pomoc:HOCU DA ZATAMNIM STAKLA NA AUTU!

pomoc:HOCU DA ZATAMNIM STAKLA NA AUTU!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nas su nedavno kaznili na povratku iz gorazda u RS. 60 KM, zatamnjena zadnja tri stakla sa LLumar (sa atestom). ljubaznost je bila ravna nuli. dok ovdje po TK nista. prosle me godine zaustavio policajac kod JK pumpe (lukavac), normalna kontrola. gledajuci sve (opremu itd) ne nasavsi nista - pita me policajac da li znam da je zabranjeno zatamnjivanje stakala (astra - zadnje tri sajbe sa foliatec folijom - De tablice na autu). imala sam utisak da je trazio sta da kazni, pa zapeo za foliju. gnjecajuci kao da sad mora da pise (cekajuci valjda koju marku da turim mu u dzep) ja se naslonim na auto i kazem mu da slobodno pise. zavrsilo je kao sa opomenom - i et osjecam se opomenutom.
 
Član
kupac6 je napisao(la):
haso je napisao(la):
ja danas dobio kaznu:) a imam samo zadnju sajbu zatamljenu :(
Izgleda da su tebe kaznili zato sto si imao samo jedno staklo zatanjeno:D vidis da je kod ostalih sve zatanjeno pa nemaju problema:) i sta su ti pojicajci rekli,kolika je kazna?

nista nisu rekli, ali ja mislim da je 40KM kazna
 
Član
http://www.imagebanana.com/view/q9gqqd0s/208819_156849051043074_1000015394074.jpg
evo link pa mozete pogledati kako izgleda :D
 
Član
Ma sve ti je to od policajca do policajca ako ce te pisati naci ce on nesto. A ovako kako si ti zatamnio moze proci, ali opet ti kazem na kakvog policajca naletis, i zbog cega te zaustavi.....:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
jest sve zavisi na kakvog policajca naletis...ima 'bezobraznih 'pa napisat ce ti je za bilo sta, a ima stvarno dobrih likova i progledat ce ti mnogo toga, posebno ako je skromije auto, a ima ih vala pisat ce ti iako 'vidi' da bas nisi s parama 'na ti ':)

na novim autima to ne gledaju toliko, ne znam zasto prave diskriminaciju na osnovu toga, iako logika da covjek s losijim autom i nije bas spreman platiti kaznu za to...a prelazak granice nije problem jer to se ne gleda tamo kao kod nas...vecina auta zatamnjena fabricki ili folijama...

kako god ja sam odlucio postaviti 50 % komplet bocna stakla ....zadnju sajbu nebi preporucio, iako vidim kod tebe je to blago i bas extra izgleda, jel 50 % ili manje ? ;)
 
Član
kupac6 je napisao(la):
http://www.imagebanana.com/view/q9gqqd0s/208819_156849051043074_1000015394074.jpg
evo link pa mozete pogledati kako izgleda :D

Jaoo kako je lijep Mercedes

zasto ne predstavis auto u garazu
prelijepo izgleda na toj slici
 
Član
Super izgleda...

A ja da prijavim da su mene stigli.... :icon_cry:...

nema vise ni folija,a ni para...sva sreca pa nije bila kazna nego "progledali mi kroz prste", hm..
 
Član
sve zavisi na kakvu budalu naletis :icon_smile: mada ja nekako imam srece pa mi nista i netraze ni vozacku :lol:
 
Član
0g1 je napisao(la):
kupac6 je napisao(la):
http://www.imagebanana.com/view/q9gqqd0s/208819_156849051043074_1000015394074.jpg
evo link pa mozete pogledati kako izgleda :D

Jaoo kako je lijep Mercedes

zasto ne predstavis auto u garazu
prelijepo izgleda na toj slici


Moracu i tu garazu da napravim,samo jos da sredim nesto,pa onda:)
 
Član
u sarajevu pisu kazne opasno,nijednom nisam ni bio ni prosao kroz sarajevo da nisam kaznui dobio,ganjaju te jbt :D
to u nekih zadnjih godinu i po mozda :)
 
Član
PRAVILNIK
O IZMJENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O DIMENZIJAMA, UKUPNOJ MASI I OSOVINSKOM OPTERE]ENJU VOZILA, O UREĐAJIMA I OPREMI KOJU MORAJU IMATI VOZILA I O OSNOVNIM UVJETIMA KOJE MORAJU ISPUNJAVATI UREĐAJI I OPREMA U PROMETU NA CESTAMA
.....
(1) U članu 46. stav 3. se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju."
(2) Poslije stavka 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase:
"(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodato zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih promidžbenih folija,
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leĎnog naslona sjedala vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.
(5) Odredbe ovog člana ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i Hercegovini, kao i vozila vrlo usko specijalizirane namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom segmentu društva. "
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top