POmoc Hitno

POmoc Hitno

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e ljudi imam pojacalo sony xplode 800 w ,a i woofer od 150w 4 ohma ,nazalost woofer je crko ,sal-ov woofer,e sad neznam da li da kupujem novi bass,ima ostala mi kutija od woofer!neki dan sam gledao bassove od 1000 w bez kutije,dal bi sad to valjalo da stavim u ovu moju kutiju,dal bi ona izdrzala i dali bi pojacalo izdrzalo?
ajd neki mi neko odg ,jer se razumijem u to ko u heklanje :)
pozzz
 

IGY

Član
evo ti odg, a kao protuuslugu iskehklas mi jedan goblen :lol:

mozes slobodno staviti drugi sub, samo gledaj da su performanse bar pribizne tim sto su bile, jer je kutija proracunata za njih,
mozes staviti woofer jaci od pojacala samo sto on onda nece svirati punom snagom ali ce svirati opet OK
ako ces ici na neku jeftiniju varijantu preporucujem ti pioneer 257 10-ku jer predpostavljam da ti je 10-ka bila u tubi
 
Putovanja.ba
Administrator
Igy ko garantuje da je kutija bila dobro proracunata i za ovaj sub :icon_biggrin:
 

IGY

Član
Fele je napisao(la):
Igy ko garantuje da je kutija bila dobro proracunata i za ovaj sub :icon_biggrin:

garantuje proizvodzas SAL koji je i strpao sub u ovu tubu, kako sam mogao iz teksta zakljuciti to je origigi fabricka tuba sa subom
 
Član
jel ovo onaj sal od 150W sto bude na trecoj polici u drugom redu u BINGU? .... ako jest nije ni cudo sto je prosviro .... buhahahahahahhaa
 
Član
Koliko sam ja skonto pojacalo 4 puta jace od sub-a bilo ? Pa nije ni cudo, nek si ga kresnuo jednom malo vise vec si ga sprzio...uvijek pojacalo slabije od sub-a, barem su meni tako rekli...;)
 
Član
pogresno su ti rekli roki boy .... ide uvijek obrnuto .... jedan od po meni znaci glavnih razloga je to sto kad imas jaci amp od suba, ampu treba manje snage da gura taj sub, samim tim mu treba manje struje, samim tim ujedno stedis akku, a imas pofajn glasnu muziku .... eto tako ;) ....
 
eddo je napisao(la):
jel ovo onaj sal od 150W sto bude na trecoj polici u drugom redu u BINGU? .... ako jest nije ni cudo sto je prosviro .... buhahahahahahhaa

e bas taj,jbg ne razumem se bas u kvalitet woofera ,jednom sam se sjebo necu vise:)

IGY je napisao(la):
evo ti odg, a kao protuuslugu iskehklas mi jedan goblen :lol:

mozes slobodno staviti drugi sub, samo gledaj da su performanse bar pribizne tim sto su bile, jer je kutija proracunata za njih,
mozes staviti woofer jaci od pojacala samo sto on onda nece svirati punom snagom ali ce svirati opet OK
ako ces ici na neku jeftiniju varijantu preporucujem ti pioneer 257 10-ku jer predpostavljam da ti je 10-ka bila u tubi

ma dobijes ba gratis i stolnjak :) ak ti bude trebo kakav sviter javi,heeh hvala
 
Član
eddo je napisao(la):
pogresno su ti rekli roki boy .... ide uvijek obrnuto .... jedan od po meni znaci glavnih razloga je to sto kad imas jaci amp od suba, ampu treba manje snage da gura taj sub, samim tim mu treba manje struje, samim tim ujedno stedis akku, a imas pofajn glasnu muziku .... eto tako ;) ....

Sta sprecava onda da ne prepumpas previse strujice u sub ? :icon_eek:
 
Član
tibor987 je napisao(la):
eddo je napisao(la):
pogresno su ti rekli roki boy .... ide uvijek obrnuto .... jedan od po meni znaci glavnih razloga je to sto kad imas jaci amp od suba, ampu treba manje snage da gura taj sub, samim tim mu treba manje struje, samim tim ujedno stedis akku, a imas pofajn glasnu muziku .... eto tako ;) ....

Sta sprecava onda da ne prepumpas previse strujice u sub ? :icon_eek:

hebeni gain control :lol::lol::lol: ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top