Pomoc oko bi-xenon prikljucka

Pomoc oko bi-xenon prikljucka

Pozdrav raja treba mi mala pomoc. Vec par goina ima H4 xenone sa kratkim xenon i dugim hologenim svijetlom. Nedavno mi crkla jedna sijalica pa sad kontam kupiti bi-xenon sijalice i instalirati na postojece balaste. Vidjeo sam da na bi-xenon svijetlima ima jos neki dodatni kabl zaokruzen na slici koji nemam na postojecim xenonima niti ima taj utor na balastu pa sad se pitam cemu to sluzi i najvaznije da li mogu kupiti bi-xenon i instalirati a da mi ovaj dodatni kabl ne stvara probleme. Hvala unaprijed.
l8jr.jpg
 
Član
Nije moguće da si imao h4 xenon i halogeno dugo. H4 sijalica ima dvije niti i ta jedna sijalica je dugo i kratko. Tako da kada si ugrađivao xenon nisi mogao ugraditi a da nije već bixenon. Prvo ti ustanovi kakav far imaš, vjerovatno kombinacija odvojenih sijalica, h1/h7. U tom slučaju moraš imati duple balaste.

A ovo što pitaš, taj dodatni kabal se povezuje na instalaciju dugog svijetla.
 
Član
ako je imao H4 xenon moze izati kratko xenon a obicno halogeno, zato sto na xenon sijalici dodje mala sijalica pored koja je za dugo obicno svijetlo
Evo ovakva sijalica
4bb30ce80b5c9.jpg


A sto se tice toga sto si ti mislio, ja mislim da neces moci jer se razlikuje balast za obicni xenon i bi-xenon, na balast xenon obicni mogu sve sijalice ici H1, H7, H4, a samo za H4 Bi-Xenon se razlikuje balast...
 
Član
Ja mislim da se ne razlikuje balast. Imao sam bi-xenon na 206, i jedina razlika je što bi-xenon sijalica ima poklopac na sebi, koji se otvori kada upališ dugo svijetlo.
 
Član
Pa to sam i rekao, Bi-Xenon H4 balast se razlikuje od H4 xenon balasta obicnog koji ima samo kratko xenon a dugo halogeno...
 
jest xenon mi je kao na ovoj slici gore sto je turbo postavio znaci na jednom hepeku su obe sijalice. Malo sam cackao po ebayu i nasao sam sta mi treba ima taj neki relay harness kabl koji se povezuje izmedju balasta i sijalica i on je oko 10 dolara a trebaju dva i jos plus sijalice 10 dolara tako da mi se ne isplati obzirom da za 35 dolara dobijem komplet set bi-xenon sa svime. Hvala u svakom slucaju svima na pomoci.
 
Koje dezinformacije majko moja. :( Balasti su isti! Tebi fale bi-xenon sijalice i instalacija za njih,znaci balasti su isti ;)
 
Član
Izvinjavam se onda za moju gresku :D samo se sjecam prije kad sam htio u forda stavljati bixenone da je bilo razlike u balastima neki je na njemu dodatni steker bio, ali to je bilo davno kad su i xenoni samo krenuli :D
Izvinjavam se za gresku :D
 
Top