Pomoc oko kilometar sata

Pomoc oko kilometar sata

OmO

Član
Evo danas sam se malo igrao sa karbon folijom i lijepio sam je na kilometar sat. Ali kad sam zavrsio kazaljka od kilometar sata se spustila skroz dole i kad vozim laze oko 20km/h. Pokusavao sam da je vratim na nulu gdje joj je mjesto ali ona ponovo spadne nize od nule.

Ako neko zna kako da ovo popravim bio bih jako zahvalan ;)

Evo slika gdje stoji kazaljka :(



Uploaded with ImageShack.us
 
jedino ako si slomio granicnik za kazaljku, skines je i probaj postavit uz sami granicnik, ne smije bit ispod, jedino ako dodje u smjeru kazaljke na satu:lol:
 

OmO

Član
GreenDevil je napisao(la):
jedino ako si slomio granicnik za kazaljku, skines je i probaj postavit uz sami granicnik, ne smije bit ispod, jedino ako dodje u smjeru kazaljke na satu:lol:

Nema nikakvog granicnika, mozda ima neki unutra :icon_rolleyes:
 
OmO je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
jedino ako si slomio granicnik za kazaljku, skines je i probaj postavit uz sami granicnik, ne smije bit ispod, jedino ako dodje u smjeru kazaljke na satu:lol:

Nema nikakvog granicnika, mozda ima neki unutra :icon_rolleyes:

ima iglica izmedju 0 i kazaljke, pogledaj na slici kako izgleda, il nisi dobro uklopio il si slomio, probaj nesto napravit-zalijepit
 

OmO

Član
GreenDevil je napisao(la):
OmO je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
jedino ako si slomio granicnik za kazaljku, skines je i probaj postavit uz sami granicnik, ne smije bit ispod, jedino ako dodje u smjeru kazaljke na satu:lol:

Nema nikakvog granicnika, mozda ima neki unutra :icon_rolleyes:

ima iglica izmedju 0 i kazaljke, pogledaj na slici kako izgleda, il nisi dobro uklopio il si slomio, probaj nesto napravit-zalijepit

Nema, nije nikad ni bilo.. Na slici su neki crni brojevi pa se mozda cini da je to iglica.. :)
 
probaj skinut kazaljku pa ponovo vratit na fabricko mjesto, izmedju one 2 linije ispod 20km/h, mada ne znam zasto si skido kazaljke ako si samo na okiru km/h sata lijepio carbon foliju
 

OmO

Član
GreenDevil je napisao(la):
probaj skinut kazaljku pa ponovo vratit na fabricko mjesto, izmedju one 2 linije ispod 20km/h, mada ne znam zasto si skido kazaljke ako si samo na okiru km/h sata lijepio carbon foliju

Ok, probat cu. Nisam uopste skidao kazaljke, ne znam ni sam kako sam ovo uspio s*ebati.
 
Član
isti sam problem imao na mom satu, skini kazljaku, spoji dzekove u sat i onda postavi kazaljku onako kako ona treba da bude kada auto stoji, tada bi trebalo biti ok
ja sam tako rijesio svoj problem, a prije toga sam probao na sve moguce nacine i nisam uspio
 
Član
ma navrni do pocetne i "udari" rigips:lol: i to je to sta se zajebavas?!salim se i ja sam svoj skino i meni sad nikako neradi:icon_sad: da bar laze al ni to!a jesi pokusao ovaj prijedlog od armina?
 

OmO

Član
ArminM je napisao(la):
isti sam problem imao na mom satu, skini kazljaku, spoji dzekove u sat i onda postavi kazaljku onako kako ona treba da bude kada auto stoji, tada bi trebalo biti ok
ja sam tako rijesio svoj problem, a prije toga sam probao na sve moguce nacine i nisam uspio

Ok, probat cu sutra.. Hvala ti ;)
 
Član
jbg meni je samo to pomoglo, a nema sta nisam probao

prije toga ja dam kontakt kazaljka ode ispod nule bog te vidio, reko sta je ovo:lol:
 
Član
jel kad das kontakt kazaljke se sve podignu za 1-2mm ?ako je tako onda moras polako i sa osjecajem okretat kazaljke i kad dodje do kraja osjetices kao malo veci otpor e tad jos malo okreni za onoloko koliko ti je spustana.Ja sam samo tako uspio to rijesit na satu od golfa 3
 

OmO

Član
amkos je napisao(la):
jel kad das kontakt kazaljke se sve podignu za 1-2mm ?ako je tako onda moras polako i sa osjecajem okretat kazaljke i kad dodje do kraja osjetices kao malo veci otpor e tad jos malo okreni za onoloko koliko ti je spustana.Ja sam samo tako uspio to rijesit na satu od golfa 3

Prije kad dam kontakt stoji na nuli, ne pomjera se ni gore ni dole.
 
Top