[POMOC] Gewinde ili sportske opruge??

[POMOC] Gewinde ili sportske opruge??

Član
Pozz raja, treba mi pomoc kako sto najbolje i najkulturnije spustit 'kozu' na zemlju... Felgice trebaju na farbanje a montirao sam samo da vidim kako to izgleda pa me zanima sta mi je bolje uraditi da ga spustim a da ne gubim puno na udobnosti naspram sadasnjeg stanja... gume su 225-50 trenutno.. ici ce 225-45 i et to je to
evo slika kako to izgleda...
 

Prilozi

  • 18424858_1283291258455431_1647696262_n.jpg
    18424858_1283291258455431_1647696262_n.jpg
    65 KB · Pregleda: 38
Član
Sve ima svoje prednosti i mane, opruge ces nabaviti jeftinije imat ces vecu udobnost ali nikad ne mozes znati tacno koliko ce se auto spustit, dok sa gevindama mozes ga spustit koliko zelis ali ce auto biti kruce. Po meni za svakodnevnu voznju su ipak bolje opruge. Sve zavisi od tebe koliko si spreman novca dati.

Ako vozis passata 5+ mislim da ti dogovaraju gewinde sa audia a4 drug ima gotnov nove gewinde kw v1 koje su vrh.
 
Moj savjet ti je opruge, jer za gewinde na kojim ces se moci voziti moras fino platit. Ja sam na corradu uzeo ta tachnix gewinde 200km platio i isto da imam cijevi zavarene umjesto amortizera. Gewinde su extra stvar ali ako hoces da su udobne malo manje od fabrickog vjesanja i da su kvalitetne moras finu cifru platiti.
 
Član
Hvala na pomoci, znam da su gewinde skupe a ne uzimaju mi se ako nije udobno.. kako se krecu cijene tih zracnih jastuka i koje su marke.. stvarno nisam nikad petljo oko toga pa ne znam
 
Član
Najjeftinije ce te kostati opruge ako ne mislis puno spustati,a ako mislis jos spustati idu gewinde jednostavno. Kw su ti naj ali ces ih i platiti i sam vozim na njima i na 18" nista strasno ako pazis svakako na auto nemas problema. Airride ti je najskuplja investicija i morat ces dobro platiti za to tako da mislim da ti ne odgovara to ;)
 
Član
Najjeftinije ce te kostati opruge ako ne mislis puno spustati,a ako mislis jos spustati idu gewinde jednostavno. Kw su ti naj ali ces ih i platiti i sam vozim na njima i na 18" nista strasno ako pazis svakako na auto nemas problema. Airride ti je najskuplja investicija i morat ces dobro platiti za to tako da mislim da ti ne odgovara to ;)
Kakav airride preskupo je to ulaganje u bezveze, barem meni.. nasao sam par H&R opruga pa cu najvjerovatnije neke od njih i uzet i probat.. slikam opet kad zavrsim
 
Član
ja imam h&r 40/40 i opruge su dosta tvrde, moja preporuka je eibach, ako hoces da budes nizi do nekih 3cm trazi prokit i one su crne boje a ako hoces preko 3-4cm onda trazi eibach sportline i one su crvene boje
 
Poslednja izmena:
Top