo gain i to bi bilo to
i da ne zaboravi namjestiti low pass filter na pojacalu

nebih se slozio da mu je pametno odvrnuti na playeru na max pa onda stelat, svaki player klipa vec od bar 70% volumena.. jedino ako ima neki Alpine HU onda ok.. :D

a za ostalo se slazem.. :icon_smile:
 
Početnik
e hvala,ljudi...otprilike sam skontao,to za kutiju,kompresiona,znaci bez porta, od cega je najbolje je napraviti,treba li kakva izolacija,tipa vuna,spuzva,sta vec? A evo karakteristike pojacalo pa ako ko zna jeli mogu spojiti na njega jos dva zvucnika+ovaj woofer, koliko ja vidim moguc je bridge..:
Output Power at 12V:
4 x 60W @ 4 ohms (0.08% THD)
4 x 80W @ 4 ohms (10% THD)
4 x 110W @ 4 ohms (30% THD)
4 x 110W @ 2 ohms (10% THD)
2 x 150W @ 4 ohms bridged
2 x 220W @ 4 ohms bridged (10% THD)
S/N Ratio: >100dB
Channel Separation: >70dB
Freq. Response: 5Hz ∼ 100kHz
Fuse: 2 x 25A

a woofer je Mac Audio red attack...
 
Član
mozes spojit kako si mislio, koristi medijapan za izradu kutije (najbolje bi bilo 18-ku), moze proc i iverica al medijapan je po meni dosta bolji, i ako ces radit kompresionu sto je i preporucljivo, obavezan je filling kutije sa nekim spuzvastim/vunenim materijalom, nekih 30-50% kutije bi trebao biti napunjen ... pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top