Pomoć oko el. sheme na njemačkom

Pomoć oko el. sheme na njemačkom

Član
Htio bi ubacit el. podizače u auto i kad sam skidao instalciju s auta mislio sam da će to ić jednsotavno pa nisam ni gledao gdje koja žica ide.
Pa našao sam shemu ali je na njemačkom(što ja baš i ne razumijem)
Pa ako mi neko može prevest šta to dole znači.
I jo0š me zanima šta znači ovaj "x" gdje ide crno plava žica iz velikog releja. To bi trebao biti -, ali nisam siguran.

Ovo F2,F3,F10 i F11 su oni prekidači na vratima
W je svetlo ono izad glave što svjetli
E40 prekidač prozora
V14 motor el podizača
J139 relej

Zanima me što je ova 32 zabijena u 89?
Posebno šta znači ovo Q10?
http://www.isham-research.co.uk/quattro/wiring/TypB4/39_efensterheber_1.jpg
http://www.isham-research.co.uk/quattro/wiring/TypB4/40_efensterheber_2.jpg
 
Koliko sam ja skontao ovo q10 ti je plus veza od elektricnog podizaca - centralne brave - odnosno kontakta od vrata ----- ne zamjeri malo mi je njemacki zahrdjao ....
32 kako sam ja skontao masa prije prekidaca vjerovatno el.podizaca. a 89 masa od el.podizaca ..... Ima vjerovatno neko ko studira njemacki pa ce to bolje prevest a ovako sam ja skontao ????
 
Član
Ok hvala dosta si mi pomogao samo s ovim Q10
ali treba mi komplet prevod tih dole simbola. Da sutra stavim taj papir ispred sebe i spajam
I šta znači ovaj x
 
Član
Ok hvala dosta si mi pomogao samo s ovim Q10
ali treba mi komplet prevod tih dole simbola. Da sutra stavim taj papir ispred sebe i spajam
I šta znači ovaj x

Ja sam ih sebi baš prikopčao nedavno pa ti mogu malo pomoći oko sklapanja.
Ovo Q10 ti ide sa centralne jedinice podizača, plavo crvena žica zajednički plus za sve prekidače motorića. Jedna će ti ostati viška pošto ide na šiber.

"X" ti znači "Load Reduction Relay" da se upali kad daš kontakt. Plavo crnu žicu kopčaš na tablu sa osiguračima na broj M 75s kao na slici.
Stalni plus crvena žica ide na L30.
audi 80 centralni elektricni panel releja i osiguraca.jpg
I pazi da skopčaš žuto/smeđu na mikroprekidač od vrata, koji isključuje podizače (da ti ne bi izvukao akumulator, kao što se meni desilo). :D
 
Član
Odlično sve jasno samo mi još ostane čisto plava tanka žica(na džeku gdje je i žuto crna) ne vidim je nigdje na shemi.
Znači ta plavo-crvena je višak? Moj auto ima šiber, ali pošto on već radi mislim da nema potreba da još dodatno to spajam, zar ne?
Kod mene je vjerovatno taj džek gdje je smeđo-žuta i čisto plava na ovom novom autu uštekan jer on ima šiber(a nema el. podizače)
Velika hvala, puno sim i pomogao
 
Član
Ostala je i meni ta plava, ni ja ne znam gdje se spaja. Ja sam je ostavio onako kako jeste i sve fercera bez problema. Ta plavo/crvena je višak, pošto ti je već šiber skopčan kao i meni. Na šemi "V1" je žica za šiber.

P.S. Ako skontaš gdje ide žica obavijesti me. :D:D
 
Poslednja izmena:
Član
ja imam komplet instalaciju od auta s kojeg sam uzeo podizače(osim instalacije motora ali ona je nebitna u ovome mislim) i ta tanka plava žica ide na bravu od ključa i kad daš kontakt šalje tu 12V.
Danas sam se 3 puta porezao po prstima pa nisam mogao završit ni punno gledat o čemu se radi. Parkiro auto i skinuo klemu sa akumlatora, jer nisam spojio tu smeđo-žutu nigdje(ni tanku plavu)
Imam još jedan B4 na otpadu nerastavljen sa el. podizačima pa da potvrdim za tu plavu
Puno hvala skratio si mi mnogo muka
 
Top