Pomoć oko kupovine auta

Pomoć oko kupovine auta

Otvaram ovu temu iz usluge tako da kažem.
Naime u pitanju je sljedeće. Komšija inače dobar moj drug je u planu da kupi auto u ovo zimsko vrijeme sada.Da od početka objasnim šta i kako jer ni ja sam ne znam koje da mu predložim.On ima 26 godina i zadnjih par godina je počep raditi u sarajevu osiguran sve tip top i pošto dosad ni on ni roditelji mu nisu imali auto on je u planu.Znači traži nešto manje ne baš mnogo staro da je da odma kažem golf 2 nije planirao pitao sam ga i ja.
Traži nešto u "fazonu" corse,fieste,punta,pežo 206 oko 2000 godišta.Sad sva su ta auta kako ja znam mali potrošači i to mu je bitno.Znači najbitnije je da nema nekog velikog ulaganja što se tiče servisa i toga da je pouzdano malo tako reći gradsko auto sad ja nisam imao susret nikada sa ovim malim vozilima pa ne znam koje ima svoju prednost a koje manu od ova 4 sva su dobra sad ako ko može da kaže svoje iskustvo prijedlog il ako je ko imao sličnu situaciju još bolje ....
Što je najvažnije zaboravio sam napisati do maksimum 4000 KM i regija sarajevo - bijeljina - tuzla .......
 
Član
Ja sam zadnjih dana dosta istraživao baš oko auta tog cjenovnog razreda i tih godišta, pošto sam i sam u procesu traženja i kupovine auta. Po meni, u tom cijenovnom rangu Clio 2 (ph1 ili ph2, po meni je ph2 ljepši, ali ga je teže naći za ove pare) sa 1.2 16v benzincem je najbolja kupovina. Može se fin primjerak naći i za te 4 hiljade. Nema nekih većih mana ni problema, što sam ja upratio po raznim forumima, raja ima probleme sa raznim prekidačima, konkretno prekidač sva četiri žmigavca zna vrisnut, onda pali se lampica od suvozačevog airbaga, to se riješi samo stiskanjem kontakata ispod suvozačevog sjedišta. Od mene glas za Clio 2 ;)
 
Top