Pomoc oko bass kutije

Pomoc oko bass kutije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
E ja sebi napravio bas kutiju za Pioner 307D4, ovako to uzgleda, otprilike:
16lcozt.jpg

Znaci stoji polozeno u gepeku, woofer na gornjoj strani... i to smo ja i fidel spojili i udara pravo.. e problem je sto nema jasne granice izmedju udara nego lupi jednom i to se razvuce pa lupi drug put i to se sve pomijesa i ko da grmii... znaci ja bi da udar bude kraci... da li je do kutije ili sta vec.. ako me iko razumije o cemu pricam valjda mi moze i pomoci... i kako bi trebao podesiti one zahebanije na pojacalu, radi se o "Blaupunkt GTA 400 Flash"...
 
Član
ne znam tacne dimenzije koje idu za D4 ali da ti portovi nisu premali i prekratki. sacekaj muhu ili nekog od raje ko se bolje kuzi u to. ja barem mislim da je do portova
 
Član
Ne znam taj amp nisam nikad vidio, ali to mi zvuci kao da je pojacan bas boost na ampu previse...
Smanji na pojacalu sve na minimalno, onda odvrni hu do max granice na kojoj se moze razummno slusati, sjedi u gepek i nastimaj AMP po stvom sluhu tj, kako tebi odgovara... da trebao bi i na hu nastmati ekvilajzere obicno ide bass 0, srednji 3, visoki 6
PS neznam ako je ovo nacrt kutije i portova, koju si duzinu portova stavio i promjer...
 
Početnik
Provjeri dimenzije portova, sirinu i duzinu, kao i postavke pojacala
Off - dobro ti Bekire skuca onu moju kutiju ;)
:icon_exclaim:
 
Član
vidis i kod mene se to desavalo..al kod mene je u tubi..i onda sam stavio tubu poprijeko preko gepeka i sad je kao bolje..

@bekir - kod mene je LG headunit i bass mi je +2 a treble -10 ? jel treba nest drugacije ?

danke !!

sry za OT
 
Početnik
Stavio sam dvije cijevi 50-ke dubine koliko je dubok i zvucnik, znaci tacno do kraja zvucnika... a od kraja zvucnika do dna kutije ima 10-tak centimetara... a na ampu je bass do maximuma, na playeru je "loud" do maximuma.. jbga, ne znam, od 0 do 30 ja pojacam na 9 i to je maximum do kojeg moze se razumno slusati a ne udara lose.... tresu se retrovizori pa moram njih ucvrstiti... i jel bolje da mi kutija stoji tako da je woofer prema gore ili nazad, naprijed,kako?
 

IGY

Član
trebao si na kutiji napraviti na ledzima kosinu blagu

na ampu sve smanji, malo digni gain i igraj se sa subsonic-om malo

na playeru postavke kao sto ti je Bekir rekao

pokusaj malo veci port staviti

nije stvar sve pojacati na max
smanji sve pa polako stimaj ali kad pojacas do kraja na player-u, i onda lagano ustimas pojacalu
 
Početnik
e jbga, ne kontam ja to bas... napravicu ja drugu kutiju, ova je privremena.. znaci veci port i kosina, i da zvucnik okrenem prema naprijed... sutra cu ja napisati sve kakve mi amp ima postavke pa da mi neko napise sta kako... hvala ljudi...
 

IGY

Član
uslikaj amp gdje su postavke najlakse ce ti biti

a kosinu napravis prema zadnjem sjedistu odprilike da bude kao ona i da se bolje upasuje u gepek i da dobijes ono potrebno
posto je jedan woofer stavi jedan port 100mm sirine i 250mm duzine
mislim da bi to bilo dovoljno
 
Početnik
OK, sutra cu to uraditi, ali nemoze port biti 250 mm duzine, kad je dubina kutije oko 26 cm....
 
Član
loud-OFF!!!
i port samo jedan stavi 120mm

PROBAJ OVAKO SLOZITI KUTIJU...

[attachment=9607]

[attachment=9606]

i malo skrati port da ti bass ne ide preduboko, nemoj ga odma uglavljivat 100% malo se piograj sa portom, sve je do tvog uha, i ne pretjeruj sa gainom i bass boust_om na AMP...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top