pomoc oko felgi molim vas

pomoc oko felgi molim vas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
vozim fiata punta na njemu su 13 fabricke kako bi mi legle 15 dali mogu stati kod mene su 4x98 a ove su 4x100
 
Član
Mogu stat. Dimenzija maximalno 195/50/15, i ocekuj malo zakacanja od zadnji unutrasnji blatobran ako su ti obicni amortizeri, ili da malo obradis blatobrane te plasticne
 
Ma mogu one stati s malo truda, ali dobro razmisli sta ces dobiti time. 15ke su znatno teze felge, pa ce ti mozda praviti probleme, ako je motor slabasan za njih onda ces ga dodatno opteretiti...da ne spominjem potrosnju elemenata upravljackog sistema (krajnice, kugle, folovi,)...Uzasi razni.
 

edo

Član
ja vozim na felgama 195/50 R15 i hvala bogu na fordu je zasad sve ok...jedina razlika koju
sam ja primjetio u odnosu na 13-ke je da malo više lupne zadnji kraj auta preko rupa,ali dosada
mi ništa nije otišlo od tih potrošnih dijelova...
 
Član
bi mu sjele 15 kee to bi izgledalo na drugim autima 18 ke. :)....all ipak opeterecnje ce imat motor stav 14 ke ipak mislim da ce super izgledatt i sa 14 kama
 
djulba je napisao(la):
ja vozim na felgama 195/50 R15 i hvala bogu na fordu je zasad sve ok...jedina razlika koju
sam ja primjetio u odnosu na 13-ke je da malo više lupne zadnji kraj auta preko rupa,ali dosada
mi ništa nije otišlo od tih potrošnih dijelova...

e druze ja sam stavi danas dvije prednje samo da probam one su 205/50 r15 ali kod njih je raspom sarafa 4x100 a kod mene 4x98 dobro su legle bez problema ali cim predjem 100 kilometara na sat pocne da mi se trese volan dali je to zbog raspona sarafa.....???
 
Član
Nop, nema to veze sa sarafima, nego vjerovatno ti ne pase promjer centralne rupe, ili su gume/felge krive, ili nebalansirane. Ako je ono prvo, da je promjer drugaciji (s kojeg auta su felge?) odes tokaru, kazes u cem je problem, i on ti za 20 km napravi 4 prstena od plastike ili metala koji sluze kao adapteri.
 
trizex je napisao(la):
Nop, nema to veze sa sarafima, nego vjerovatno ti ne pase promjer centralne rupe, ili su gume/felge krive, ili nebalansirane. Ako je ono prvo, da je promjer drugaciji (s kojeg auta su felge?) odes tokaru, kazes u cem je problem, i on ti za 20 km napravi 4 prstena od plastike ili metala koji sluze kao adapteri.

felge su sa golfa 2 i sve je uredu dok ne dodjem do 100 onda pocinje da mi se trese
 
stat ce ti ali ako je puntic starije godište i nemas serva ces se namuciti u vrćenju volana a i ako je motor slabiji ces zbog sirine izgumiti na ubrzanju. može stat.
 
Član
Jok, golf 2 ima promjer centralnog prstena 57.1 mm, a Fiat 58.1 mm, tako da ako si uspio nabit te felge bez problema, znaci da uopste nema prstena na njima koji bi trebao biti, vjerovatno su 60.1, da bi mogle i na Renaulta. Kad si montirao tocak, jelde da nije mogao stojat sam nego si ga morao pridrzavat da bi mogao pocet uvrtat sarafe?
 
trizex je napisao(la):
Jok, golf 2 ima promjer centralnog prstena 57.1 mm, a Fiat 58.1 mm, tako da ako si uspio nabit te felge bez problema, znaci da uopste nema prstena na njima koji bi trebao biti, vjerovatno su 60.1, da bi mogle i na Renaulta. Kad si montirao tocak, jelde da nije mogao stojat sam nego si ga morao pridrzavat da bi mogao pocet uvrtat sarafe?

jaran mi je to montirao od njega sam i uzeo felge nisam bas nesto zagledao ali ja ipak mislim da one nisu izbalansirane ujutru cu ja kod vulkanizera otici imam dobrog havera pa on radi to pa cu vidjeti dali su gume izbalansirane a ako ne bude do toga koliko je para taj prsten
 
Član
Napisao sam ti gore, odes tokaru, objasnis problem i on ti napravi. Meni su uzimali 20 km za cetiri prstena, a kazem ti 100% ako je skinuo ih s Golfa i onda direkt nabio na Fiata, da je to mogao samo ako felga ima podesivi prsten taj, tj izvadi se jedan, a stavi drugi. Inace kako bi nabio felgu s rupom promjera 57.1 mm na cijev obima 58.1 mm? ;)
 
trizex je napisao(la):
Napisao sam ti gore, odes tokaru, objasnis problem i on ti napravi. Meni su uzimali 20 km za cetiri prstena, a kazem ti 100% ako je skinuo ih s Golfa i onda direkt nabio na Fiata, da je to mogao samo ako felga ima podesivi prsten taj, tj izvadi se jedan, a stavi drugi. Inace kako bi nabio felgu s rupom promjera 57.1 mm na cijev obima 58.1 mm? ;)

hajd hvala ti drug skontat cu sutra nesto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top