Pomoc oko kupovine laptopa

Pomoc oko kupovine laptopa

Član
Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim laptopima,da li se brzo kvare itd...Ima ih dosta na netu sa dobrom konfiguraciom,a jeftini su;)
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

imaju veeeeeliki problem, po meni bar
a to je pregrijavanje
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

msm da se to da sredit externim coolerom....
evo ovaj je onako solidan;) a moze se i po koja igrica odi grati na njemu na njemu:cool:...

http://www.pik.ba/artikal/2220645/fujitsu-siemens-laptp/
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

evo imam i ja jedan takav, samo sam ga presvukao folijom



Uploaded with ImageShack.us

ustvari to je od djevojke laptop, servisirao sam ga mali milion puta, bio mu je cak i display pukao, pa sam to mijenjao, vazda neke pizdarije s njim, u biti nije los, ali se nenormalno grije, eto to je po meni najveci njihov nedostatak;)
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

Model za koji si postavio link sa PIK-a sam koristio par sedmica...onako, sta da ti kazem, srednja zalost...i da...ova cijena je povelika, ja nikad ne bi dao toliko para za ovaj laptop.
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

sta da gledam prilikom kupovine???? ne samo ovog vec i drugih laptopa
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

jbg to je vec sad posebna prica

kod laptopa je bitno da vidis u kakvom je stanju display, obavezno otvorit i vidjet da li je raskliman, ako jeste bjezi od toga, po izgledu ces vidjet kako je vodjena briga o njemu, ako je izgreban, ostecen il tako nesto znaci da ga je neko silovao:D
baterija manje vise, kod polovnog laptopa tesko da ces naci da baterija dugo drzi
pregledaj i touch, vidi kako reaguje ikona misa, to je vrlo bitno, da se ne bi jebavao sa prikljucivanjem drugog misa
ako budes gledao siemens ne stavljaj ga na krilo, jer ces se sprzit, to ti je ovako prijateljski savjet:cool::cool:
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

i nemoj uzimat laptop od cura,dosta ih kuca na krevetu, svakakve "poze" aj sto se pasta i sve skuri, jer nema protoka vazduha i grije se svaki... al kad otvoris, deformisano ai nema cega nema unutra, :lol: :D

mada fuj -itsu, samo ime kaze hehe nisu neki kvalitet... ;)
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

Acer ti je dobra prilika, vidim da ih ima po Pik-u mali milion, nisu skupi, a realno gledano dobro se pokazali. Ovo opet govorim i iz licnog iskustva, eto na onoj slici sto sam postavio vidi se i acer
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

zen_3dom je napisao(la):

Glupo je generalizirati citav FSC kao smece. Entry level klasa jeste smece, ali i kod drugih proizvodjaca nije puno bolja situacija. Uzmi samo za primjer HP Presario, Dell N50xx seriju, ...
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

Pregledja ga, mana mu je konektor za napajanje, tu se grije i gubi kontakt, onda rasklima se displej, sta znam to ti je niza klasa laptopa!
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

Dejan 16v je napisao(la):
Pregledja ga, mana mu je konektor za napajanje, tu se grije i gubi kontakt, onda rasklima se displej, sta znam to ti je niza klasa laptopa!

ovo sam zaboravio, eto dejane sjetit ces se i ti da sam ti ja vec govorio za ovaj siemens sto ja imam da ima problema s napajanjem
nakon 3 punjaca sada radi na univerzalnom, morao sam zamijeniti i onaj konektor unutar laptopa, jer je skroz izgorio:icon_mad:
 
Član
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

Od 2006e imam FujitsuSiemens EsprimoMobile V5535 i mogu vam reci da je neunistiv. Ni jedan kvar nije imao a ni te simptome o kojima pricate. Valjda me zapao nekakav tvrd orah.
Nije neka konfiguracija ali kad je kupovan bio je solidan.;)
 
RE: Iskustvo sa fujitsu siemens laptopima...

Imam isti kao ovaj sa pik linka i super sluzi nijednom mu nista nije bilo 2 godine kod mene, pored toga imam znaci i dell-a xps 1710 hp-a G7 acer-a 7520 lenova bukvalno znaci sve i jednu vodecu marku imam po jedan koji koristim jedan dan u sedmici i sto se tice rada svi su tu negdje koristenje neta, i ostale lagane zajebancije a igrice i konvertovanja razna e to je druga prica
 
Top