Pomoc oko farbanja feluga

Pomoc oko farbanja feluga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Danas sam nesto experimentirao na PS na mom focusu i pala mi je ideja da ove postojece felge ofarbam. tako da bi po mom misljenju bile puno ljepse i vizuelno vece, jer se nema para jos za nove. mislim ako se nevaram da bi me nebi puno izaslo love da to sam uradim. ako je neko radio ovako nesto ili slicno da li mi moze da kaze kakvu farbu trebam nabaviti i koja kolicina.
I jos sam mislio dio naprijed karambolke ofarbati u crno.
evo kako sam ja to zamislio u PS...:D



 
Član
ja bi ti preporučio 2K boju , a meni je trebalo 3 deca za farbanje komplet felgi

a ispalo ti je extra
 
Član
koki+ je napisao(la):
ja bi ti preporučio 2K boju , a meni je trebalo 3 deca za farbanje komplet felgi

a ispalo ti je extra

posto bi ja to sam radio treba li nesto nanijeti prije farbe osim sto cu ih detaljno oprati...i jeli mogu tu farbu kupiti gdje su boje i lakovi prodaju?
 
Član
ja bi ti preporučio da skineš staru boju znači šmirglanje pa onda sphritzgit i onda farbu ali ako može kompresorom ne sprey a boju ti mogu napraviti kakvu hočeš gdje god su boje i lakovi

ja sam tako radio i to bijelo osjetljivo i držalo mi je više od 4 god. dok nisam prodo felge mada ti je ta 2K boja malo skuplja ali lak kada dode preko felge drugačije izgleda ( kada ti bude odvajo lak neka ti perle ubaci u lak što više to bolje )
 
super ideja,zaista vizualno djeluje vece,a ideja sa branikom je onako,manje vise,bolje bi bilo kad bi prefarbao lajsnu ovu na sredini i brave u boju auta.
 
Član
koki+ je napisao(la):
ja bi ti preporučio da skineš staru boju znači šmirglanje pa onda sphritzgit i onda farbu ali ako može kompresorom ne sprey a boju ti mogu napraviti kakvu hočeš gdje god su boje i lakovi

ja sam tako radio i to bijelo osjetljivo i držalo mi je više od 4 god. dok nisam prodo felge mada ti je ta 2K boja malo skuplja ali lak kada dode preko felge drugačije izgleda ( kada ti bude odvajo lak neka ti perle ubaci u lak što više to bolje )

OK hvala ti puno na savjetima od velike je pomoci. mada bi mi bilo komplikovano da skidam staru boju sa feluga jer ima puno zbica...;)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
super ideja,zaista vizualno djeluje vece,a ideja sa branikom je onako,manje vise,bolje bi bilo kad bi prefarbao lajsnu ovu na sredini i brave u boju auta.

kontao sam i o tome...jebeno je na parkinzima malo malo te udare po vratima kad je bez laka nista se nevidi...vidjecu jos mozda i to nekada uradim...
 
to stoji,ali jbg izgled kosta,posto to uradis nema vise parkiranja po tijesnim parkinzima,ali ako neces onda bar kvake,a ideju sa felgama moram jos jednom pohvaliti,puuuno bolje i vece izgledaju
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
to stoji,ali jbg izgled kosta,posto to uradis nema vise parkiranja po tijesnim parkinzima,ali ako neces onda bar kvake,a ideju sa felgama moram jos jednom pohvaliti,puuuno bolje i vece izgledaju

Hvala, ideja je po mom misljenju dobra i bas je velika razlika, vidjecemo kako ce ispasti...zasad je samo ideja nadam se da ce biti i djelo.:icon_biggrin:
 
Član
thunder6 je napisao(la):
Prijatelju odlicno ce ti izgledati felge,ovo na slikama je odlicno,svaka cast

Hvala prijatelju! Mislim da bi uzivo trebalo jos bolje izgledati. Al cu imati i dosta posla oko zastite ovih zbica, ima ih pravo puno...
 
Član
felge su extra,ne razumijem se u farbanje,tak da ne znam nista o bojama...a branik nije nista posebno,bar se meni ne svidja,ovaj je cool...moje skrono misljenje:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top