Pomoć: Kvar na Peugeotu 307

Pomoć: Kvar na Peugeotu 307

Danas u toku vožnje upalila mi se lampica od ESP i jos jedna (stavit cu link slike ispod,kako izgleda)......u čemu je poenta auto neće u Prvoj brzini dalje od 2.100 obrtaja i ako ode vise jednostavno pada snaga nece da ide i svaka naredna brzina isto.....u mjestu kada dam puni gas do 2900 obrtaja ide i stane nece dalje......

Ako ko zna sta je bit cu zahvalan.....


Slika:
http://www.google.ba/imgres?q=check+engine&hl=bs&sa=G&gbv=2&tbm=isch&tbnid=Kdx7B3cNeP5cKM:&imgrefurl=http://vehiclefixer.com/videos/check-engine-light-part-1-check-engine-light-series/&docid=48Hxyeob6P0R7M&imgurl=http://vehiclefixer.com/wp-content/uploads/2012/03/htup_0807_01_z%252Bhonda_check_engine_light_aka_mil_cel_or_idiot_light.jpg&w=640&h=480&ei=4V14T4OAFcaB4ATK9PzqDg&zoom=1&iact=rc&dur=399&sig=105940145413378146883&page=1&tbnh=156&tbnw=230&start=0&ndsp=8&ved=1t:429,r:5,s:0&tx=96&ty=95&biw=1032&bih=522
 
Član
auto ti je u safe modu,ovo ti je check engine lampica, uglavonom nemozes znati sta je bez dijagnostike..
Jesil sta cacko po autu prije toga?
Moze biti maf i kamaru ostalih zezancija..
Sad ta pojava u spoju sa lampicom esp-a neznam sta bi moglo biti, neznam da li je vezano sta sa kocnicama..
 
Ja mislim da ti je EGR zacepio tj ostao zaglavljen nista bez PPS-a da ti ocita se greska , ako bude do njega on se moze zablindirati nema nikakve nus pojave vozim tako vec 40 hilj km majstor uzeo samo 30 km ruke i rijesio to.
 
Član
Meni se ista stvar desavala na 307-ci..Autic prebac u safe mod..meni izbacivalo gresku antipolution falt..tako nesto...I predpostavljali su da je FAP filter..medjutim ..turbina je nabijala neki pritisak preko mjere ..sada je sve ok regulisano..dijagnostika pokaze sve :)...
 
Alen_7 je napisao(la):
Meni se ista stvar desavala na 307-ci..Autic prebac u safe mod..meni izbacivalo gresku antipolution falt..tako nesto...I predpostavljali su da je FAP filter..medjutim ..turbina je nabijala neki pritisak preko mjere ..sada je sve ok regulisano..dijagnostika pokaze sve :)...

istu tu meni gresku pokaziva......a evo ujutru cu na dijagnostiku
 
Član
ADO MOSTAR je napisao(la):
Alen_7 je napisao(la):
Meni se ista stvar desavala na 307-ci..Autic prebac u safe mod..meni izbacivalo gresku antipolution falt..tako nesto...I predpostavljali su da je FAP filter..medjutim ..turbina je nabijala neki pritisak preko mjere ..sada je sve ok regulisano..dijagnostika pokaze sve :)...

istu tu meni gresku pokaziva......a evo ujutru cu na dijagnostiku

Nista care provjeri na dijagnostici ..ali prati neki " gornji pritisak" turbine..da nebi dzaba cupali FAp i zezali se..ako vec ima..na koliko ti obrtaja pali turbinu..msm na koliko je palilo :lol:
 
Alen_7 je napisao(la):
ADO MOSTAR je napisao(la):
Alen_7 je napisao(la):
Meni se ista stvar desavala na 307-ci..Autic prebac u safe mod..meni izbacivalo gresku antipolution falt..tako nesto...I predpostavljali su da je FAP filter..medjutim ..turbina je nabijala neki pritisak preko mjere ..sada je sve ok regulisano..dijagnostika pokaze sve :)...

istu tu meni gresku pokaziva......a evo ujutru cu na dijagnostiku

Nista care provjeri na dijagnostici ..ali prati neki " gornji pritisak" turbine..da nebi dzaba cupali FAp i zezali se..ako vec ima..na koliko ti obrtaja pali turbinu..msm na koliko je palilo :lol:
to je od starog auto rijetko ga vozam...ali koliko sam primjetio na 1800 ako moze uopste na toliko.....nije moje kazem ti stari to vozi
 
Član
Mislim da pali na vise od 1800obrt, nisam za svojim racunarom da vidim ima li gdje podatak.. Al eto posto ides na dijagnostiku znat ces sve, i javi sta je bilo ;)
 
Odrađena dijagnostika u Lijanovića ili Auto Kuća FLAR....kolega jedan radi tamo i ustanovljeno da su se lampice upalile zbog nedostatka aditiva u krajnjem filteru (FAP)....
Pošto na stanju u pojedinim radnjama nema tog aditiva sutra naručio sam pa evo ocekujem da me zovnu da pokupim i to i da nastavim mirnu i ugodnu vožnju sa PUG-om....


Da se zahvalim svima koji su pomogli savjetima oko riješavanja problema i oni koji su se obratili na pp na savjetom od srca hvala i vidimo se na nekom vecem skupu ili na nekoj od trka koje slijede.....
 
Top