pomoc mislim da je crko motor...

pomoc mislim da je crko motor...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta ima veze ako skonta, pa nece te pojesti :D desava se, mada sam si rekao da bi ti se povremeno palila lampica od ulja, ti dospes 1l i tako nastavis, sto je znak da je motor vec bio u banani samo si ga ti ovim postupkom dokrajcio.. ako ti je stari vrsni znalac, onda je morao znati da ti je motor na izdisaju, nema se sta ljutiti.. ha ya samo kupi drugi motor, ubaci opet ce ti ostati para :icon_smile:
 
Član
Neznam kakva je to kod tebe situacija, pa jednostavno to se moglo desiti 'svakome' . Neko ima malo manje iskustva sto se tice toga pa ne osjeca neke razlike u motoru, da bi trebao stati odma itd itd...Jednostavno reci starom nesto mi stalo auto krenuo za TZ i eto... Nije ni on babaroga..

Ti kao 'vozac' , nikad se nisi sjetio da pogledas ulje u motoru ?
Malo mi takve stvari ne idu u glavu , dosuo si 1 L. ulja...:icon_confused:
Ne optuzujem te ja nista, ali tako neke sitne stvari ne mogu da shvatil ali eto..

I kod mene na golfu je pukao dihtung i poceo da mijesa vodu i ulje , ali samo sto sam stao u par minuta odma, i na srecu nije bilo posljedica sem dihtunga i novog ulja...


Tako da se ne sikiraj sta ce stari , desava se jbg ;)
 
e ovako ja sam nasao jedno rijesenje pa sad mi vi recite dali moze tako.naso sam motor za 200km od golfa 3 1.4 isti motor identican je.da kupim taj motor i da prepakujem u svoj znaci da ostavim svoj blok a da iz ovog sto kupim ubacim u svoj radilicu,klipove i sve sto treba jel moze tako.
ne smijem mijenjat motor jos bez papira objesio bi me stari
 
Član
zasto jednostavno kad moze komplikovano...

roki, najlakse ti je objasniti starom sta je bilo... ne vidim razlog da se toliko brines... vozis pola jbt, sta mislis da vozis merca pa da mu sjebes motor... bilo, proslo... objasni starom sve kako je bilo... ako ti je stari mehanicar, jos bolje, nece vas izaci skuplje od 200 km sve ukupno...
 
Super Moderator
Pa koje sad auto imas megane il polo? Znam da si trazio nedavno neko auto do 4000 i kupio megana za 9400 a ja isto godiste megana prodao za 6500 :D
Ne razumijem zasto bi ti stari pravio problem zbog 200-300KM stete? Nemas vozacku pa ti ne da vozati ili? I ako je u tvom polu 1.4 16v sa 101ks onda nije to taj motor iz trice sto bi ti kupio..cisto sumnjam
A nazalost sve ces komplet morati mijenjati
 
Član
Jednostavno je, stupis u kontakt sa ocem i kazes mu kako je bilo, i pitas ga sta on predlaze da uradis, i sta ti kaze to i u radi. Ne moze ti nista jer je u Njemackoj, a ne vjerujem da ce se za 3 mjeseca sjetiti da te bije kad dodje u BiH. U svakom slucaju bolje tako nego da kad se vrati, skonta da mu je drugi motor u autu...
 
niej to problem.renault je druga prica to stara sad vozi polo je moj.moram ga napraviti da ga ja mogu voziti.eto tako nije zbog starog zbog mene je cim cu se vrtit po cesti ljudi xD.zato hocu da napravim sta mi vi predlazete.imam 500km za popravak kako da rijesim dajte prijedlog.u polu je obicni 1.4 motor 44kw 60konja ide ko ***** zato i jeste bio uvijek na 6.000rmp xD
 
Član
zato ti i jeste prolupao, ako nesto nije napravljeno da ide 200kmh onda i ne moze ici 200. ljudi su ti rekli sta uraditi, a ti opet navalio po svom i onda ponovo pitas za savjet...
 
Super Moderator
Pa sta njega briga sto je crko motor ako je tvoj auto haha... Jedino sto ce ti on reci je sine plati sad sam kad nisi cuvao pa ces ubuduce cuvati
 
nije ne razumijete me jbg.nmg ubacit drugi motor jer idem preko granice i mora biti sve regularno.rec cu ja to njemu al nmg cekat dok dodje i to sve on ce mi rec da idem u brcko gas i da platim svojim parama.zato hocu da napravim nekako drugacije.
 
Član
Mislim da su vec mnogi rekli i ponavljali kao papagaji, obidji malo odpade pokusaj naci isti motor, uzmi misljenja od lokalnih majstora , neces rijesiti nista sjedeci ovdje za tastaturom i gurajuci opet po svom

Strahujes od starog sta ce biti za 3 mjeseca a tvoje licno auto, ajde dobro, (NEBITNA STVAR )
Kao sto vec rece imas mehanicara starog , posavjetuj se s njim objasni mu situaciju kako i sta, i vjerujem da ce te on uputiti dobrom majstoru i da to rijesis kako treba.
Generalka da se radi oderat ce te , isplativije je gurnuti drugi i malo jaci motor u njega i laganica ...

Al ti svoje principe imas , pa kako god zelis,;)
 
BHT Ovisnik
laik si oko auta i mehanike,to se moglo desiti i tebi i majki ti ili nekome 3-em...

moj savjet ti je da zovnes starog,kazes mu sta je bilo i da onda poslusas njegov savjet;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top