Pomoc Lambda sonda

Pomoc Lambda sonda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam problem izdala me Lambda sonda ako sam se dobro izrazio , gdje da je kupim ?
Neko kaze mora samo original AC quatro 275 KM, neko moze i zamjensak , opet sam cuo da AC quatro kupuje od KARE-ta 205 KM hella, imaju zamjenske 90 KM mareke NGK ,sta da radim kome da vjerujem ima li neko iskustva
Da naravno radi se o Golf mk3 GTI, motor ADY 85kw.
Hvala!!!
 
Član
Zamjenska je obicno univerzalna, moze radit perfektno, moze te zezat.
U svakom slucaju sumnjam da ce trajat ko original :)
Kupi zamjensku u pouzdanoj radnji od pouzdanog proizvodzaca. Ta NGK za 90 maraka nije NGK original garantovano.
Ta cijena oko 200Km je vec realnija za kvalitetan proizvod.
 
Član
Uvoznik NGK za BIH je auto Nuic www.nuic.ba
Ako zelis zamjensku, koja je malo jeftinija moze i ta proci,
ja sam uzimao od Nuica NGK kablove i lambdu, radilo na autu vise od 2 godine i prodao ga sa tim ;)
A uvijek je najbolje otici u ovlasteni servis, cijena ce potvrditi kvalitet :)
Eto nadam se da sam bar malo pomogao.
p.s. nazovi auto nuci oni dostavljaju dijelove do nekih prodavnica i servisa sirom BiH ;)
 
Član
mozes i zamjensku staviti,posto orginal jedino u ovlastenom servisu mozes kupiti i kosta pravo malo bogatsto,tako da sve to sto kupis na drugom mjestu fals ali moze ti i zamjenska raditi ok,pogotovo sto nemas plin.

Ja bih bez razmisljanja kupio zamjensku jer orginal sonda je vise nego skupa za tvoj motor i mislim da se neisplati toliko ulagati u tako star motor.
 
Član
Hvala vam na pomoci , u subotu cu probati polovnu od prijatelja sa corrada 2.0 16v (on je skida stavlja karburatore) ,ako ne bude dobra uzet cu tu "NGK" , kupujem je u "VENUS"-u on uzima od Nuica, vec sam uzeo svjecice kod njega NGK prije 6 mjeseci sve je OK.
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
Ja bih bez razmisljanja kupio zamjensku jer orginal sonda je vise nego skupa za tvoj motor i mislim da se neisplati toliko ulagati u tako star motor.

Sto star motor ja ga konto na proljece kod tebe cipovat sa 115 na 129 ks, eee pokvari mi dan:icon_biggrin:
Hvala na pomoci i preporukama!!!!!!!
 
Član
pa zato sto u ovlastenom servisu oni skoro isto racunaju sonde za motor koji je star 2 godine i motor koji je 15 godina star,zasto sam rekao da se neisplati uzimati u ovlastenom servisu jer ubise cijenama ako je orginal sonda,mada i u ovlastenim servisima kod nas u BiH prodaju i fus dijelove pa kad ih otkriju onda im oduzmu licencu ali dok ih otkriju oni se naprodaju i to tako ide kod nas.

Uglavnom nema veze sto je star motor za cipovanje i ostalo,moze motor biti extra dobar i ako je star 15 god ali neisplati se kupovati dijelove za njega u ovlastenom servisu jer taj motor nema trzisnu vrijednost nikakvu i svaki orginalni dio koji stavis u njega kasnije nikome nemozes to racunati ako ga prodajes.Jedino ako ces ga voziti jos par godina pa onda ajd...
 
Član
Gospodine Krvolok razumijem ja vas cuo sam da AC quatro (ovlasteni servis ) kupuje dijelove od "Kareta" (prodavnica auto dijelova), zato sam i postavio ovu temu da vidim misljenja iskusnijih ljudi po tom pitanju, sto se tice auta namjeravam ga vozati jos koju godinu, i zadovoljan sam motor je dobar i toliko mi malo trosi za GTI-a (sa ispravnom sondom) da mi se ne ispalti stavljati plin.
Jos jednom havala svima na pomoci javim vam sta sam uradio !!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top