Pomoc oko izbora sijalica?

Pomoc oko izbora sijalica?

Član
kao szo ti rekoh, ne bacaj pare na te nightbreakere i slicno. Nabaci jos malo para i ubacimo ti AC xenon set
 
Član
kao szo ti rekoh, ne bacaj pare na te nightbreakere i slicno. Nabaci jos malo para i ubacimo ti AC xenon set
Pa napisao sam ti brate posalji fb, mozda bi se i dogovorili do sad a ti nista...
I mene zanima kakav je taj AC xenon set. A vec sam uzeo u Motorexu Osram CBI pa cu vidjet kakve su.
 
Član
Ac set mora ici u farove sa lecom, ukoliko ne zelis treperenje i slicno. Razlika je mala ali eto i meni se desava da ljudi kazu nek treperi samo da je jeftinije.dc set 60 a ac 80km, bar kod mene su te cijene

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Član
Ja sam nabavio neke DC balaste, i 4300k sijalice. Ali ih dosta na plavo vuce. A ja htio sto vise zuckasto (kao original)

U cemu je fora?

Send via Gameboy Color
 
Član
sijalice su sve iste, fazon je što je taj balast previše slab. Ja recimo imam 35 i 55w balaste, uzmeš lupam 5000k sijalicu, staviš na DC balast, bude plava, uzmeš 35w bude ono hladno bijela, uzmeš 55w bude toplo bijela..
 
Sijalice nisu iste ;)
AC sijalica ima elektrode iste duzine,a kod DC sijalice je jedna duza a jedna kraca.Iako mogu raditi na obje vrste balasta.
 
a koje su ono sijalice,obicne su sa zarnom niti,ali svijetle plavo?

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
 
Član
Evo napravio sam slike sa obicnim h7 sijalicama i sa osram cool blue. Jedini problem je kad sam slikao sinoc sa obicnim sijalicama bilo je cisto vrijeme a sad je magla napolju kad sam slikao osram cool blue... al opet se vidi koliko toliko
 

Prilozi

  • h7 halogen (1).jpg
    h7 halogen (1).jpg
    126,7 KB · Pregleda: 22
  • h7 halogen (3).jpg
    h7 halogen (3).jpg
    170,7 KB · Pregleda: 24
Top