Pomoć - Daljensko z. - Fiat Bravo

Pomoć - Daljensko z. - Fiat Bravo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima,

Novi sam na forumu, tj tek sam se registrovao.
Znam da je o ovoj temi pisano više puta, ali nisam uspio naći odogovor na moj problem.
Nikao ne mogu da skontam kako priključiti daljenski unit na postojeću centalnu.

Auto: Fiat Bravo 1.6 16V, 2000 god.
Problem: Zbog neadekavtnog uputstva i informacijama o žicama, ne mogu da spojim. Situacija je sljedeća: daljenski unit ima 10 žica. Od toga su četri: roza - gjepek, crna - minus, crvena - plus, ljubičasta - žmigavci. Od ostalih 6 (žuta-crna, žuta, zelena, plava, smeđa, siva) ne znam koje 4 spojiti na postojeći džek i šta sa ostale 2.
Znam da bi vjerovatno trebale dvije na plus ili minus a ostale četri na postojeće kablove.
Bio sam postavio ovako: Smeđa - 1M, žuta - 2M, siva - 2, zelena - 3, a plavu i žutocrnu na plus. Međutim otključava samo do pola i ne mogu se vrata otvoriti i ne radi centralna na ključ.

Već sam montirao kabl sa diodama za žmigavce, ali ovo ne mogu nikako da odgonetnem.

Molim za pomoć
Pozz
 
Član
fiat je osjetljiv sto se tice centralne brave i daljinskog.
ako nemas iskustva bolje to daj elektricaru nek ti spoji.
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
fiat je osjetljiv sto se tice centralne brave i daljinskog.
ako nemas iskustva bolje to daj elektricaru nek ti spoji.

Ma bezveze mi ici i traziti nekoga da mi spoji 6 zica. Imam dosta iskustva, sva auta što sam ikad imao,radio sam sve sam oko struje. Muzike, ozvučenje, mjenjao instument tablu, led diode, otvaranje gjepeka na dugme, paljenje auta na dugme, komplet centralnu....
Jest da su to sve bila starija auta i bio sam mladji, ali...

Nego reko da nema neko sličnog iskustva oko ovoga pa da mi pomogne.

zaboravi postaviti šemu centralne brave za fiat bravo-brava
 
Član
Sa prvog posta ona slika sa tri lista tj od upustva.Srednji list gornja shema je od tvog modela.Tj tako trebas spojiti na auto.
Znaci smedju i zutu.Takodje moras izmjeriti kojim naponom upravlja.Jel minus ili plus ili je i minus i plus.
Po tome ces spojiti zuto crnu i plavu.
Ako je samo jedan od polova obe zice na masu ili plus zavisi koji je.A ako su oba(i minus i plus)Jedna ide na jedno a druga na drugo.
U tom slucaju zelena i siva su ti visak.
6 zica ima zbog raznih kombinacija kopcanja i skoro uvijek su ti dvije visak ali kad drugacije spojis druge dvije su visak.
Znaci 4 spajas a 2 su visak.
Nadam se da sam barem malo pojasnio i da ce ti to pomoci.
 
Član
Hvala Ajdine na pomoći.

Evo sam baš sad bio kod auta i probavao. Plus upravlja. Međutim bez sive i zelene ne može. Vjerovatno one zatvaraju strujni krug. Opet sam skopčao na moju prvobitnu kombinaciju. Ali kad sam spojio ljubičastu na žmigavce počelo je isto kao i prije, da ne otvari skorz vrata (pipci ne izadju do kraja). Sad sam isključio zmigavce pa ću viditi hoće li raditi. Isto kao da mu žmigavci povuku puno struje i da nema snage da pokrene do kraja motore na vratima.

Ako bude sad ok, onda znam u čemu je problem, pa ću skontat kao to riješiti. Svi prijedlozi su dobrodošli.

Pozz
 
Član
Probaj sljedecu kombinaciju ...

Plus, minus i zmigavce vidim da si pokopcao
Sto se tice ovih 6 zica trebalo bi da bude ovako ...

zuto-crnu i plavu povezi zajedno i spoji na masu
zutu spoji na zicu koja salje impuls za otkljucavanje (trebalo bi da bude tanka svijetlo plava zica i nalazi se u vozacevom kick-panelu)
braon spoji na impuls za zakljucavanje (trebalo bi da bude tanka bijela zica i takodje se nalazi u vozacevom kick-panelu)

dvije koje ostaju (zelena i siva) su ti visak

Ovo je shema za Fiat Bravo 1998 god. ali ne bi trebalo da bude velike razlike ... mozda samo u boji zica, ali ispitivacem ces ih vec pronaci
 
Član
Naparavio!!!!

U cijeloj priči je bio problem što sam od samog početka izbacio Fiatov centralni modul i onda sve išao preko novog daljenskog. Zato sam morao koristiti svih 6 žica, i imao sam malo struje za žmigavce i motore.

Sad vratih org. modul, prikopčao 4 žice, minus mi je okidač, žmigavci prikopčani, i sve radi EXTRA.

Hvala svima na pomoći!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top