Pomjeso ulje i vodu

Pomjeso ulje i vodu

187

Član
Ovako radi se o golfu 4 1.6 16V sve radilo kako treba odem naspem goriva vracam se kuci kad samo poce da pisti nesta i blinka mi lampica od ulja (crvena) 2-3 puta blicnu i ugasi se.. Ja stanem ugasim auto otvorim haubu sacekam malo pogleda ulje normala sve, krenem sa autom sve radi sve super...Ostavim ga da prenoci kad imam sta vidjeti svo ulje iscurilo pogledam na sipku nema kapi ulja,gledam oko motora imal gdje da je pustilo nigdje nista al ispod auta havarija.. otvorim poklopac od vode kad samo "pljunu" blato.. reko dihtung glave, a ne znam moze li bit sta do iberlaufa jer je crijevo bilo presavijeno i nije moglo da pusta na crijevu, pa reko da nije ono nakupilo pa doslo do tog :S

koliko kosta popravak ako je dihtung glave

:icon_cry:
 
Početnik
Kosta te ravnanje glave 30-ak km,dihtung do 70-ak km novo ulje ti treba to je do tebe koje ces,i ruke majstoru..ovo sve pod uslovom da bude sve OK kad se rasklopi..ugl do 300km najvise da te izadje...
 
Ne mora znaciti da je glava kriva, jedino ako ga je silio previse kad je prokuhao.
A ravnanje glave moze ici od 50 do 150 km.
 
Početnik
Glava se uvijek iskrivi prilikom otpustanja bez obzira dal je prkuhao ili ne..A cijena zavisi od majstora
 

187

Član
radjen servis prije 2 mjeseca sve zamjenjeno, a nisam brzo vozio jer sam vidio da malo curi ulje aj ono reko normala kanulo i jbg dok sam doso nisam ga cepio 3000 max..

ne znam jedino da nije sta moglo biti posto je auto postiglo radnu temperaturu
 
Član
187 je napisao(la):
Ovako radi se o golfu 4 1.6 16V sve radilo kako treba odem naspem goriva vracam se kuci kad samo poce da pisti nesta i blinka mi lampica od ulja (crvena) 2-3 puta blicnu i ugasi se.. Ja stanem ugasim auto otvorim haubu sacekam malo pogleda ulje normala sve, krenem sa autom sve radi sve super...Ostavim ga da prenoci kad imam sta vidjeti svo ulje iscurilo pogledam na sipku nema kapi ulja,gledam oko motora imal gdje da je pustilo nigdje nista al ispod auta havarija.. otvorim poklopac od vode kad samo "pljunu" blato.. reko dihtung glave, a ne znam moze li bit sta do iberlaufa jer je crijevo bilo presavijeno i nije moglo da pusta na crijevu, pa reko da nije ono nakupilo pa doslo do tog :S

koliko kosta popravak ako je dihtung glave

:icon_cry:

Negdje ti je izbio neki semering, mozda i dihtung glave, iberlauf sluzi da motor "dise", samo zamisli strujanje unutar motora (vakuum, pritisak) koji stvaraju klipovi svojim kretanjem.....bukvalno si ga "ugusio"....
 

187

Član
ma ja to me i brine, jer je crijevo spalo i presavilo se a ja nisam to vidio jer ko i svi mi kad je sve uredu sa autom ne otvaram haubu svako 5 minta da nesta gledam... jbg s vremena na vrijeme pregledam i provjerim ulje al ovo nisam vidio...
 
Član
tvoj auto ima hladnjak ulja. on ti se nalazi uz sam filter a izgleda kao aluminijumska kocka na koju idu dva crijeva. ima jako tanke stijenke unutra koje lako popucaju. kad pukne stijenka tad se desi da pomiješa vodu i ulje. to je jeko čest slučaj. skini taj hladnjak ulja začepi sa jedne strane, a na drugu skopčaj crijevo sa zrakom. ako se čuje šištanje hladnjak je pukao i to je uzrok mješanja ulja i vode. nov košta oko 80 maraka.

pozz:123:
 

187

Član
bubibl- je napisao(la):
tvoj auto ima hladnjak ulja. on ti se nalazi uz sam filter a izgleda kao aluminijumska kocka na koju idu dva crijeva. ima jako tanke stijenke unutra koje lako popucaju. kad pukne stijenka tad se desi da pomiješa vodu i ulje. to je jeko čest slučaj. skini taj hladnjak ulja začepi sa jedne strane, a na drugu skopčaj crijevo sa zrakom. ako se čuje šištanje hladnjak je pukao i to je uzrok mješanja ulja i vode. nov košta oko 80 maraka.

pozz:123:


joj kralju ako bude taj hladnjak bice extra... odvuko sam auto danas na servis sutra ce vidjeti sta je sa njim rekose mi il je taj hladnjak il dihtung glave pa cemo sad vidjeti ja bi vise volio da je taj hladnjak :)
 
Top